19 січня 2019 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
  Оголошення
 • Громадська рада при РДА
 • Вивчення громадської думки
 • Центр надання адмін послуг
 • Регуляторна політика
 • Державний реєстр виборців
  Інформація з установ району
 • Очищення влади
 • Цивільний захист та безпека
 • Порядок реєстрації
 • Реєстр містобуд. умов та обм.
 • Я МАЮ ПРАВО!
 • АРХІВ НОВИН

  « Січень 2019 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31      
  Четвер, 24 липня 2014 08:20

  Соціальний захист населення

  18 серпня 2014

   Важкопораненим у масових акціях протесту виплатять одноразову грошову допомогу

   

  Кабінет Міністрів України ухвалив постанову  „Про соціальний захист осіб, які отримали тяжкі тілесні ушкодження під час участі у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року”.

  Документ передбачає виплату одноразової грошової допомоги у 50-кратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. У 2014 році розмір такої допомоги складатиме 60900 гривень.

  Перелік осіб, які отримали тяжкі тілесні ушкодження під час участі у масових акціях громадського протесту і мають право на отримання допомоги, формуватиме Міністерство охорони здоров’я за результатами судово-медичної експертизи і за погодженням з Мінсоцполітики, МВС та Міноборони.

  Згідно із затвердженим Порядком виплату одноразової грошової допомоги забезпечать органи соцзахисту населення. Для її отримання особа, яка зазнала тяжких тілесних ушкоджень та включена до затвердженого МОЗ переліку, має звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації проживання або перебування з відповідною заявою, в якій зазначаються реквізити рахунку в уповноваженому банку, на який перераховується одноразова грошова допомога. До заяви додаються: копія паспорта, копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті).  

  Загальну потребу в коштах буде визначено після затвердження Мінохоронздоров'я переліку осіб, які дістали тяжких тілесних ушкоджень під час участі в масових акціях протесту.

   

   

  24 липня 2014

  Зміни у виплатах «на дитину»

   

   На виконання Законів України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від
  27.03.2014 № 1166 -VII та  «Про внесення змін до деяких законів України щодо скорочення кількості документів для отримання державної допомоги при народженні дитини» від 10.10.2013 № 644-VII Урядом 25 червня поточного року затверджено постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» № 208.

  Зазначеними нормативно-правовими актами з 1 липня 2014 року
  пройшли такі зміни:

                      

  - об'єднання допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в один вид допомоги - це допомогу при народженні дитини;

  - збільшення розміру допомоги при народженні першої дитини на 10 320 гривень (по відношенню до діючого законодавства, яка призначається на першу народжену дитину);

  - встановлення фіксованого розміру допомоги при народженні дитини у сумі    41 280 гривень, не залежно від кількості народжених дітей в сім'ї;

  - здійснення одноразової виплати при народженні дитини у сумі 10 320 гривень та щомісячної виплати протягом 36 місяців у сумі 860 гривень. При цьому у випадку, якщо особа якій призначено допомогу при народженні дитини виявила бажання працювати, допомога буде виплачуватися до закінчення терміну її призначення, тобто протягом 36 місяців;

  - встановлення   нового   переліку   документів,   необхідних   для призначення   допомоги   при   народженні   дитини   та   реєстрації   її   місця проживання;

  - припинення з 01.07.2014 року виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення
  нею трирічного віку для всіх отримувачів допомоги;

  - встановлення виплати допомога у розмірі 130 гривень (на наступних
  12 місяців) для осіб, у яких закінчилась виплата допомоги при народженні
  ПЕРШОЇ дитини, яка виплачувалася 24 місяці.

  Роз'яснюємо більш детальніше:

  - діти, народжені до 30 червня 2014 року отримуватимуть допомогу у розмірі встановленому на дату народження дитини ( на першу дитину- 30 960,00 грн, на другу- 61 920,00 грн, на третю та наступних дітей — 123 840,00 грн.), тобто зміни з 01.07.2017 цієї категорії дітей не торкнуться.

  - діти, народжені з 01 липня 2014 року отримуватимуть допомогу при народженні у розмірі 41 280,00 грн, в незалежності від кількості народжених дітей;

  - виплата по догляду за дитиною до трьох років з 01.07.2014 року буде припинена, крім осіб, яким призначена допомога при народженні ПЕРШОЇ дитини (народженої до 30 червня 2014 року), що виплачується 24 місяці, на наступних 12 місяців буде призначатися допомога до досягненню дитиною трирічного віку у розмірі 130 грн.

  Тобто, стосовно останнього пункту, розяснюємо на прикладі:

  Приклад:

  Якщо жінка має дитину 1,5 річного віку, вона продовжить отримувати допомогу при народженні, в тому розмірі, яку їй і призначили, а от по догляду за дитиною до трьох років вона буде отримувати ще 12 місяців, але не довше ніж дитині виповниться 3 роки.

  Тобто жінка з 01.07.2014 року ще шість місяців ( до двохріччя дитини) буде отримувати допомогу при народженні, допомогу по догляду за дитиною їй з 01.07.2014 припинять виплачувати, і коли дитині буде 2 роки, і закінчеться виплачуватись допомога при народженні, їй ще 12 місяців будуть виплачувати допомогу по догляду у розмірі 130 грн.

  Мета цього полягає в наступному:

  - жінки, які отримують допомогу при народженні- їм зараховують в страховий стаж час отримання допомоги при народженні;

  - жінки, діти яких будуть народжені після 01.07.2014 року, будуть отримувати допомогу при народженні три роки (36 місяців) відповідно три року стажу вони зберігають, навіть при скасуванні допомоги по догляду до трьох років;

  - жінки, яким була призначена допомога при народженні на ПЕРШУ дитину до 30.06.2014 року, яку вони отримували лише 24 місяці, їм продовжуть виплачувати ще 12 місяців допомогу по догляду, щоб і їм було збережено страховий стаж.

  Що стосується відрахування до Пенсійного фонду за отримувачів допомоги при народженні дитини та до досягнення дитиною трирічного віку.

  Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» відповідно внесені зміни до Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», де до платників єдиного внеску включені особи, які отримують допомогу при народженні дитини.

           З метою збереження права громадянам на зарахування їм часу догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до трудового стажу, органи соціального захисту населення будуть здійснювати відрахування до управлінь Пенсійного фонду за отримувачів допомоги при народженні дитини та за осіб яким буде здійснюватися виплата допомоги до досягнення дитиною трирічного віку у розмірі 130 гривень.

  У разі працевлаштування отримувачів (або виходу на роботу) в період отримання допомоги при народженні дитини та допомоги до досягнення дитиною трирічного віку у розмірі 130 гривень, орган соціального захисту населення не провадить відрахування до Пенсійного фонду за таких отримувачів.

  Одночасно інформуємо, що Департаментом пенсійного забезпечення Мінсоцполітики розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за деякі категорії застрахованих осіб», яким врегульовується механізм сплати єдиного внеску за осіб, які отримують допомогу при народженні дитини та допомогу до досягнення дитиною трирічного віку.

  Переглядів 3893 Останнє редагування Середа, 03 вересня 2014 17:02

  Схожі матеріали

  • Звернення голови райдержадміністрації Звернення голови райдержадміністрації

   Дорогі ветерани! Шановні  жителі Любомльського краю!

   Минає  70 років, як на нашій Любомльській землі вщухло полум‘я війни і гуркіт канонад. І хоча ще майже рік продовжувалася ненависна війна, а визволителі  зрошували кров‘ю землі Європи, наша поліська земля почала жити мирним життям.

   Ратний подвиг воїнів, які принесли нам визволення, назавжди залишиться у пам‘яті вдячних нащадків.

   Сьогодні ми висловлюємо глибоку шану, сердечну вдячність і земний уклін всім, хто засвітив сонце миру над нашою землею.

   Від імені районної державної адміністрації, районної ради щиро вітаємо всіх жителів нашого краю з 70-ю річницею визволення Любомльського району від фашистських загарбників.

   Здоров‘я всім Вам, наснаги, мирного і світлого неба над головою, добра і щастя кожній оселі!

    

   Районна державна адміністрація                                                                                              Районна рада

  • Енергозбереження Енергозбереження
   Енергозбереження

   10/08/2015

   За 7місяців 2015 року було проведено заміну вікон та дверей на енергозберігаючі у 6 закладах району на загальну суму 253 тис грн, а саме :

   1   Олеська ЗОШ І-ІІІ ст. 2   Штунська ЗОШ І-ІІІ ст. 3   Гупалівська ЗОШ І-ІІ ст. 4   ТМО Любомльського і Шацького районів. 5   ДНЗ № 1 та ДНЗ № 2 м.Любомль. 6   Любомльська міська рада.

                       

    

   30/01/2015

   Суб’єктами господарювання за 2014 рік в районі запроваджено 9 енергозберігаючих заходів на загальну суму 823,86 тис. грн.

   Розрахунковий економічний ефект від впроваджених заходів складає 158,96 тонн умовного палива, що в сумарному виразі становить  204,97  тис. грн.

   Термін окупності заходів в середньому становить близько 4-х років.

    

   12/11/2014

    

   Суб’єктами господарювання за три квартали 2014 року в районі запроваджено 6 енергозберігаючих заходів. Розрахунковий економічний ефект від впровадження заходвів складає 30,18 тони умовного палива, що в сумарному виразі становить  25,4 тис. грн.

   Ряд заходів, реалізація яких розпочата у третьому кварталі 2014 року, запланована до завершення у жовтні – листопаді поточного року.

    

    

   10/11/2014

   +РОЗРАХУНКИ ЗА СПОЖИТІ ЕНЕРГОНОСІЇ

   За жовтень  2014 року всіма категоріями споживачів району спожито електроенергії на суму 2359,4 тис.грн., проплачено 2337,1 тис. грн.

   Рівень проплати склав  99,1 %.

   Загальна заборгованість з урахуванням боргу минулих років станом на 01.11.2014 року  склала 1106,6 тис.грн.

   Найбільшим  залишається борг по населенню та підприємствах  агропромислового розвитку, що відповідно становить 1025,0; 51,0 тис. грн.

    

    

    

    

   У першому півріччі 2014 року енергозберігаючі заходи не впроваджувалися у зв’язку з відсутністю фінансування.

   На сьогоднішній день, комісією, утвореною розпорядженням голови райдержадміністрації від 01.01.2011 № 4 “Про створення комісії по обстеженню будівель, споруд та інженерних мереж”, проведено обстеження усіх об’єктів по яких існує першочергова необхідність у здійсненні енергозберігаючих заходів та заходів із підготовки до опалювального сезону. Зокрема, обстежено димову трубу котельні Гущанського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок» в с. Гуща, тепломережу Зачернецької ЗОШ  І-ІІІ ст. в с. Зачернеччя,  приміщення Любомльського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – районна гімназія» ім. Н. Ужвій в м. Любомль, вул. Ільїна 3, котельні Крушинецької  ЗОШ І-ІІ ст. в  с. Крушинець,  димової труби котельні Рівненського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок» в с. Гуща, а також  проведено обстеження котельного обладнання та інженерних мереж (тепломереж та системи водопостачання) Штунської ЗОШ І-ІІІ ст. в с. Штунь.

   По усіх перелічених об’єктах прийняті відповідні рішення комісії, та рекомендації по впровадженню енергозберігаючих заходів, а також оптимізації роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років.

   У першому півріччі 2014 року енергозберігаючі заходи не впроваджувалися у зв’язку з відсутністю фінансування.

    

   16.07.2014

   Головний спеціаліст з питань ЖКГ та будівництва Любомльської райдержадміністрації

    

    

   До відома споживачів електроенергії

              На виконання листа Волинської облдержадміністрації повідомляємо, що у зв’язку із проведенням антитерористичної операції на Сході України майже припинилось постачання вугілля на теплові електростанції. Це викликало значний дефіцит балансу виробництва та споживання електричної енергії.  В об’єднаній електроенергетичній системі України виникла реальна загроза її стабільній та безперебійній роботі.

               Враховуючи істотно зменшені ліміти, в  області спостерігається значне  40-відсоткове перевищення споживання електричної енергії за потужністю, особливо  в час ранкових та вечірніх пікових навантажень, орієнтовно з 9:00 до 11:00 та з 20:00 до 22:00.

            Аби уникнути спрацювання автоматики захисту, необхідно забезпечити зниження споживання електроенергії до встановленого рівня, в першу чергу – населенням, частка якого у загальному споживанні електроенергії в  області становить понад 52 відсотки.

           Відповідно до вимог Закону України «Про електроенергетику», Інструкції про складання і застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів та розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 №764-р «Про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії» облдержадміністрацією погоджено графіки обмеження споживання електричної енергії,  обмеження споживання електричної потужності та аварійного відключення споживачів електричної енергії.

            Єдиним чинником, який може запобігти системним аварійним вимкненням, є щоденне дотримання встановлених граничних величин споживання електроенергії.

