18 вересня 2019 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Оголошення
 • Громадська рада при РДА
 • Вивчення громадської думки
 • Центр надання адмін послуг
 • Регуляторна політика
 • Державний реєстр виборців
  Інформація з установ району
 • Очищення влади
 • Цивільний захист та безпека
 • Порядок реєстрації
 • Реєстр містобуд. умов та обм.
 • Я МАЮ ПРАВО!
 • АРХІВ НОВИН

  « Вересень 2019 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
              1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30            
  П'ятниця, 09 листопада 2018 14:29

  Інформація про хід виконання заходів щодо профілактики соціального сирітства в районі

   З метою подолання дитячої бездоглядності та запобігання сирітству, створення умов для гармонійного розвитку і виховання дітей, профілактики правопорушень та злочинності серед неповнолітніх в районі здійснюється ряд заходів, які передбачені районними програмами із забезпечення прав і законних інтересів дітей, їх соціального захисту та всебічного розвитку на період до 2020 року, затвердженою рішенням  районної ради від 22.12.2016 року №13/7, та із забезпечення умов проживання для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, прийнятою на 2017-2021 роки, затвердженою рішенням  районної ради від 22.12.2016 №13/6.

   У 2018 році на виконання заходів програми із забезпечення прав і законних інтересів дітей, їх соціального захисту та всебічного розвитку передбачено 24 тис. грн.,  використано  – 13694 грн.

   А саме профінансовано:

   - 2894 грн.  для  організації дозвілля, проведення масових заходів до Міжнародного дня захисту дітей, здійснення шефства над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, які виховуються в інтернатних та навчальних закладах на повному державному утриманні;

   - 10800 грн. на придбання паливно-мастильних матеріалів для забезпечення проведення профілактичних рейдів з виявлення бездоглядних та безпритульних  дітей і таких, що опинились у складних життєвих обставинах, та здійснення  інших заходів.

   Кошти в сумі 50 тис. грн., передбачені на виконання  Програми  із забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа,  планується використати для надання матеріальної допомоги особі з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на ремонт будинку, де хлопець проживає. (у будинку передбачається  провести ремонтні роботи на суму 90-100 тис грн. (на умовах співфінансування із районного та обласного бюджетів), а саме:  придбання та монтаж системи водопостачання та водовідведення – орієнтовна  вартість 24 тис. грн.;  заміна вхідних дверей – 6000 грн.;- утеплення покрівлі – 15000 грн.;- утеплення фасаду – 45000 грн.)

   З метою координації спільної роботи щодо вирішення питань соціального захисту дітей, організації заходів щодо запобігання бездоглядності та правопорушень у дитячому середовищі упродовж 2018 року службою у справах дітей райдержадміністрації  підготоване сімнадцять засідань комісії з питань захисту прав дитини, де розглянуто 68  питань та три засідання координаційної ради у справах дітей при райдержадміністрації, де обговорено 9 питань з основних напрямків галузі.

   На засіданнях комісії, відповідно до положення, розглядалися такі питання:

   Про стан утримання дітей в сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах - 10;

   Про здійснення соціального супроводу сімей -  2;

   Про доцільність позбавлення батьківських прав -  5;

   Про надання висновків щодо повернення дітей у сім’ю із закладів соціального захисту -   5;

   Про  надання дозволу на відрахування дітей з навчальних закладів -   3;

   Про  постановку на соціальний квартирний облік -   1;

   Про розгляд заяв щодо здійснення операцій з житлом, право власності, чи право користування яким мають діти -   12;

   Про розгляд заяв щодо спілкування з дитиною того з батьків, який проживає окремо від неї, про визначення місця проживання дитини -  3;

   Про виявлення дітей, які зазнали жорстокого поводження та роботу з ними -   3;

   Про стан утримання дітей, влаштованих до сімейних форм виховання – 5;

   Щодо влаштування дітей до сімейних форм виховання -  3;

   Про затвердження індивідуальних планів соціального захисту  дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та тих, які опинились в складних життєвих обставинах та інш1 - 16 .