             Дотриматися  встановлених граничних величин не просто.  Перебої по забезпеченню скрапленого газу в балонах, відсутність централізованого гарячого водопостачання спонукає населення району  використовувати електричні побутові прилади, неконтрольоване використання яких викликає перевантаження енергосистеми.

                У зв’язку з важливістю даної ситуації  звертаємось до споживачів  району з проханням максимально обмежити споживання електроенергії у години  пікових навантажень. Адже зараз ідеться не про питання особистого комфорту,  а про забезпечення надійної роботи енергосистеми нашої держави в цілому, та особливо в осінньо-зимовий період.

   Відділ економічного розвитку
   і торгівлі райдержадміністрації

  • Сплата податків Сплата податків
   Сплата податків
    Показники  файл
   Сплата податків Любомльського району 
   станом на 01.03.2015 року 
    переглянути
  • Бюджет Бюджет
   Бюджет

   Виконання бюджету Любомльського району

   станом на 01 березня 2015 року

   РОЗШИРЕНІ ДАНІ

    

    

    

   Загальний фонд

    

   Затверджено місцевими радами на рік

   Виконано місцевими радами з початку року

   % виконання до річного призначення

    

   1

   2

   3

   5

   6

    

   1. ДОХОДИ :

            

   Податкові надходження:

   10000000

   23988587,00

   5081865,45

   21,2

    

   Податки на доходи, податки на прибуток, податки на збільшення ринкової вартості

   11000000

   14451200,00

   2214801,88

   15,3

    

   Податок та збір на доходи фізичних осіб

   11010000

   14400000,00

   2185847,88

   15,2

    

   Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати

   11010100

   12957400,00

   1900227,86

   14,7

    

   Податок на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, що сплачується податковими агентами

   11010200

   1277600,00

   205390,84

   16,1

    

   Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата

   11010400

   45000,00

   1675,88

   3,7

    

   Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування

   11010500

   120000,00

   73206,64

   61,0

    

   Податок на доходи фізичних осіб із суми пенсійних виплат або щомісячного довічного грошового утримання, що оподатковуються відповідно до підпункту 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу

   11010900

   0,00

   5346,66

   #ДЕЛ/0!

    

   Податок на прибуток підприємств

   11020000

   51200,00

   28954,00

   56,6

    

   Податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності

   11020200

   51200,00

   28954,00

   56,6

    

   Рентна плата та плата за використання інших природних ресурсів

   13000000

   389099,00

   195800,98

   50,3

    

   Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів

   13010000

   389099,00

   195429,45

   50,2

    

   Рентна плата за спеціальне використання води водних об`єктів місцевого значення

   13020000

   0,00

   371,53

    

    

   Внутрішні податки на товари та послуги  

   14000000

   2729020,00

   1125168,85

   41,2

    

   Акцизний податок з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів

   14040000

   2729020,00

   1125168,85

   41,2

    

   Місцеві податки

   18000000

   6377399,00

   1530861,78

   24,0

    

   Податок на майно

   18010000

   3397499,00

   703863,37

   20,7

    

   Туристичний збір

   18030000

   4000,00

   1934,00

   48,4

    

   Збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності, що справлявся до 1 січня 2015 року

   18040000

   0,00

   18371,80

      

   Єдиний податок  

   18050000

   2975900,00

   806692,61

   27,1

    

   Інші податки та збори

   19000000

   41869,00

   15231,96

   36,4

    

   Екологічний податок 

   19010000

   41869,00

   15231,96

   36,4

    

   Неподаткові надходження

   20000000

   122578,00

   4260472,64

   3475,7

    

   Доходи від власності та підприємницької діяльності

   21000000

   6840,00

   2248,00

   32,9

    

   Частина чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об`єднань, що вилучається до бюджету, та дивіденди (доход), нараховані на акції (частки, паї) господарських товариств, у статутних капіталах яких є державна власність

   21010000

   1000,00

   2197,00

   219,7

    

   Інші надходження

   21080000

   5840,00

   51,00

   0,9

    

   Адміністративні збори та платежі, доходи від некомерційної господарської діяльності 

   22000000

   111646,00

   60736,38

   54,4

    

   Плата за надання адміністративних послуг

   22010000

   0,00

   41301,26

    

    

   Надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим державним майном  

   22080000

   86900,00

   15837,75

   18,2

    

   Державне мито

   22090000

   24746,00

   3597,37

   14,5

    

   Інші неподаткові надходження

   24000000

   4092,00

   4197488,26

   102577,9

    

   Інші надходження

   24060000

   4092,00

   4197488,26

   102577,9

    

   Доходи від операцій з капіталом

   30000000

   0,00

   126,00

   #ДЕЛ/0!

    

   Надходження від продажу основного капіталу

   31000000

   0,00

   126,00

   #ДЕЛ/0!

    

   Разом доходів загального фонду

    

   24111165,00

   9342464,09

   38,7

    

   Офіційні трансферти

   40000000

   178193193,00

   27504440,84

   15,4

    

   Від органів державного управління

   41000000

   178193193,00

   27504440,84

   15,4

    

   Дотації

   41020000

   12305700,00

   2051000,00

   16,7

    

   Базова дотація

   41020100

   12305700,00

   2051000,00

   16,7

    

   Субвенції

   41030000

   165887493,00

   25453440,84

   15,3

    
    

   Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомог сім’ям з дітьми інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам

   41030600

   63427400,00

   9909904,05

   15,6

    

   Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепловодопостачання і водовідведення та послуг зв’язку

   41030800

   875600,00

   8604,66

   1,0

    

   Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг ветеранам війни і праці (крім пільг на оплату електроенергії, природного і скрапленого газу, твердого та рідкого, пічного побутового палива, житлово-комунальних послуг та послуг зв’язку)

   41030900

   494400,00

   22301,14

   4,5

    

   Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та субсидій населенню на оплату скрапленого газу, твердого та рідкого, пічного побутового палива, квартирної плати, вивозу сміття та побутових відходів

   41031000

   3364513,00

   74113,30

   2,2

    

   Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання витратних матеріалів для закладів охорони здоров`я та лікарських засобів для інгаляційної анестезії

   41033700

   26980,00

   0,00

   0,0

    

   Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам

   41033900

   64196400,00

   9886600,00

   15,4

    

   Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам

   41034200

   33025900,00

   5504400,00

   16,7

    

   Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих

   41035800

   476300,00

   47517,69

   10,0

    

   Всього доходів загального фонду

   90010200

   202304358,00

   36846904,93

   18,2

    

   Інші субвенції

   41035000

   3170059,00

   1778129,84

   56,1

    

   Разом доходів загального фонду

   90010300

   205474417,00

   38625034,77

   18,8

    

   Спеціальний фонд

    

    

    

      

   Місцеві податки

   18000000

   0,00

   1461,00

   #ДЕЛ/0!

    

   Збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності, що справлявся до 1 січня 2015 року

   18040000

   0,00

   1461,00

   #ДЕЛ/0!

    

   Інші податки та збори

   20000000

   0,00

   2381,52

   #ДЕЛ/0!

    

   Надходження коштів від відшкодування втрат с/г і лісогосподарського виробництва

   21110000

   0,00

   211,29

   #ДЕЛ/0!

    

   Грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарськоє та іншоє діяльності

   24062100

   0,00

   2170,23

   #ДЕЛ/0!

    

   Власні надходження бюджетних установ

   25000000

   2662668,00

   382288,79

   14,4

    

   Доходи від операцій з капіталом

   30000000

   340000,00

   245296,41

   72,1

    

   Кошти від продажу землі і нематеріальних активів 

   33000000

   340000,00

   245296,41

   72,1

    

   Цільові фонди

   50000000

   17500,00

   2546,30

   14,6

    

   Цільові фонди, утворені Верховною Радою Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади

   50110000

   17500,00

   2546,30

   14,6

    

   Всього доходів спеціального фонду

    

   3020168,00

   633974,02

   21,0

    

   Разом доходи спеціального фонду

    

   3020168,00

   633974,02

   21,0

    

   Всього доходів загального і спеціального фондів

    

   208494585,00

   39259008,79

   18,8

    

   2.ВИДАТКИ:

    

    

    

    

    

   2.1 Видатки за тимчасовою функціональною класифікацією місцевих бюджетів

        

    

    

   Державне управління

   O10000

   6020285,00

   1234814,46

   20,5

    

   Органи місцевого самоврядування

   O10116

   6020285,00

   1234814,46

   20,5

    

   Правоохоронна діяльність та забезпечення безпеки держави

   O60000

   334000,00

   67355,23

   20,2

    

   Професійна пожежна охорона

   O60702

   334000,00

   67355,23

   20,2

    

   Інші правоохоронні заходи і заклади

   61007

          

   Освіта

   O70000

   80053793,00

   11725606,15

   14,6

    

   Охорона здоров’я

   O80000

   33052880,00

   5065132,24

   15,3

    

   Соціальний захист та соціальне забезпечення

   O90000

   71351129,00

   10627401,71

   14,9

    

   Пільги ветеранам війни і праці

   O90200

   3587373,00

   60939,77

   1,7

    

   Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами

   O90302

   452000,00

   74052,18

   16,4

    

   Допомога по догляду за дитиною до 3 років незастрахованим матерям

   O90303

   283900,00

   63804,06

   22,5

    

   Одноразова допомога при народженні дитини

   O90304

   30265190,00

   4625331,66

   15,3

    

   Допомога на дітей які перебувають під опікою чи піклуванням

   O90305

   1175800,00

   172347,93

   14,7

    

   Допомога одиноким матерям

   O90306

   2073200,00

   341404,35

   16,5

    

   Допомога по догляду за дитиною працюючим матерям

   O90307

   1041700,00

   157846,59

   15,2

    

   Допомога при усиновленні дитини

   О90308

   43810,00

   26610,00

   60,7

    

   Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім”ям

   O90401

   15872800,00

   2458754,27

   15,5

    

   Додаткові виплати населенню на покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг

   O90405

   19400,00

   1494,62

   7,7

    

   Субсидія населенню для відшкодування втрат на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу

   О90406

   888240,00

   33887,76

   3,8

    

   Інші видатки на соціальний захист населення

   O90412

   210600,00

   133650,00

   63,5

    

   Допомога на догляд за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу

   O90413

   852700,00

   157713,69

   18,5

    

   Компенсація особам, які згідно із статтями 43 та 48 Гірничого закону України мають право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках, що мають центральне опалення 

   O90414

   0,00

   0,00

   #ДЕЛ/0!

    

   Витрати на поховання учасників бойових дій

   O90417

   21400,00

   1176,00

   5,5

    

   Інші програми соціального захисту дітей

   O90802

   81471,00

   0,00

   0,0

    

   Утримання центрів соціальних служб для молоді

   O91101

   198245,00

   28107,04

   14,2

    

   Програми і заходи центрів соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді

   O91102

      

   #ДЕЛ/0!

    

   Соціальні програми i заходи державних органiв у справах молоді

   O91103

   5000,00

   0,00

   0,0

    

   Iншi видатки

   O91106

   3000,00

   0,00

   0,0

    

   Заходи з оздоровлення та відпочинку дітей, крім заходів з оздоровлення дітей, що здійснюються за рахунок коштів на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

   O91108

   146700,00

   0,00

   0,0

    

   Територіальні центри і відділення соціальної допомоги на дому

   O91204

   2718200,00

   445237,46

   16,4

    

   Виплати грошової компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги

   O91205

   10000,00

   8526,31

   85,3

    

   Фінансова підтримка громадських організацій інвалідів і ветеранів

   O91209

   15000,00

   4310,70

   28,7

    

   Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям інвалідам

   O91300

   11366300,00

   1832039,32

   16,1

    

   Компенсаційні виплати інвалідам на бензин, ремонт, техобслуговування автотранспорту та транспортне обслуговування

   O91303

   18800,00

   0,00

   0,0

    

   Встановлення телефонів інвалідам І та ІІ груп

   O91304

   300,00

   168,00

   56,0

    

   Житлово-комунальне господарство

   100000

   828577,00

   118611,11

   14,3

    

   Благоустрій міст, сіл, селищ

   100203

   808577,00

   118611,11

   14,7

    

   Комбінати комунальних підприємств, районні виробничі об’єднання та інші підприємства , установи та організації житлово-комунального господарства

   100302

   20000,00

   0,00

   0,0

    

   Культура i мистецтво

   110000

   6592080,00

   992670,99

   15,1

    

   Бібліотеки

   110201

   2031905,00

   305536,36

   15,0

    

   Музеї

   110202

   199890,00

   30412,43

   15,2

    

   Палаци i будинки культури, клуби та iншi заклади

   110204

   3006210,00

   440853,15

   14,7

    

   Школи естетичного виховання дiтей

   110205

   1180640,00

   191575,09

   16,2

    

   Iншi культурно-освiтнi заклади та заходи

   110502

   173435,00

   24293,96

   14,0

    

   Засоби масової iнформацiї

   120000

   0,00

   0,00

   #ДЕЛ/0!

    

   Періодичні видання (газети і журнали)

   120201

      

   #ДЕЛ/0!

    

   Фiзична культура i спорт

   130000

   972485,00

   161652,87

   16,6

    

   Проведення навчально- тренувальних зборів і змагань

   130102

   36000,00

   2762,64

   7,7

    

   Утримання та навчально-тренувальна робота дитячо-юнацьких спортивних шкіл

   130107

   657515,00

   118181,22

   18,0

    

   Утримання та навчально-тренувальна робота дитячо-юнацьких спортивних шкіл (які підпорядковані громад

   130203

   197270,00

   27807,22

   14,1

    

   Утримання апарату управління фізкультурно-спортивних організацій

   130204

   81700,00

   12901,79

   15,8

    

   Сільське господарство, лісове господарство, рибальство і мисливство

   160000

   68000,00

   0,00

   0,0

    

   Транспорт, шляхове господарство

   170000

   1194000,00

   61355,79

   5,1

    

   Запобігання та ліквідація надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха

   210000

   30000,00

   10836,72

   36,1

    

   Заходи та роботи з мобілізаційної підготовки місцевого значення

   210107

   30000,00

   10836,72

   36,1

    

   Цільові фонди

   24000

   58000,00

   0,00

   0,0

    

   Утилізація відходів

   240602

   25000,00

   0,00

   0,0

    

   Інша діяльність у сфері охорони навколишнього природного середовища

   240604

   33000,00

   0,00

   0,0

    

   Видатки, не вiднесенi до основних груп

   250000

   113500,00

   0,00

   0,0

    

   Резервний фонд

   250102

   113500,00

   0,00

   0,0

    

   Разом видатків

    

   200668729,00

   30065437,27

   15,0

    

   Кошти що передаються до інших бюджетів

   250300

   2838856,00

   1681828,04

   59,2

    

   Інші субвенції

   250380

   2781797,00

   1674127,00

   60,2

    

   Інші видатки

   250404

   57059,00

   7701,04

      

   Всього видатків загального фонду

    

   203507585,00

   31747265,31

   15,6

    

   Спеціальний фонд

    

          

   Державне управління

   O10000

   112010,95

   1687,00

   1,5

    

   Освіта

   O70000

   1448030,00

   144364,76

   10,0

    

   Охорона здоров’я

   O80000

   682140,00

   206873,78

   30,3

    

   Соціальний захист та соціальне забезпечення

   O90000

   199525,00

   27225,15

   13,6

    

   Житлово-комунальне господарство

   100000

   210000,00

   9208,34

   4,4

    

   Культура i мистецтво

   110000

   232961,00

   33916,10

   14,6

    

   Будiвництво

   150000

   953292,00

    

   0,0

    

   Транспорт, дорожнє господарство, зв'язок, телекомунiкацiї та iнформатика

   170000

   1730000,00

   0,00

   0,0

    

   Видатки на фінансування робіт, пов"язаних з будiвництвом, реконструкцiєю, ремонтом i утриманням автомобiльних дорiг загального користування

   170703

   1730000,00

    

   0,0

    

   Інші послуги пов"язані з економічною діяльнчстю

   180000

   40000,00

   3300,00

   8,3

    

   Цiльовi фонди

   240000

   22114,00

   9365,46

   42,4

    

   Цільові фонди, утворені Верховною Радою Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування і місцевими органами виконавчої влади

   240900

   22114,00

   9365,46

   42,4

    

   Разом видатків спеціального фонду

    

   5630072,95

   435940,59

   7,7

    

    

            

   Всього видатків

    

   209137657,95

   32183205,90

   15,4

    

   КРЕДИТУВАННЯ

            

   Загальний фонд

            

   Надання державного пiльгового кредиту iндивiдуальним сiльським забудовникам

   250911

   0,00

   0,00

   #ДЕЛ/0!

    

   Разом загального фонду

    

   0,00

   0,00

    

    

   Спеціальний фонд

            

   Надання пільгового довгострокового кредиту громадянам на будівництво (реконструкцію)  та придбання житла

   250908

   0,00

   0,00

   #ДЕЛ/0!

    

   Повернення кредитів, наданих для кредитування громадян на будівництво (реконструкцію) та придбання житла

   250909

   0,00

   -131,64

   #ДЕЛ/0!

    

   Надання державного пiльгового кредиту iндивiдуальним сiльським забудовникам

   250911

   29694,00

   0,00

   0,0

    

   Повернення коштів, наданих для кредитування індивідуальних сільських забудовників

   250912

   -29694,00

   -7568,00

   25,5

    

   Разом спеціального фонду

    

   0,00

   -7699,64

    

    

   Фінансування бюджету

        

    

    

   Інше внутрішнє фінансування

   203000

   0,00

   0,00

    

    

   Фінансування за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку

   203400

   0,00

   0,00

    

    

   Одержано

   203410

   0,00

   0,00

    

    

   Повернено

   203420

   0,00

   0,00

    

    

   Повернення коштів з депозитів або пред'явлення цінних паперів

   206100

    

   0,00

    

    

   Розміщення коштів на депозитах або придбання цінних паперів

   206200

    

   0,00

    

    

   Інші розрахунки

   208340

    

   -4215590,54

    

    

   На початок періоду

   602100

   13594787,91

   19253493,77

    

    

   На кінець періоду

   602200

   4401080,17

   22121405,76

    

    

    

   Начальник управління                                                                               О.В.Самойліч

  • Промисловість Промисловість

   ПРОМИСЛОВІСТЬ

    

   Обсяг реалізованої продукції лісогосподарськими підприємствами
   січень-грудень 2017 року

   № пп

   Назва підприємства

   Обсяг реалізованої продукції, (тис.грн.)

   В т.ч. експорт
   (тис.грн.)

   січень-грудень 2016 

   січень-грудень 2017

   %  2017р. до 2016р.

   січень-грудень 2016 

   січень-грудень 2017

   %  2017р. до 2016р.

   1.

   ДП «Любомльське лісове господарство»

   50313,0

   49653,6

   98,3

   З2306,7

   21632,9

   67,0

   2.

   ДП «Прибузьке лісове господарство»

   18853,8

   20729,3

   109,9

   4461,4

   4397,7

   98,6

   Разом:

   69366,8

   70382,9

   101,5

   36768,1

   26030,6

   70,8

    

   Обсяг реалізованої продукції лісогосподарськими підприємствами
   січень-листопад 2017 року

   № пп

   Назва підприємства

   Обсяг реалізованої продукції, (тис.грн.)

   В т.ч. експорт
   (тис.грн.)

   січень-листопд 2016 

   січень-листопад 2017

   %  2017р. до 2016р.

   січень-листопад 2016 

   січень-листопад 2017

   %  2017р. до 2016р.

   1.

   ДП «Любомльське лісове господарство»

   46234,8

   44862,7

   97,0

   29474,7

   19407,3

   65,8

   2.

   ДП «Прибузьке лісове господарство»

   17163,5

   19108,1

   111,3

   4384,8

   4397,7

   100,3

   Разом:

   63398,3

   63970,8

   100,9

   33859,5

   23805,0

   70,3

    

   Обсяг реалізованої продукції лісогосподарськими підприємствами
   січень-жовтень 2017 року

   № пп

   Назва підприємства

   Обсяг реалізованої продукції, (тис.грн.)

   В т.ч. експорт
   (тис.грн.)

   січень-жовтень 2016 

   січень-жовтень 2017

   %  2017р. до 2016р.

   січень-жовтень2016 

   січень-жовтень 2017

   %  2017р. до 2016р.

   1.

   ДП «Любомльське лісове господарство»

   42318,9

   40232,7

   95,1

   28184,4

   17567,3

   62,3

   2.

   ДП «Прибузьке лісове господарство»

   15532,4

   17357,2

   111,7

   3947,0

   4185,7

   106,0

   Разом:

   57851,3

   57589,9

   99,5

   32128,4

   21753,0

   67,7

    

   Обсяг реалізованої продукції лісогосподарськими підприємствами
   січень-вересень 2017 року

   № пп

   Назва підприємства

   Обсяг реалізованої продукції, (тис.грн.)

   В т.ч. експорт
   (тис.грн.)

   січень-вересень 2016 

   січень-вересень 2017

   %  2017р. до 2016р.

   січень-вересень 2016 

   січень-вересень 2017

   %  2017р. до 2016р.

   1.

   ДП «Любомльське лісове господарство»

   37856,3

   35294,5

   93,2

   25794,8

   15305,5

   59,3

   2.

   ДП «Прибузьке лісове господарство»

   14084,7

   15400,5

   109,3

   3514,3

   3765,7

   107,2

   Разом:

   51941,6

   50695,0

   97,6

   29309,1

   19071,2

   65,1

    

   Обсяг реалізованої продукції лісогосподарськими підприємствами
   січень-серпень 2017 року

   № пп

   Назва підприємства

   Обсяг реалізованої продукції, (тис.грн.)

   В т.ч. експорт
   (тис.грн.)

   січень-серпень 2016 

   січень-серпень 2017

   %  2017р. до 2016р.

   січень-серпень 2016 

   січень-серпень 2017

   %  2017р. до 2016р.

   1.

   ДП «Любомльське лісове господарство»

   33564,4

   31783,9

   94,7

   23203,5

   23878,7

   59,8

   2.

   ДП «Прибузьке лісове господарство»

   12736

   13757,2

   108,0

   3116

   3239,7

   123,7

   Разом:

   46300,7

   45541,1

   98,4

   26319,9

   17118,4

   65,0

    

   Обсяг реалізованої продукції лісогосподарськими підприємствами
   січень-липень 2017 року

   № пп

   Назва підприємства

   Обсяг реалізованої продукції, (тис.грн.)

   В т.ч. експорт
   (тис.грн.)

   січень-липень 2016 

   січень-липень 2017

   %  2017р. до 2016р.

   січень-липень 2016 

   січень-липень 2017

   %  2017р. до 2016р.

   1.

   ДП «Любомльське лісове господарство»

   30294,6

   28043,0

   92,6

   21521,7

   12480,8

   58,0

   2.

   ДП «Прибузьке лісове господарство»

   11082,3

   11863,9

   107,1

   2780,14

   2845,9

   102,4

   Разом:

   41376,9

   39906,9

   96,4

   24302,2

   15326,7

   63,1

    

   Обсяг реалізованої продукції лісогосподарськими підприємствами
   січень-червень 2017 року

   № пп

   Назва підприємства

   Обсяг реалізованої продукції, (тис.грн.)

   В т.ч. експорт
   (тис.грн.)

   січень-червень 2016 

   січень-червень 2017

   %  2017р. до 2016р.

   січень-червень 2016

   січень-червень 2017

   %  2017р. до 2016р.

   1.

   ДП «Любомльське лісове господарство»

   26757.8 24151.2 90.3 19188 10710.3 55.8

   2.

   ДП «Прибузьке лісове господарство»

   9549.5 10390 108.8 2410.1 2649.4 109.9

   Разом:

   36307.3 34541.2 95.1 21598.1 13359.7 61.9

    

   Обсяг реалізованої продукції лісогосподарськими підприємствами
   січень-травень 2017 року

   № пп

   Назва підприємства

   Обсяг реалізованої продукції, (тис.грн.)

   В т.ч. експорт
   (тис.грн.)

   січень-травень 2016 

   січень-травень 2017

   %  2017р. до 2016р.

   січень-травень 2016 

   січень-травень2017

   %  2017р. до 2016р.

   1.

   ДП «Любомльське лісове господарство»

   22340,2

   19807,0

   88,7

   15908,9

   8932,8

   56,1

   2.

   ДП «Прибузьке лісове господарство»

   7655,3

   8617,4

   112,6

   1930,0

   2049,5

   106,2

   Разом:

   29995,5

   28424,4

   94,8

   17838,9

   10982,3

   61,6

    

   Обсяг реалізованої продукції лісогосподарськими підприємствами
   січень-квітень 2017 року

   № пп

   Назва підприємства

   Обсяг реалізованої продукції, (тис.грн.)

   В т.ч. експорт
   (тис.грн.)

   січень-квітень 2016 

   січень-квітень 2017

   %  2017р. до 2016р.

   січень-квітень 2016 

   січень-квітень 2017

   %  2017р. до 2016р.

   1.

   ДП «Любомльське лісове господарство»

   18392,8

   15047,7

   81,8

   13276,9

   6150,6

   46,3

   2.

   ДП «Прибузьке лісове господарство»

   5669,4

   6918,5

   122,0

   1219,7

   1556,2

   127,6

   Разом:

   24062,2

   21966,2

   91.3

   14496,6

   7706,8

   53,2

    

   Обсяг реалізованої продукції лісогосподарськими підприємствами
   січень-березень 2017 року

   № пп

   Назва підприємства

   Обсяг реалізованої продукції, (тис.грн.)