   За результатами засідань  службою підготовано проекти 16 розпоряджень райдержадміністрації, 5 висновків органу опіки та піклування щодо вирішення судом спорів відносно визначення місця проживання дитини (2), позбавлення батьківських прав (3), де Любомльська райдержадміністрація не є позивачем.

   Також  підготовано проекти позовних заяв до суду про позбавлення батьківських прав, відібрання дитини без позбавлення батьківських прав, стягнення аліментів, звільнення особи від повноважень піклувальника та щодо визнання договору недійсним. Станом на жовтень два позови судом задоволені.

   З метою удосконалення статистичного обліку дітей службою у справах дітей райдержадміністрації забезпечується ведення банку даних про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, та дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, куди вноситься детальна інформація на дітей, місце їх перебування, влаштування, тощо.

   Станом на 20.10.2018 року на первинному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації перебуває 47 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Сімейними формами виховання в районі охоплено 91%  таких дітей (під опікою, піклуванням знаходиться 32 дитини, 11 – влаштовані у дитячі будинки сімейного типу).  Протягом 2018 року на первинний облік узято дві  дитини-сироти, які влаштовані під опіку/піклування родичів, та одну дитину, позбавлену батьківського піклування, яку усиновлено.

   На профілактичному обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації знаходиться 61 дитина з категорії  дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, з них 56 дітей виховуються у сім’ях, де батьки не забезпечують належних умов їх для виховання та розвитку, 4 – зазнали жорстокого поводження, 1 – систематично самовільно залишає місце постійного проживання. Протягом 2018 року  взято на облік  11 дітей, які  перебувають у складних життєвих обставинах, знято з такого обліку 18 дітей, з них – 11 з причини покращення ситуації у сім’ї.

   Упродовж поточного року працівниками служби  відвідано 33 із 37 дітей (89%), які виховуються в сім’ях опікунів/піклувальників (обстеження проводиться згідно графіка один раз у рік, при потребі - частіше), та перевірено умови проживання усиновлених дітей: двох малолітніх, які усиновлені у звітному році, та 9 дітей,  усиновлених у попередні роки. Щокварталу обстежуються умови проживання дітей-вихованців дитячого будинку сімейного типу Борбічів.

   У сім’ях опікунів/піклувальників, усиновлювачів та дитячому будинку сімейного типу умови проживання задовільні. Позов до суду про звільнення піклувальника від його повноважень поданий у зв’язку із похилим віком піклувальника та навчанням підопічного за межами Волинської області.

   З метою запобігання соціальному сирітству у 2017-2018 роках посилено роботу з сім’ями, де виховуються діти, які перебувають у складних життєвих обставинах. Так упродовж 2017 року здійснено 81 відвідування таких сімей, за 9 місяців 2018 року – 72 обстеження умов проживання дітей СЖО (на обліку 28 сімей). У 2016 році таких відвідувано здійснено 41 за 12 місяців.

   За результатами обстежень у 2018 році ініційовано 7 притягнень батьків до адмінвідповідальності за неналежне виховання та утримання дітей ( у 2017 – 20, у 2016 – 8)

   Упродовж 9 місяців 2018 року до закладів соціального захисту було влаштовано чотири дитини: одну дитину, яка перебуває у складних життєвих обставинах  поміщено у Волинський обласний центр соціально-псиологічної реабілітації дітей, три дитини скеровано у притулок для дітей. Також зафіксоване одне самозвернення неповнолітнього до центру соціально-психологічної реабілітації.

   Упродовж 2017 року одну дитину, яка залишились без батьківського піклування, поміщено у Волинський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей, 2 дитини – у притулок для дітей та зафіксоване одне самозвернення неповнолітньої до центру соціально-психологічної реабілітації. Із кількості дітей, які упродовж 2017-2018 років перебували у закладах соціального захисту шість дітей повернулось у біологічні сім’ї, одну неповнолітню передано до навчального закладу, який вона самовільно залишила, одну дитину влаштовано в сім’ю усиновлювачів, одну – до родини  піклувальника.