   В т.ч. експорт
   (тис.грн.)

   січень-березень 2016 

   січень-березень 2017

   %  2017р. до 2016р.

   січень-березень 2016 

   січень-березень 2017

   %  2017р. до 2016р.

   1.

   ДП «Любомльське лісове господарство»

   14066.3

   11692.2

   83.1

   9741.4

   4985.7

   51.2

   2.

   ДП «Прибузьке лісове господарство»

   4217.4

   5058.3

   119.9

   686

   1030.1

   150.2

   Разом:

   18283.7

   16750.5

   91.6

   10427.4

   6015.8

   57.7

    

   Обсяг реалізованої продукції лісогосподарськими підприємствами
   січень-лютий 2017 року

   № пп

   Назва підприємства

   Обсяг реалізованої продукції, (тис.грн.)

   В т.ч. експорт
   (тис.грн.)

   січень-лютий 2016 

   січень-лютий 2017

   %  2017р. до 2016р.

   січень-лютий 2016 

   січень-лютий 2017

   %  2017р. до 2016р.

   1.

   ДП «Любомльське лісове господарство»

   9304,1

   7285,5

   78,3

   6535,6

   3002,6

   45,9

   2.

   ДП «Прибузьке лісове господарство»

   2437,1

   3146,9

   129,1

   393,2

   533,3

   135,6

   Разом:

   11741,2

   10432,4

   88,9

   6928,8

   3535,9

   51,0

        Відділ регіонального розвитку

   райдержадміністрації

  • Підприємства, установи, організації Підприємства, установи, організації

   Сільськогосподарські підприємства, які здійснюють господарську діяльність на території Любомльського району

    

   Назва

   Адреса, телефон

   Прізвище, ім’я по батькові керівника

   Продукція, що виробляється

   ТзОВ ’’Волинь-Агро’’

   с.Перевали Турійський р-н

   Шум Павло Миколайович

   Зернові та технічні культури

   ТзОВ ’’ЕКОПЕЛ’’

   с.Скиби

   0674320317

   Петренко Петро Филимонович

   Зернові  культури

   СГПП ’’Куснище’

   с.Куснища

   0674188906

   Дем’янчук Наталія Михайлівна

   Зернові

   СВК ’’Забужжя’’

   с.Забужжя

   0506526313

   Хомік Володимир Миколайович

   Свинарство, зернові

   ТзОВ ’’Мрія’’

   с.Зачернеччя

   0962405407

   Гогуля Ніна Олексіївна

   Зернові

   ФГ ’’Олміт’’

   с.Вишнів

   0964562014

   Трофимук Іван Васильович

   Зернові та технічні культури

   ФГ ’’Самлан’’

   с.Вишнів

   0505617369

   Самолюк Сергій Миколайович

   Зернові та технічні

   Культури

   ФГ ’’Михальчук’’

   с.Руда

   0505253989

   Михальчук Степан

   Іванович

   Зернові культури

   ФГ ’’Вест-Фенікс’’

   с.Рівне

   0503780183

   Прилуцький Анатолій Іванович

   Розведення страусів та овець, зернові

   ФГ ’’Фортуна’’

   с.Городне

   0970568323

   Вовкунович Степан Павлович

   Зернові, скотарство

   ФГ ’’Юлка’’

   с.Штунь

   0500756637

   Ляшук Олександр

   Олександрович

   Зернові, скотарство

   ФГ ’’Валентино’’

   с.Скиби

   0966568138

   Капітанюк Іван Петрович

   Зернові

   ТзОВ ’’УкраїнаГолд-Сад’’

   с.Римачі

   0989126770

   Мележик Юрій Олександрович

   Смородина

   ТзОВ ’’УПБ САД’’

   с.Згорани

   0673320234

   Павлюк Віктор Миколайович

   Яблука

   НВО ТзОВ ’’Відродження’’

   с.Бірки

   0999826831

   Козачук Олексадр Сергійович

   Яблука

    

   Провідні суб’єкти господарювання 

   Будівництво

   Любомльське ТзОВ „ Будівельник”

   м. Любомль вул. Дружби, 52

   Директор: Гурко Володимир Григорович

   Основний вид діяльності: Будівництво житлових та нежитлових будівель

   тел. для довідок: 2-47-05, 2-32-25

   ТзОВ «Фірма «Промінь»ЛТД

   м.Любомль, вул. Незалежності 20

   Директор: Габрилевич Валерій Іванович  

   Основний вид діяльності: Будівництво житлових та нежитлових будівель

   тел.:2-39-45,email: Tzovfirmapromin@ukr.net

   ПП «Профелітбуд»

   М.Любомль вул. Ватутіна,6

   Директор: Дзядук Олександр Григорович

   Основний вид діяльності: Будівництво житлових та нежитлових будівель    

   email:  infoldz@ukr.net

   ПП «Профтехмонтаж»

   Любомльський район, с.Згорани вул. Шевченка,3

   Директор: Теребуха Валерій Григорович

   Основний вид діяльності: Будівництво житлових та нежитлових будівель    

   email:  Proftehmontag@i.ua

   Лісогосподарська діяльність

    Державне підприємство „ Любомльське лісове господарство”  

   м. Любомль, вул. Незалежності, 64,

   Директор: Туревич Володимир Сергійович

   Основний вид діяльності: надання допоміжних послуг у лісовому господарстві

   тел.: 2-41-70, email: lisgospluboml@ukr.net

   Державне підприємство „Прибузьке лісове господарство”  

   м. Любомль, вул. Володимирська,102

   Директор: Ющук Григорій Олександрович

   Основний вид діяльності: Лісівництво та інша діяльність у лісовому господарсті

   тел.: 3-51-47, email: prybuzke@ukr.net

   Транспорт

    ТзОВ „ Л-Транс”

   м. Любомль, вул. 1-го Травня,122д

   Директор: Жук Михайло Володимирович 

   Основний вид діяльності: Вантажний автомобільний транспорт  

   тел. 2-38-98  email: Offis.ltrans@gmail.com 

   Торгівля, громадське харчування, надання послуг

   ТзОВ „Надія”

   м. Любомль, вул. Володимирська, 42

   Директор: Шлапа Людмила Іванівна

   Основний вид діяльності: Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами   харчування.

   тел.: 2-31-50, 2-40-03, тел../факс : 2-46-51. email: Nadiya-luboml@ukr.net

   ТзОВ „ Світязь”

   м. Любомль, вул. 1-го Травня, 131А

   Директор: Борисевич Олег Павлович

   Основний вид діяльності: діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування

   тел.: 2-38-79  email: Dyrektor_svityaz@ukr.net

   ТзОВ „Верніколор”

   м. Любомль, вул.Н. Ужвій  27

   Директор: Самолюк Валентина Степанівна

   Основний вид діяльності: оптова торгівля деревиною, буд матеріалами та санітарно-технічним  обладнанням

   Офіційний дистриб»ютер високоякісних лакофарбових матеріалів провідних виробників Італії

   тел.: 2-39-05, 2-22-79, email: vernicolor@ukr.net

   Виробничо-комерційне підприємство «Олімп»

   М.Любомль вул.Дружби,93

   Директор: Шум Сергій Іванович    

   Основний вид діяльності: Оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин.

   email: Shum_si@ukr.net

   Виробництво

   ПП  «Фолсаж»

   м.Любомль, вул.1-го Травня, 153

   Директор: Веремчук Сергій Віталійович

   Основний вид діяльності: Виробництво тари з пластмас. Займається виготовленням плівки для вакуумного  пакування

   тел.: 2-32-45, email: Folsazh333@gmail.com

   Пекарня ПП Козел Оксани Олексіївни

   М. Любомль вул.Володимирська, 104 тел. 2-38-80

   Основний вид діяльності: виробництво хлібобулочних виробів 

   Тел.: 2-25-02, email: Pekarnya.luboml@gmail.com

  • Економіка Економіка

   ПРОГРАМА ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ РАЙОНУ НА 2018 РІК

    

   Про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку району на 2018 рік за підсумками січня – червня 2018 року

    Аналізуючи основні економічні показники за 1 півріччя 2018 року, слід відзначити позитивну динаміку обсягу реалізованої продукції лісогосподарськими підприємствами району, якими реалізовано продукції на суму 47,5 млн. грн., ріст до відповідного періоду минулого року становить 37,6% . Понад 43 відсотки продукції відправлено на експорт.

    Обсяг реалізованої продукції ПП «Фолсаж», яке займається виготовленням плівки для вакуумного пакування склав 2,2 млн. грн.

    Пекарня підприємця Козел Оксани Олексіївни за добу випікає до 4.5 тис. буханок хліба та 2 тис. штук хлібобулочних виробів, зайнято при цьому 30 працівників. Успішно завойовує ринок хлібобулочних виробів не тільки у нашому, але у сусідніх Шацькому та Турійському районах. Асортимент продукції на підприємстві сягає 46-ти найменувань і постійно продовжує збільшуватись, адже цьому дозволяє проектна потужність об’єкту. Лише у поточному році освоєно 3 нових види продукції, серед яких макаронні вироби, які вже є у торгівельній мережі району.

    Ряд позитивних напрацювань відбулось у галузі агропромислового сектору економіки.

    В районі функціонує 10 сільськогосподарських підприємств, на три одиниці більше до відповідного періоду минулого року та 27 фермерських господарств.

    З початку року агроформуваннями району посіяно 2700 га ярих культур, Серед кращих слід назвати такі агропідприємства як товариства з обмеженою відповідальністю «Волиньагро», та «ЕКОПЕЛ», ФГ «Олміт» і «Вест-Фенікс». Значно збільшились посіви ріпаку, вперше за десятиріччя було посіяно 377 га.

    Передбачається збільшення посівів сільськогосподарських культур за рахунок таких сільськогосподарських підприємств як товариства з обмеженою відповідальністю ТзОВ ’’Луга Нова’’ та ’’П’ятидні’’, які освоюють землі на площі відповідно 500 та 400га.

    У напрямку підтримки сільськогосподарського товаровиробника у поточному році по Програмі розвитку сільськогосподарського виробництвана на період до 2020 року у районному бюджеті передбачено кошти в сумі 127 тис. грн., за звітний період освоєно 29,1 тис. грн., які були направлені на здешевлення вартості штучного осіменіння для власників особистих селянських господарств.

    Крім того 65 тис. грн. передбачено із обласного бюджету на виплату дотацій для власників особистих селянських господарств, хто утримує три і більше корови та за телиці віком 18-24 місяці, які народжені в результаті штучного осіменіння і за просів гречки.

    В районі проходить сезон заготівель ягід та грибів. До районної комісії з питань організації заготівель лісових ресурсів надійшли заяви від семи тимчасових лісокористувачів якими станом на 12.07.2018 року сплачено до місцевих бюджетів збір за спеціальне використання лісових ресурсів в сумі 102,7 тис. грн., що 2.1 рази більше як в минулому році.

    Завдяки діяльності підприємницького сектору економіки району активно розвиваються в районі такі галузі як промисловість, торгівля, ресторанне господарство, будівництво, агропромисловий комплекс, ринок цілого ряду платних та побутових послуг.

    Підприємництво району сьогодні представляє 89 малих, 5 середніх підприємств та 865 фізичних осіб-підприємців, кількість яких в порівнянні з початком року зросла на 25 осіб.

    Для підтримки підприємницької ініціативи районний центр зайнятості за І-ше півріччя поточного року профінансував одноразову допомогу по безробіттю для відкриття власної справи в сумі 107,1 тис. грн., яку отримало троє громадян району. Даний показник у 4 рази більший як за відповідний період торік.

    Центр надання адміністративних послуг після проведеної модернізації у рамках проекту ЄС розпочав роботу у сучасному приміщенні. Загальна кількість послуг які можна отримати у ЦНАПі – 74.

    Для зручності відвідувачів діє електронна черга та є можливість оплачувати послуги через POS-термінал. З початку року даним закладом надано 6340 адмінпослуг.

    Бюджет району по доходах загального фонду за січень – червень 2018 року виконаний на 95,3 відсотка до уточненого призначення.

    Власних доходів надійшло 3829,7 тис. грн., при плановому завданні 2809,6 тис. грн., що на 1020,1 тис. грн. більше. Забезпечується виконання всіх запланованих видів доходів та виконання планових показників всіма місцевими бюджетами району.

    Капітальних інвестицій за січень-березень поточного року освоєно 28,4 млн.грн., що майже у 2,3 рази більше відповідного періоду минулого року.

    У житловому будівництві за рахунок власних коштів громадян протягом січня-березня поточного року введено в експлуатацію 25 будинків загальною площею 3,5 тис.кв.м, що на 35,4 відсотка більше відповідного періоду минулого року.

    Розпорядженням голови облдержадміністрації від 17.03.2018 року № 148 затверджено перелік доріг, ремонт яких буде здійснюватись за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, капітальний та поточний середній ремонт і утримання доріг ЗКМЗ та комунальних у який увійшло три інфраструктурні проекти району на суму 4.6 млн. грн., зокрема:

    - капітальний ремонт автомобільної дороги місцевого значення С 031008 від М-07 до с. Машів км 0+000- км 2+800 ;

    - поточний середній ремонт автомобільних доріг місцевого значення: С 031015 Столинські-Смоляри-Рогові Смоляри км 1+200 – км 4+000 ( окремими ділянками) та С 031007 Римачі-Бережці-Приріччя км 0+550- км 4+ 931 (окремими ділянками).

    Згідно даних філії «Любомльський автодор» на експлуатаційне утримання доріг у звітному періоді використано 1.8 млн. грн. Крім того Любомльською ОТГ направлено на утримання комунальних вулиць і доріг майже 1.1 млн. грн.

    За кошти місцевих бюджетів району проведено поточний ремонт комунальних доріг на суму майже 3.4 млн. грн. В розрізі об’єктів проведено:

    - поточні ремонти асфальтобетонних покриттів по чотирьох вулицях м. Любомль (1-го Травня, Поштова, Незалежності, Острівецька, Шевченка) на що використано 601,529 тис. грн. ( міський бюджет);

    - поточний дрібний ремонт дороги по вулиці Шевченка в с.Радехів (198 тис. грн.);

    - поточний дрібний ремонт вулиць Лугова, Ветеранів, Максим’яка в с. Згорани (60 тис. грн.);

    По Рівненській ОТГ освоєно 2.3 млн. грн. на проведення поточних ремонтів доріг у 5-ти населених пунктах ( селах Рівне, Миловань, Гуща, Забужжя, Гороховища).

    Реалізація таких інвестпроектів як: «Школа на 600 місць в смт. Головно, Любомльського району Волинської області» та «Капітальний ремонт стаціонарно-лікувального відділення для постійного проживання одиноких непрацездатних громадян та інвалідів району по вул. Прикордонників. 68 в с. Гуща Любомського району Волинської області» буде здійснюватися за кошти Державного фонду регіонального розвитку та спів фінансування з місцевих бюджетів. У поточному році передбачається фінансування в сумі відповідно 8,894 та 2,81 млн. грн. На даний час проведено коригування ПКД та по одному із об’єктів завершено тендерні закупівлі, по другому планується завершити до 04.08.2018 року.

    За рахунок участі району у бюджетній програмі « Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України" у 2017-2018 роках завершено реконструкцію спортивного майданчика для міні-футболу зі штучним покриттям загально-освітньої школи 1-111 ступеня №2 по вул. Поштова, 16 в м. Любомль. До кінця поточного року передбачено завершити і будівництво спортивного майданчика для міні-футболу зі штучним покриттям по вул. Миру 58а в смт. Головне ( роботи виконані на 60%). На даних об’єктах планується освоїти кошти в межах 3 млн. грн. використовуючи кошти державного і місцевих бюджетів у розмірі співфінансування 50х50.

    Реалізується ще один інвестиційний проект спортивної тематики «Капітальний ремонт покриття та обладнання спортивного майданчика і елементів благоустрою в м. Любомль», загальною кошторисною вартістю 6.0 млн. грн., тут використовуються кошти фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» , кошти районного та місцевого бюджетів .

    В рамках субропроекту Світового банку «Вдосконалення медичної допомоги хворим на хвороби системи кровообігу у Волинській області» у 2018 році буде реалізуватись проект «Реконструкція пришкільного інтернату Забузької ЗОШ під амбулаторію ЗПСМ», загальною кошторисною вартістю 4191.296 тис. грн.

    На будівництво Вишнівської амбулаторії загальної практики надійде субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості в сумі 2.152 млн. грн.

    Майже 13 млн. грн. отримають у поточному році ОТГ району субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток інфраструктури, станом на 13.07.2018 року надійшло більше 8 млн. грн. (Вишнівська ОТГ профінансована 100% до передбаченої суми, інші - на 44.4 відсотка).

   Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів району передбачено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток окремих територій на загальну суму 1020 тис. грн. Серед проектів, які будуть реалізуватись:

    - придбання та влаштування дитячо-спортивних майданчиків у 16 населених пунктах району,

    - придбання ком’ютерного обладнання для Римачівського НВК « ЗОШ 1-111 ст. –ДНЗ»,

    - капітальний ремонт (заміна вікон у ФАПі с. Ясне та придбання апаратури в клуб с. Черемошна Воля.

    З метою активізації процесу підготовки конкурентоспроможних проектних заявок для участі у різного роду конкурсах в тому числі із залученням міжнародної технічної допомоги для посадових осіб місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, установ, організацій та інших зацікавлених у залученні інвестицій осіб у травні поточного року Волинським обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації проводився тематичний постійно діючий семінар “Проектний менеджмент” . Участь у даному семінарі взяло 49 осіб, всі вини одержали відповідні сертифікати . Поряд з тим об’єднаними територіальними громадами, громадськими організаціями району у поточному році було подано 9 проектних пропозицій на конкурс мікро-проектів «Місцеві ініціативи», оголошений обласною радою.

    У першу фазу реалізації потрапив лише один проект по Головненській ОТГ »Реконструкція стадіону у смт. Головне», загальною кошторисною вартістю 250 тис. грн., окремі проекти включені у другу і третю фазу реалізації.

   Установами бюджетної сфери району протягом січня-червня поточного року впроваджено 2 енергозберігаючих заходів на суму 1316 тис. грн., розрахунковий економічний ефект при цьому становить 130,0 тис. грн. (проведено заміну вікон на енергозберігаючі у Бережецькому НВК та утеплено фасад дошкільного закладу у Вишнівському НВК).

    Роздрібний товарооборот підприємств роздрібної торгівлі в районі у січні–березні 2018 року склав 103,3 млн. грн.

    Експорт товарів у січні–березні поточного року становив 745,2 тис.дол. США, імпорт – 500,7 тис.дол. Порівняно із відповідним періодом 2017р. експорт зріс в 2,2 раза, імпорт – майже на на 64%. Позитивне сальдо становило 244,5 тис.дол. (у січні–березні 2017р. також позитивне – 33,7 тис.дол.).

    Експортували деревину і вироби з деревини, насіння і плоди олійних рослин, імпортували – переважно засоби наземного транспорту, крім залізничного, механічні пристрої, продукцію хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості.

    Основними партнерами району були країни Європейського Союзу, на які припало 97,6% експорту товарів та 82,3% імпорту.

    Прямі іноземні інвестиції станом на 01.04.2018 року склали майже 259 тис. дол. США.

    У сфері пасажирських перевезень протягом півріччя райдержадміністрацією проведено один конкурс на приміські автобусні маршрути, що не виходять за межі території району. За результатами конкурсу заключено 6 договорів .

    Автотранспортом спеціалізованих підприємств району, які займаються комерційними перевезеннями вантажів на постійній основі, (без урахування перевезень фізичними особами-підприємцями), перевезено 6,7 тис.тонн, що на 27,8 відсотка більше, ніж за відповідний період минулого року.

    Середньомісячна заробітна плата штатних працівників Любомльського району у першому кварталі поточного року становила 5869грн., що майже в 1,6 рази вище рівня законодавчо встановленої мінімальної зарплати.

    Постійна увага в районі приділяється покращенню побутових умов найбільш незахищених верств населення району. 

    За призначенням різних видів соціальних допомог, житлових субсидій та компенсаційних виплат протягом І півріччя 2018 року звернулось 4681громадян району.

    Сума нарахованих соціальних допомог склала понад 36,5 млн. грн. Середній розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у червні 2018 року склав 5043,27 грн.

    Готівкову субсидію для відшкодування витрат для придбання твердого пічного побутового палива та скрапленого газу вже призначено 2500 громадянам на суму 8,5 млн.грн.

    Середній розмір готівкової субсидії в червні місяці склав 3012,3 грн., порівняно з минулим роком збільшився майже на 10 відсотків.

    Субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначено 2686 особам на суму 946,7 тис.грн.

    Відшкодування витрат за надані пільги здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету. Загальний обсяг субвенцій для надання пільг на 2018 рік затверджено у сумі 5,3 млн. грн.

    За звітний період 1491 незайнятих осіб скористались послугами Любомльського районного центру зайнятості, статус безробітного одержала 801 особа. За сприянням служби зайнятості працевлаштовано 277 осіб, рівень працевлаштування становив 34,6 %.

    В районі нараховувалось 9389 пенсіонерів, їх кількість зменшилась в порівнянні з минулим роком на 206 осіб.

    Середньомісячний розмір пенсії на 01.07.2018 року склав 1844,30 грн. і збільшився на 16,9 відсотка (266,92 грн.) до відповідного показника на звітну дату торік.

    Питома вага власних надходжень до загальної потреби у виплаті пенсій становить майже 41 відсоток.

    2676 пенсіонерів скористались правом на отримання пенсійних виплат через банківські установи , що дозволило додатково спрямувати на виплату пенсій майже 59 тис. грн.

    Чисельність населення району за оцінкою на 1 травня 2018 року становила 39,0 тис. осіб. Обсяг природного скорочення в порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшився на 4.7%.

    В результаті проведеного процесу децентралізації в районі функціонує чотири добровільно об’єднані територіальні громади. Хворостівська і Зачернецька сільські ради прийняли рішення про приєднання до Любомльської міської ради, яка надала на це свою згоду. На часі мають бути затверджені зміни до перспективного плану розпорядженням Кабінету Міністрів України. По Машівській сільській раді такі зміни вже затверджені Кабінетом Міністрів України і подані документи в Центральну виборчу комісію про визначення часу довиборів. Що ж стосується Згоранської сільської ради то відповідно до діючого перспективного плану вона має приєднатись до Головненської ОТГ.

    Значною залишається заборгованість за спожиту електроенергію.

    Рівень проплати у травні поточного року склав 99,0 відсотка.

    Стовідсотково за спожиту електроенергію розраховуються сільгоспоживачі, підприємства промисловості та підприємства і установи, що фінансуються з обласного та місцевого бюджету.

    

   Виконання Програми економічного і соціального розвитку Любомльського району
   за 2017 рік

    Аналізуючи основні економічні показники слід відзначити позитивну динаміку обсягу реалізованої продукції лісогосподарськими підприємствами району, який склав 70,4 млн. грн., ріст в порівнянні з попереднім роком становить понад 1 млн. грн., в тому числі 37 % даної продукції було відправлено на експорт.

    У сфері агропромислового розвитку функціонує 10 сільськогосподарських підприємств, на 3 одиниці більше відповідного періоду попереднього року та 17 фермерських господарств, кількість яких в порівнянні з  2016 роком зменшилась  на десять одиниць.

    Сільськогосподарськими підприємствами району під урожай 2018 року посіяно 2510 га озимих культур, що на 600 га ( 31.9%) більше попереднього року, значно зросли посіви озимого ріпаку - на 410 га, або на 16%.

    З районного бюджету по програмі розвитку сільськогосподарського виробництва в минулому році профінансовано  110 тис. грн. Крім того освоєно 24,9 тис. грн.  фінансових ресурсів із обласного бюджету на виплату дотації для власників особистих селянських господарств, хто утримує три і більше корови, фінансовою підтримкою при цьому скористався 41 житель району.

    Серед підприємств ,які успішно працюють в агропромисловому секторі району і при цьому займаються виробництвом екологічно чистої продукції слід назвати ПП ’’Екоферма’’, яке розводить овець і кіз, планує будівництво молочного блоку, ФГ ’’Вест-Фенікс’’, яке займається розведенням страусів, овець м’ясного напрямку та займається вирощуванням зернових та технічних культур.

    Постійно збільшують посівні площі під сільськогосподарські культури ТзОВ »ЕКОПЕЛ» (під урожай 2017 року посіяно - 1036 га с/г культур) та  фермерські господарства »Самлан», і »Олміт», де посівні площі зернових, зернобобових  і технічних культур відповідно склали 350 та 570 га.

    Бюджет району по доходах загального фонду виконаний на 105% до уточненого річного призначення. В порівнянні з 2016 роком в цілому доходи загального фонду бюджету району зросли на 119 539.4 тис. грн. Власних доходів район отримав 117 623.5 тис. грн., що на 28 259.1 тис. грн. більше, як за попередній рік, що становить або 141.8% до планових показників.

    Виконання власної дохідної частини забезпечено всіма місцевими бюджетами району.

     Продовжувалась робота по впровадженню енергозберігаючих заходів так використовуючи кошти державного та місцевого бюджетів у бюджетній сфері району впроваджено 34 енергозберігаючі  заходи на загальну суму 6,3 млн. грн., економічний ефект від їх впровадження складе понад 2,4 млн. грн.