   Як показує практика, найбільш ефективними заходами попередження дитячої бездоглядності, профілактики негативних проявів в дитячому середовищі є проведення профілактичних рейдів службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з представниками органів освіти, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, поліції. Упродовж 2018 року проведено 34 таких заходи,  ними охоплено усі місцеві ради району.

   До участі у профілактичних рейдах активно долучаються представники органів місцевого самоврядування. Варто зауважити, що в усіх об’єднаних територіальних громадах району є працівники, на яких покладено обов’язки із захисту прав та інтересів дітей: У Любомльській міській раді створена служба у справах дітей, сім’ї та молоді, із штатною чисельністю 3 працівники, у Головненській селищній раді працює  провідний спеціаліст у справах сім’ї, дітей та молоді, у  Рівненській сільській раді  –головний спеціаліст з питань захисту прав дітей, у Вишнівській сільській раді – фахівець із соціальної роботи.

   Для вирішення проблемних питань, у всіх територіальних громадах створені і функціонують опікунські ради, на які неодноразово запрошувалися працівника служби у справах дітей райдержадміністрації.

   У співпраці з ОТГ у 2018 році проведено профілактичний захід «Урок». Окрім виявлення дітей, які з початку навчального року не приступили до занять у загальноосвітніх та професійно-технічних закладах, вищих навчальних закладах І-ІІ рівня акредитації, органами місцевого самоврядування надано дітям адресну допомогиу у підготовці до нового навчального року та осінньо-зимового сезону

   Так працівниками сектору «Служба у справах дітей, сім’ї та молоді» Любомльської міської ради проводилась благодійна акція «Зберімо дитину до школи», за результатами якої  чотирнадцяти дітям  із восьми сімей СЖО вручено набори шкільного приладдя.

   Вишнівською сільською радою (ОТГ) надано адресну допомогу у вигляді одягу для дітей трьом сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах.

   В рамках проведення Волинським обласним благодійним фондом  щорічної Всеукраїнської благодійної акції  «Шкільний Портфелик» дві дитини із Головненської селищної та одна дитина із Вишнівської сільської рад (об’єднаних територіальних громад) отримали шкільне приладдя.

   Систематично здійснюються самостійні (без участі працівників служби у справах дітей райдержадміністрації) відвідування функціонально неспроможних сімей представниками Любомльської міської, Головненської селищної, Вишнівської та Рівненської сільських рад (об’єднаних територіальних громад)

   Проблемні питання вирішуються у телефонному режимі. Упродовж квітня-жовтня поточного року органами місцевого самоврядування виявлено три сім’ї (8 дітей) за якими наразі ОТГ здійснює нагляд,  до кінця року буде вирішено питання про взяття дітей на облік СЖО.

   Службою у справах дітей укладено угоди про співпрацю із Головненською селищною, Вишнівською та Рівненською сільськими радами  з метою забезпечення додержання прав і законних інтересів дітей на відповідній території.

   Налагоджене співробітництво  із працівниками Любомльського відділу поліції ГУНП у Волинській області. Так, із 34 профілактичних рейдів, проведених у 2018 році,  23 здійснювались із залученням працівників поліції (68%,  у 2017 році – 70 %), навіть незважаючи на той факт, що упродовж 2018 року у Любомльському відділі поліції посада інспектора з ювенальної превенції є вакантною і обов’язки по здійсненню роботи із дітьми покладено на дільничного офіцера поліції.

   Разом з тим потребує поліпшення робота установ району щодо надання соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді, розвитку мережі прийомних сімей у районі, попередження домашнього насильства, жорстокого поводження з дітьми, недопущення влаштування дітей до інтернатних закладів за заявою батьків у зв’язку з неспроможністю задовольнити потреби дітей тощо.

  Переглядів 554
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любомльська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любомльській райдержадміністрації.
  Адреса: 44300, м.Любомль, вул. Незалежності, 23, ф. 24183, т. 24264; E-mail: info@lbmadm.gov.ua
  © 2014 lbmadm.gov.ua