    Серед найбільших заходів , які вдалося здійснити це:

    - заміна вікон та дверей на енергозберігаючі у шести загальноосвітніх навчальних закладах та трьох дошкільних навчальних закладах району ;

    -утеплення фасаду, даху та заміна вікон на енергоощадні в будинку культури с. Рівне;

     -реконструкція систем теплопостачання з встановленням твердопаливного котла в ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 м. Любомль. та двох котлів у Вишнівському НВК;

    - реконструкція системи опалення з заміною та утепленням труб в ТМО у Любомльському і Шацькому районах;

    -заміна трубопроводів теплових мереж на попередньо ізольовані (120 п.м.) в районній гімназії;

    -реконструкція вуличного освітлення з заміною ламп на енергозберігаючі в м. Любомль, селах Сильне, Машів, Рівне та Борове .

    Підприємства району виконали будівельні роботи на суму 10,3 млн. грн.

    Практично завершено реалізацію  проекту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу «Центр надання адміністративних послуг як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади» загальною вартістю 1.5 млн. грн., де 1млн. грн. – це кошти міжнародної технічної допомоги.

    У минулому році району було виділено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в сумі 5981,0 тис. грн. ( на 36,4% більше попереднього року). Співфінансування з місцевих бюджетів склало 3835,568 тис. грн. Використовуючи дані фінансові ресурси у бюджетній сфері району було реалізовано   24  інвестиційних проекти,  1.9 млн. грн. було передбачено на придбання обладнання, меблів, комп’ютерної техніки з яких освоєно 46.3 відсотка, інші кошти залишились перехідними на поточний рік.

    Чотири інвестпроекти реалізувались в районі, використовуючи кошти з обласного бюджету (не рахуючи об’єктів інфраструктури). Загальна  сума залучених коштів із обласного бюджету становить 1791тис. грн.

    За кошти районного та місцевих бюджетів найбільше, це - 37 проектів було реалізовано у галузі освіти на загальну суму 8.0 млн. грн.

    Серед інфраструктурних проектів було проведено: експлуатаційне утримання обласної а/д ЗКМЗ О031698 на ділянці між селами Голядин та Згорани, автодороги О 031063 від траси Любомль – Вол. Волинський до кінця с. Олеськ, обласної а/д ЗКМЗ від Т 03-02 Пустинка – Мосир – Микитичі на ділянці від км 0+000 до км 16+700, а/д районного значення 031001від с. Забужжя до а/д О 031698 с. Голядин, на що освоєно 1.54 млн. грн.

    По поточному середньому ремонту дороги «Шацьк-Залісся-Грабове-Старовойтове» між селами Рівне та Забужжя, протяжністю 23.1 км освоєно 39,1 млн. грн. в т.ч. 9.0 млн. грн. – це кошти місцевого бюджету.

    Використовуючи фінансові ресурси обласного фонду регіонального розвитку та районного бюджету ( 1.5 млн. грн.) проведено поточний ремонт автомобільної дороги Головне–Скрипиці-Чорноплеси по с. Масловець.

    У житловому будівництві за рахунок власних коштів громадян протягом 9 місяців минулого року введено в експлуатацію житла загальною площею 7,3 тис. кв.м, що на 16,9 відсотка більше відповідного періоду попереднього року.

    Сферу підприємництва району представляє 89 малих, 5 середніх підприємств та 971  фізична особа – підприємець.

    Завдяки діяльності підприємницьких формувань в районі активно розвиваються такі галузі як промисловість, торгівля, ресторанне господарство, будівництво, агропромисловий комплекс, ринок цілого ряду платних і побутових послуг населенню.

    У галузі торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг, де працює 265 магазинів, 29 закладів ресторанного господарства, понад  100 суб’єктів  підприємницької діяльності надає різного роду платні та побутові послуги.

    З метою інформаційного та ресурсного забезпечення, надання  практичної допомоги суб’єктам малого бізнесу та з метою залучення інвестицій в економіку району на веб-сайті райдержадміністрації сформовано базу даних про вільні виробничі площі , вільні земельні ділянки, які не використовуються і можуть бути запропоновані суб’єктам підприємницької діяльності, об’єкти незавершеного будівництва, розміщено інформацію про розроблені суб’єктами господарювання району інвестиційні проекти , які можуть реалізуватися на території району.

    Важливий внесок у розвиток реального сектору економіки району здійснюють сьогодні такі суб’єкти малого та середнього бізнесу: ТзОВ « Верніколор» - офіційний дистриб’ютор високоякісних лакофарбових матеріалів провідних виробників Італії; ПП «Фолсаж» - виготовлення плівки для вакуумного пакування, де обсяг реалізованої продукції за 2017 рік склав 6,5 млн. грн., пекарня підприємця Козел Оксани Олексіївни, де  за добу випікають до 4.5 тис. буханок хліба та 2 тис. штук хлібобулочних виробів, зайнято при цьому 30 працівників. Асортимент продукції на підприємстві сягає в даний час 46-ти найменувань і продовжує збільшуватись.

    Прямі іноземні інвестиції станом на 01 жовтня 2017 року склали 300,3 тис. дол. США.

    Обсяг експорту товарів у 2017 році становив 1751 тис. дол. США, імпорту – 1736.2 тис. дол. Позитивне сальдо становило 14.8тис.дол. США.

    Експортували деревину і вироби з неї, насіння і плоди олійних рослин, в основному до Румунії, Німеччини та Польщі.

    Імпортували пластмаси, полімерні матеріали та продукцію хімічної промисловості з Італії та Німеччини.

    Ціни на споживчому ринку області за рік у цілому зросли на 14,6%, по Україні – та 13,7% відповідно. Найбільше подорожчали овочі та яйця відповідно на 11,0 та 7,3 відсотка. Зросли ціни на молоко, сир і м’який сир (творог), сметану, безалкогольні напої, кисломолочну продукцію, масло, олію соняшникову, хліб, макаронні вироби в межах від 1.4 до 3,3%.

    В той же час подешевшали цукор, крупи гречані, сало, м'ясо птиці, рис на 5,8–0,6%.

    Середньомісячна заробітна плата штатних працівників Любомльського району у третьому кварталі минулого року становила 5862грн, що в 1,8 рази вище рівня законодавчо встановленої мінімальної зарплати. За рівнем заробітків район ранжувався п’ятим серед районів і міст області (після міст Луцьк, Нововолинськ та Луцького і Ківерцівського районів).

    Протягом звітного періоду 1941 незайнятих громадян, які скористались послугами Любомльського районного центру зайнятості, отримали кваліфіковану допомогу, статус безробітного мали 1370 осіб.

    За направленням центру зайнятості працевлаштовано 779 осіб, рівень працевлаштування безробітних громадян склав 29,4%. Середній розмір виплаченої допомоги по безробіттю склав 1734 гривні.

    Районним центром зайнятості проведено 634 різного роду семінарів для різних категорій громадян, в яких було задіяно 5168 осіб, 196 безробітних проходили професійне навчання.

    Проводилась постійна робота у напрямку покращення матеріально-технічної бази закладів освіти, охорони здоров’я та культури району.

    На проведення ремонтних робіт в галузі освіти використано понад 3,4 млн. грн., а на зміцнення матеріально-технічної бази установ понад 2,7 млн. грн.

    Проведено капітальний ремонт даху Любомльської центральної районної лікарні ТМО Любомльського і Шацького районів де було використано кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій та кошти обласного і районного бюджетів в сумі майже 1.4 млн. грн..

    Крім передбачених бюджетних коштів, до ТМО Любомльського і Шацького районів надійшли позабюджетні кошти у сумі 1070,2 тис. грн. Кошти місцевого бюджету (222 тис. грн.) використано для придбання медичного обладнання.

    По ТМО було прийнято 18молодихспеціалістів, з них 7 лікарів та 11 осіб середнього медичного персоналу.

    По комунальному закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги Любомльського і Шацького районів» допомогу населенню району надають 7 амбулаторій ЗПСМ і 53 ФАПи, працює 16 лікарів, 85 середніх медичних працівників.

    Медичні працівники постійно підвищують свій кваліфікаційний рівень.

    За кошти місцевих бюджетів у звітному періоді проведено:

    -капітальний та поточний ремонт ФАПів у селах Рівне та с. Борова.

    -ремонт покрівлі у ФАПі с. Бережці, утеплення фасаду, поточний ремонт приміщення ФАПу с. Радехів;

    - поточні  ремонти АЗПСМ у с. Олеськ та ФАПу у с. Старовойтове.

    - заміну вікон та вхідних дверей у ФАПі с. Полапи.

    Закладами культури району за минулий рік надано платних послуг на суму 176.8 тис. грн., майже на рівні попереднього року.

    За рахунок усіх джерел фінансування до бібліотек району надійшло понад 1630 примірників книг на суму  більше 100 тис. грн., на зміцнення матеріально-технічної бази використано понад 257 тис. грн.

    За рахунок коштів державного та місцевих бюджетів проведено:

    -поточний ремонт залу районного будинку культури;

    -реконструкцію системи опалення Рівненського сільського будинку культури ;

    -капітальні ремонти закладів культури сіл Бережці, Рівне, Вишнів, Коцюри, Красноволя, Бірки, Радехів,

    - поточні ремонти та заміну вікон і дверей в окремих закладах культури.

    На виконанні даних робіт що було освоєно 6.3 млн. грн.

    У сфері соціального захисту населення за призначенням різних видів соціальних допомог, житлових субсидій та компенсаційних виплат протягом 2017 року звернулось 7528 громадян. Виплачено різного роду допомог та компенсаційних виплат на загальну суму майже 80 млн. грн.

    Значну суму складають : допомога при народженні дитини 30,7 млн. грн.. та державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, з початку року призначено такої допомоги  1288 сім’ям на суму  21,8 млн. грн. Середній розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у грудні 2017 року склав 5150 грн.  

    За призначенням житлових субсидій звернулось 4440 громадян, що на 451 менше, ніж за попередній рік.

    Готівкову субсидію для відшкодування витрат для придбання твердого пічного побутового палива та скрапленого газу та субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг було призначено відповідно 3798 та 3753 громадянам на суму майже 11,0 і 2,9 млн. грн.

    Середній розмір готівкової субсидії в грудні місяці склав 2332,97 грн.

    Станом на 01 січня 2018 року загальна кількість пенсіонерів в районі становить 9605 осіб, що на 172 особи менше до попереднього року.

    Середньомісячний розмір пенсії склав 1830,03 грн., що на 17 відсотків більше до початку попереднього року.

    Відсоток забезпечення виплати пенсії власними надходженнями по району  за 2017 рік становив 37,1 відсоток (71,4 млн. грн.).

    Впродовж минулого року забезпечено в повному обсязі фінансування пенсійних виплат у встановлені строки на загальну суму 192,3млн.грн.

    Заборгованості із виплати пенсій і допомог в районі немає.

    Однак поряд із позитивними результатами роботи господарського комплексу району ще залишаються такі, які уповільнюють темпи економічного зростання та вимагають значних зусиль у напрямку їх вирішення.

    Сільськогосподарські підприємства (крім малих) реалізували на забій 14.2 т худоби у живій масі, що  на 58.5% відсотка менше аналогічного показника 2016 року.

    Протягом року не вдалося зупинити спад поголів’я великої рогатої худоби (корів)та свиней.

    Серед невирішених залишаються питання дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізація зайнятості населення.

    Значною залишається заборгованість населення за спожиту електроенергію.

    На одне вільне робоче місце (вакантну посаду) на кінець року претендувало 11 осіб (в області – 4 особи).

    Вирішення проблемних питань, які стоять на порядку денному сьогодні мають забезпечити  стабільну і злагоджену роботу господарського комплексу району вцілому.

    З врахуванням конкретних невирішених питань у кожній галузі господарського комплексу району розроблена Програма економічного і соціального розвитку Любомльського району на 2018рік.

    

   Відділ регіонального розвитку райдержадміністрації

    

   Виконання Програми економічного і соціального розвитку Любомльського району
   за 9 місяців 2017 року

    Аналізуючи основні економічні показники за січень-вересень 2017 року слід відзначити  позитивну динаміку  обсягу реалізованої продукції переробки, зокрема збільшено на 2,9 млн. грн., яка склала 18 млн. грн. в тому числі 83.3 % даної продукції було відправлено на експорт.

    В районі  функціонує 27 фермерських  господарства, що більше аналогічного періоду минулого року на три одиниці та 7 сільськогосподарських підприємств ( на рівні минулого року).

    Сільськогосподарськими  підприємствами  району  під урожай  2018 року посіяно 2193 га. В порівнянні з минулорічним показником площі посівів  збільшено  на 290 га,  або  15,2 відсотка .

    За січень-вересень 2017 року  сільськогосподарськими  підприємствами  району  намолочено понад 7 тис. тонн   зернових та зернобобових ( на 1,3 тис.тонн більше  минулорічного). 

    На виконання  програми розвитку сільськогосподарського  виробництва на 2013-2017 роки  в поточному році в  районному  бюджеті передбачено   110 тис. грн., освоєно 41,4 тис. грн. ( 37.6%).

    Крім того 30 тис. грн. передбачено  із обласного бюджету  на виплату  дотації для власників особистих селянських господарств, хто утримує  три  і більше  корови, виплачено  16,1 тис. грн..  Фінансовою підтримкою скористалось 24 жителі району.

    Серед підприємств, які успішно працюють у агропромисловому комплексі району і при цьому займаються виробництвом екологічно чистої продукції слід назвати:  ПП’ ’Екоферма  , яке    розводить  овець і кіз  , відкрило цех по переробці молочної продукції та планує будівництво молочного блоку потужністю 3 тонни в день сировини, ФГ ’’ Вест-Фенікс , яке займається  розведенням  страусів, овець  м’ясного  напрямку. Створено ТзОВ «Чорниця Волині»,  в планах якого вирощування лохини на площі 200 га.

    У будівельній галузі за рахунок  власних  коштів громадян протягом  1 півріччя поточного року введено в експлуатацію житла загальною площею 4,6  тис.кв.м, що на 27,3 відсотка більше відповідного періоду минулого року.

    Обсяг виконаних будівельних робіт склав 3,8 млн. грн..

    У поточному році отримано коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів економічно-соціального розвитку окремих територій на загальну суму понад 4,6 млн. грн., де планується реалізувати 25 проекти (для порівняння з минулим роком це на 4,5% більше (2016р. - 4.4 млн. грн.).. Серед найбільших проектів: Капітальний ремонт приміщення ( заміна вікон і дверей) Хворостівського НВК, Капітальний ремонт сільського  клубу в с. Бережці, Реконструкція центральної площі в м. Любомль, Капітальний ремонт даху Любомльської  ЦРЛ та ряд інших проектів, серед яких є такі,  що необхідно вносити зміни у назви.

    Любомльською міською та Рівненською сільськими радами освоєно 5.8  млн. грн. на капітальний та поточний ремонт доріг місцевого значення та комунальних.

    Завершено ремонтні роботи по трьох інфраструктурних проектах які реалізувались на умовах спів фінансування з обласного та місцевих бюджетів.

    Використовуючи фінансові ресурси обласного фонду регіонального розвитку та районного бюджету  проведено капітальний ремонт автомобільної дороги С 031004 Головне–Скрипиці-Чорноплеси від км 1+000 - до км 1+540 (по с. Масловець).

    Продовжується робота по впровадженню енергозберігаючих заходів  у бюджетній сфері району. Використовуючи  кошти місцевого та державного  бюджетів протягом  9-ти місяців поточного року впроваджено  16  енергозберігаючих   заходів на загальну  суму  1.65 млн. грн., економічний ефект  від впровадження складе більше 1 млн. грн.( 1.054  млн. грн.).

    Так  у закладах освіти  району проведено  заміну котла  в  Любомльській  ЗОШ 1-111 ступеня №3 , димової труби  Нудиженського НВК ЗОШ І-ІІІ ступеня-дошкільний навчальний заклад, ремонт водопровідно-каналізаційних мереж Любомльського ДНЗ №2, заміну  вікон на енергозберігаючі і поточний ремонт каналізації у Головненському ДНЗ, поточний ремонт системи опалення Бірківського  дошкільного навчального закладу із заміною котла. Проводиться заміна старих котлів в Вишнівському НВК.

    На проведення  ремонтних робіт по галузі освіти використано  більше 2 млн.грн.,    а для зміцнення матеріально-технічної бази установ освіти використано   майже 2.3 млн.грн.

    Продовжує розвиватись   підприємницький сектор економіки району.

    Саме завдяки діяльності  підприємницьких формувань в районі активно розвиваються такі галузі як  промисловість, торгівля, ресторанне господарство, будівництво,  агропромисловий комплекс, ринок  цілого ряду платних і побутових послуг населенню.

    Найбільш розвиненою  є галузь торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг, де працює  265  магазинів, 29 закладів ресторанного господарства,  100  суб’єктів   підприємницької  діяльності  надає  різного  роду платні та побутові послуги.

    На початок 2017 року в районі функціонувало  89 малих та 5  середніх  підприємств, крім того у сфері малого бізнесу працювало  971   фізична особа – підприємець.

    Важливий внесок у розвиток реального сектору економіки району здійснюють  сьогодні такі суб’єкти малого та середнього бізнесу:  ТзОВ « Верніколор» - офіційний дистрибютер високоякісних лакофарбових матеріалів провідних виробників Італії;  ПП  «Фолсаж» - виготовлення плівки для вакуумного пакування, де обсяг реалізованої продукції  за січень-вересень 2017 року склав 5,5 млн. грн.(на 21,4% більше як за відповідний період торік), пекарня підприємця Козел Оксани Олексіївни, де    за добу випікають  до  4.5 тис. буханок  хліба та 2 тис. штук хлібобулочних виробів, зайнято при цьому 30 працівників.  Асортимент продукції на підприємстві сягає  в даний час 46-ти  найменувань і продовжує збільшуватись.

    Для підтримки підприємницької ініціативи районний центр зайнятості профінансував одноразову допомогу по безробіттю для відкриття власної справи в сумі 52,4 тис. грн., яку отримало  четверо  громадян району.

    З метою інформаційного та ресурсного забезпечення, надання    практичної допомоги  суб’єктам малого бізнесу  та з метою залучення інвестицій в економіку району на веб-сайті райдержадміністрації  сформовано базу даних про  вільні виробничі  площі , вільні земельні ділянки,  які не використовуються і можуть бути запропоновані суб’єктам підприємницької діяльності, об’єкти незавершеного будівництва,  розміщено  інформацію про розроблені суб’єктами господарювання району інвестиційні проекти , які можуть реалізуватися на території району.

    Бюджет району по доходах загального фонду за січень – вересень  2017 року виконаний на    100,7   відсотка  до уточненого призначення.

    Власних доходів надійшло 70425,2 тис. грн., що на 18916,5 тис. грн. більше плану помісячного призначення. Забезпечується виконання всіх запланованих видів доходів  та виконання планових показників всіма  місцевими бюджетами району крім Згоранської сільської ради.

    На споживчому ринку області у вересні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої підвищились на 2,7%. Найбільше подорожчали  яйця (на 44,8%) та  сало (на 22,3%). Зросли ціни на  яловичину і телятину, свинину, молоко, м'ясо птиці, кисломолочну продукцію, сметану, рис, масло, безалкогольні напої, макаронні вироби на 7,9–1,1%.

    Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 3,1%.

    Одяг і взуття подорожчали на 5,6%, зокрема, одяг – на 7,7%, взуття – на 3,2%.

    Підвищення цін на транспорт на 1,5% відбулося внаслідок  подорожчання проїзду в залізничному транспорті на 4,7%, обслуговування та ремонту власних транспортних засобів – на 4,5%, палива та мастил – на 3,1%, проїзду у таксі – на 2,8%.

    Прямі іноземні інвестиції станом на 01 липня 2017 року склали 286,0 тис.дол. США.

    Обсяг експорту товарів у січні–серпні поточного року становив 1097,1 тис.дол. США, імпорту – 941,7 тис.дол. Порівняно з відповідним періодом минулого року експорт та імпорт зменшився відповідно на 20,5% та 3,3 %. Позитивне сальдо становило 155,4 тис.дол.

    Експортували деревину і вироби з неї та насіння і плоди олійних рослин, в основному  до Румунії, Німеччини та Польщі.

    Імпортували пластмаси, полімерні матеріали та продукцію хімічної промисловості з Італії та Німеччини.

    Середньомісячна заробітна плата штатних працівників Любомльського  району у січні–червні  поточного року становила 6073 грн, що в 1,9 рази  вище рівня законодавчо встановлених мінімальної зарплати, в області відповідно – 5682 грн. та в 1,8 раза вище.  За рівнем заробітків  район ранжувався третім серед районів і міст області (після міста Нововолинськ та Луцького району).

    У сфері соціального захисту населення за призначенням різних видів соціальних допомог, житлових субсидій та компенсаційних виплат протягом січня - вересня 2017 року звернулось 6610 громадян.    

    Протягом січня-вересня 2017 року виплачено різного роду допомог  та компенсаційних виплат на загальну суму  59,7 млн. грн.

    Значну суму  складають:  допомога при народженні дитини 23,1 млн. грн.. та   державна   соціальна   допомога  малозабезпеченим сім’ям, з початку року призначено такої допомоги 1006 сім’ям на суму  більше 16,9 млн. грн. Порівняно з минулими роками середній розмір  державної соціальної допомоги збільшився, тому що більшість одержувачів, а саме 60 %  – це багатодітні родини. Середній розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у вересні 2017 року склав 5017 грн.  

    Протягом січня — вересня поточного року за призначенням житлових субсидій звернулось 4177 громадян,  що на 159  більше, ніж  за відповідний період минулого року.

    Готівкову субсидію для відшкодування витрат для придбання твердого пічного побутового палива та скрапленого газу в  2017 році вже призначено 3437 громадянам на суму понад 10,0млн.грн.

    Субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом січня- вересня 2017 року призначено 3944 особам на суму 1,8  млн.грн.

    Середній розмір готівкової субсидії в вересні місяці склав 2635,44 грн.

    Станом на 01 жовтня 2017 року загальна кількість пенсіонерів в районі становить 9583 особи, що на 276 осіб  менше як на відповідну дату минулого року.

    Середньомісячний розмір пенсії  склав 1578,14 грн.,  збільшився на 11,7 відсотка до відповідного періоду минулого  року.

    Відсоток забезпечення  виплати  пенсії власними надходженнями по району   станом на 01.10.2017 року становить 37,5 відсотків (50,3 млн.грн.).

    Повністю забезпечено своєчасне та в повному обсязі фінансування пенсійних виплат, заборгованості із виплати пенсій і допомог в районі немає.

    За 9 місяців  2017 року 1686  незайнятих, які скористались послугами Любомльського РЦЗ, отримали кваліфіковану допомогу. Статус безробітного мали  1118  осіб.

    За направленням центру зайнятості у звітному періоді працевлаштовано  503 особи. Рівень працевлаштування безробітних громадян  склав  18 %.

    Протягом   2017  року проходили професійне навчання 187 безробітних.

    Середній розмір виплаченої допомоги по безробіттю склав 1641 гривню.

    Проведено 474 різного роду семінарів для безробітних, в яких було задіяно 2508 безробітних.

    Проводится постійна робота у напрямку покращення матеріально-технічної бази закладів освіти, медицини та культури району.

    На проведення ремонтних робіт в галузі освіти використано понад  2,7 млн.грн., а на зміцнення матеріально-технічної бази установ понад 2,5 млн. грн..

    За 9 місяців2017 року медична  субвенція ТМО Любомльського і Шацького районів профінансована на 80 відсотків, додаткова дотація на оплату комунальних послуг та енергоносіїв - на 57відсотки.

    Видатки на медикаменти становлять 778,0 тис.грн. при плані 1201,3тис.грн., що становить 65 відсотки.

    Крім передбачених бюджетних коштів, до ТМО Любомльського  і Шацького районів надійшло позабюджетних коштів  у сумі 707,1тис.грн..

    Розпорядженням  РДА №77 від 02.03.2017року та №277 від 02.07.2017 року були виділені кошти на забезпечення централізованих заходів з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет(при плані - 313,10 тис.грн., профінансовано – 105,2 тис.грн.), 300,0 тис.грн. на проведення поточного ремонту котлів і 2,0тис.грн. на придбання таблетованої солі.

    Місцевим бюджетом було надано кошти для придбання медичного обладнання, зокрема: монітор пацієнта у відділення анестезіології та інтенсивної терапії для вимірювання частоти дихання, температури, неінвазивний безперервний серцевий викид та генерувати сигнали тривоги у дорослих – 147,0тис.грн та коагулятор у хірургічне відділення для виконання хірургічних маніпуляцій по виконанню доступу розсічення й резекції паренхіматозних органів, а також значних масивних тканин - 75,0тис.грн.

    Для капітального ремонту даху  Любомльської центральної районної лікарні ТМО Любомльського і Шацького районів виділено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в сумі 500,0 тис.грн. та кошти обласного і районного бюджету в сумі 865,0 тис.грн..

    За 9 місяців поточного року вартість одного ліжко-дня по медикаментах становить 10,65грн.(при плані на 2017рік 7,59грн.), а вартість одного ліжко-дня по харчуванню – 10,48грн.(при плані на 2017рік 8,46грн.), а для інвалідів війни та прирівняних категорій вартість одного ліжко-дня по медикаментах становила 65,0грн., а вартість одного ліжко-дня по харчуванню – 48,66грн.

    Крім того,за 9 місяців 2017 року прийнято 20 молодих спеціалістів, з них 9 лікарів та 11 осіб середнього медичного персоналу. Працівники ТМО постійно підвищують свою категорію та кваліфікацію.

    По Центру ПМСД медичну допомогу населенню району надають 7 амбулаторій ЗПСМ і 53 ФАПи. В даних закладах працює 16 лікарів, 85 середніх медичних працівників, з них пройшли підвищення кваліфікації 9 сестер медичних, 2 лікарів ЗПСМ.

    За 9 місяців поточного року по комунальному закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги Любомльського і Шацького районів» проведено:

   -капітальний  та поточний ремонт ФАПів у селах Рівне  та с.  Борова.

   -ремонт покрівлі  у ФАПіс.Бережці, утеплення фасаду, поточний ремонт приміщення ФАПус.Радехів.

    Практично у стадії завершення сьогодні роботи по  поточному ремонту АЗПСМ у с.Олеськ  та ФАПу у с. Старовойтове.

    До кінця року буде проведено заміну  вікон та вхідних дверей у ФАПі с.Полапи, кошти виділені Рівненською сільською радою.

    Всі названі роботи виконані за кошти місцевих бюджетів.

    Закладами культури району з початку року надано платних послуг на суму 125.8 тис.грн.

    За рахунок  усіх джерел фінансування до бібліотек району надійшло 1428  примірники книг на суму 87,2 тис. грн., в т.ч. 203 примірники на суму 13,9 тис.грн. за рахунок бюджетних коштів.

    Придбано музичної апаратури, комп’ютерного обладнання та іншого інвентаря та обладнання в заклади культури загальною вартістю 181,9 тис.грн.(кошти районного бюджету, субвенції  сільських рад та від наданих платних послуг).

    Протягом поточного року виготовлені ПКД та проведені експертизи проектів на ремонти Рівненського та Вишнівського СБК, Коцюрівського і Бережецького сільських клубів, використано 66,2 тис.грн.  На поточний ремонт витрачено 71,6 тис.грн. В стадії завершення капітальні ремонти РівненськогоСБК та Бережецького сільського клубу (1231,4 тис.грн.)

    Значною залишається заборгованість за спожиту електроенергію.

    Станом на 01.10.2017 року заборгованість за спожиті енергоносії включаючи попередні періоди становила 4098,8 тис. грн. Рівень проплати склав 98,8 відсотка. В  порівнянні до початку року заборгованість збільшилась на 637,1 тис. грн. (18,4%). Значно приростило заборгованість  в порівнянні до початку року населення району (736,9 тис. грн.).

    Стовідсотково за спожиту електроенергію розраховуються сільгоспоживачі, житлово-комунальний сектор та підприємства і установи, що фінансуються з обласного та місцевого бюджету.

    Серед невирішених залишаються питання дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці та  легалізація зайнятості населення.

    Вирішення проблемних питань, які стоять на порядку денному сьогодні мають забезпечити стабільну і злагоджену роботу господарського комплексу району  вцілому.

    

   Загальний стан економіки району за січень-червень 2017 року

    Аналізуючи основні економічні показники за 1 півріччя 2017 року, слід відзначити  що лісогосподарськими підприємствами району збільшено  в порівнянні з відповідним періодом минулого року обсяг реалізованої продукції переробки ( заготовки для європіддонів, дубові заготовки, пиломатеріал обрізний і необрізний) на 2,4 млн. грн., яка за січень-червень 2017 року склала 12 млн. грн. в тому числі 76,5% даної продукції було відправлено на експорт.

    В районі функціонує 27 фермерських  господарства, що більше аналогічного періоду минулого року на три одиниці та 7 сільськогосподарських підприємств ( на рівні минулого року).

    Значно  збільшились  у  поточному році  посіви  гороху,  посіяно  816 га технічних культур, на 370 га  більше посіяно сої.

     початку року агроформуваннями району посіяно 3082 га ярих культур, що більше відповідного періоду   минулого року на 950 га, або на 45%.

    Серед кращих слід назвати такі  агропідприємства як ТзОВ’’Волиньагро’’, ТзОВ‘’ЕКОПЕЛ’’, ФГ’’Олміт’’.

    У напрямку  забезпечення  населення  екологічно – чистою продукцією працює   ПП’ ’Екоферма», яке   займається  розведенням  овець і кіз,   в майбутньому планує будівництво молочного  блоку,    ФГ ’’ Вест-Фенікс ’’ , яке  займається  розведенням  страусів   і овець  м’ясного  напрямку  у найближчих  планах    -   вирощування  лохини  на площі -150га.,  ТзОВ’’Чорниця Волині’’ у поточному році планує висадити лохину на площі  200га  .

    За І півріччя 2017 року профінансовано по Програмі розвитку сільськогосподарського  виробництва на 2013-2017 роки   28,5 тис. грн.  на здешевлення  вартості  штучного  осіменіння для власників особистих селянських господарств.

    Обсяг реалізації на забій (у живій масі) сільськогосподарських тварин по агроформуваннях району за звітний період  склав 189 центнерів, що більше відповідного періоду минулого року на 33,1%.

    Зросло поголів’я овець та кіз на 6,5% і склало  станом на 01.07.2017 року 198 одиниць.

    Бюджет району по доходах загального фонду за січень – червень  2017 року виконаний на  104,7 відсотка  до уточненого призначення.

    Власних доходів надійшло 52117,3 тис. грн., при плановому завданні 29256,4тис. грн., що на10804,9 тис. грн. більше відповідного періоду минулого року. Забезпечується виконання всіх запланованих видів доходів  та виконання планових показників всіма  місцевими бюджетами району крім Штунської і Згоранської місцевих рад.

    В районі проходить сезон заготівель ягід  та грибів. На даний час  до районної комісії  з питань  організації заготівель  лісових ресурсів надійшли заяви  від п’яти тимчасових лісокористувачів, якими  сплачено до місцевих бюджетів збір за спеціальне використання лісових ресурсів в сумі   49,1 тис. грн.

    Продовжує розвиватись підприємницький сектор економіки району, саме завдяки  діяльності малих підприємницьких формувань активно розвиваються такі галузі як промисловість, торгівля, ресторанне господарство, будівництво,  агропромисловий  комплекс, ринок  цілого ряду платних та  побутових послуг.

    Для підтримки підприємницької ініціативи районний центр зайнятості профінансував одноразову допомогу по безробіттю для відкриття власної справи в сумі 26,4 тис. грн., яку отримало  троє  громадян району.

    З початку року районним центром зайнятості проведено 58  різного роду заходів для безробітних   по трьох напрямках: «Зимова агрошкола», « Підтримка культури і туризму», «Школа безпеки та порядку».

    На початок 2017 року в районі функціонувало  89 малих та 5  середніх  підприємств,крім того у сфері малого бізнесу працювало  971   фізична особа – підприємець.

    Важливий внесок у розвиток реального сектору економіки району здійснюють  сьогодні такі суб’єкти малого та середнього бізнесу:  ТзОВ « Верніколор» - офіційний дистрибютер високоякісних лакофарбових матеріалів провідних виробників Італії;  ПП  «Фолсаж» - виготовлення плівки для вакуумного пакування, де обсяг реалізованої продукції  за січень-червень 2017 року склав 3,6 млн. грн.( на 15.5% більше як за відповідний період торік), пекарня підприємця Козел Оксани Олексіївни, де    за добу випікають  до  4.5 тис. буханок  хліба та 2 тис. штук хлібобулочних виробів, зайнято при цьому 30 працівників.  Асортимент продукції на підприємстві сягає в даний час 46-ти  найменувань і продовжує збільшуватись.

    У напрямку залучення іноземних інвестицій успішно працює ТзОВ « Л-транс» , яке  планує залучити 1 млн. Євро іноземних інвестицій   на   будівництво спеціальних складів  для зберігання вантажів   і послідуючого  перевантаження  з вагонів колії 1435 мм (Євро) у вагони колії 1520 мм (СНД). Вже ввезено спеціальну техніку та обладнання  на загальну  суму майже 204 тис. Євро.

    Найбільш розвиненою   у сфері підприємництва є галузь торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг, де працює  265  магазинів, 29 закладів ресторанного господарства,  100  суб’єктів   підприємницької  діяльності  надає  різного  роду платні та побутові послуги.

    У звичному режимі працює  Центр  надання  адміністративних послуг,  де в даний час надається 37 видів послуг. Протягом  звітного періоду  замовникам   надано 5404 адмінпослуги ,  що на 1814 послуг  більше  ніж було видано за відповідний періодом минулого року. 

    За пропозиціями місцевих рад  було  сформовано  перелік доріг місцевого значення і вулиць комунальної власності, реконструкцію та  ремонт яких  заплановано провести у поточному році  за рахунок коштів обласного бюджету на умовах спів фінансування з місцевих бюджетів на загальну суму 23,8 млн. грн., який  погоджено із управлінням інфраструктури і туризму облдержадміністрації , Службою автомобільних доріг у Волинській області  та затверджено рішенням  сесії обласної ради № 13/13 від 12.04.2017 року.

    Співфінансування сьогодні вже передбачили  Рівненська, Вишнівська сільські , Любомльська міська  та районна ради. Однак  в  районному бюджеті  із необхідних 500 тис. грн. передбачено лише 200 тис. грн. , 11,8 млн. грн. передбачено профінансувати із обласного бюджету та з перевиконання доходів митниці,  про те виділено станом на сьогоднішній день   лише  545 тис. грн. Ремонтні роботи  в даний час тривають на двох об’єктах із зазначеного переліку це експлуатаційне утримання доріг загального користування місцевого значення : О 031698 Адамчуки-Згорани на ділянці між селами Голядин та Згорани та О 031063 від а/д М-07-Хворостів-Олеськ-до а/д Т-03-02 км 11+500 до км 16+700 9 від траси Любомль-В.Волинський до кінця с. Олеськ).

    Крім цього такими  місцевими радами як Любомльська міська, Вишнівська та Рівненська сільські у поточному році планується освоїти на капітальний та поточний ремонт місцевих та комунальних   доріг 11,7 млн. грн., освоєно на звітну дату  4,4 млн. грн. У стадії завершення перебувають три інфраструктурні проекти по Рівненській сільській раді на суму  майже 785 тис. грн.

    16 червня 2017 року  управлінням капітального будівництва облдержадміністрації  оголошено конкурс на визначення підрядника  по реалізації проекту   КЗ « Центр  первинної медико-санітарної допомоги у Любомльському і Шацькому районах» « Поліпшенняздоров’я на службі у людей», зокрема проведення реконструкції будівлі пришкільного інтернату Забузької ЗОШ І-ІІ ст. під амбулаторію загальної практики ( сімейної медицини за коштиСвітового банку, загальна кошторисна вартість якого становить    4.6 млн. грн.  .

    В стадії завершення - проект  міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу «Центр надання адміністративних послуг як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади» загальною вартістю  1,5 млн. грн., де  1 млн. грн.  – це кошти міжнародної технічної допомоги, що дасть можливість перевести центр надання адміністративних послуг в інше приміщення і значно покращити якість надання адміністративних послуг.

    15 інвестиційних проектів  від району подавалось на конкурс по обласному фонду регіонального розвитку , відібраний до реалізації  лише один  «Дорога до дому» –Капітальний ремонт автомобільної дороги С 031004 Головне-Скрипиці-Чорноплеси від км 1+000 - до км 2+500 (по с. Масловець)  на суму 1200 тис. грн., станом на сьогодні прийнято рішення щодо до фінансування з районного бюджету даного проекту на суму 300 тис. грн.  (загальна  кошторисна  вартість   становить – майже 3.3 млн. грн.).

    У цьогорічних планах   передбачено і   реалізацію  інвестиційних проектів за рахунок субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій в сумі  3483 тис. грн., Серед найбільших проектів: Капітальний ремонт приміщення ( заміна вікон і дверей) Хворостівського НВК, Капітальний ремонт сільського  клубу в с. Бережці, Реконструкція центральної площі в м. Любомль, Капітальний ремонт даху Любомльської  ЦРЛ , Капітальний ремонт покрівлі Радехівського сільського будинку культури та ряд інших проектів.

    Серед проектів, які реалізуються у сфери охорони здоров’я слід назвати поточні ремонти ФАПів сіл Борове, Старовойтове, Радехів та АЗПСМ у с. Олеськ. Завершено ремонт покрівлі у ФАПі с. Бережці.

    Крім передбачених бюджетних коштів, до ТМО Любомльського  і Шацького районів надійшло позабюджетних коштів  у сумі 454,4 тис.грн., найбільше надійшло від медичних послуг (зубопротезування, медичні огляди) (156,5тис.грн.) та від благодійної організації  «Лікарняна каса» ( 247,4 тис.грн. в натуральній формі).

    В даний час здійснюється підготовка господарства району до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років і відповідно до проведеного моніторингу проходить реалізація таких проектів як:

   -заміна димової труби Нудиженського НВК ЗОШ 1-111 ступеня-дошкільний навчальний заклад;

   - поточний ремонт системи опалення Бірківського ДНЗ із заміною котла;

   - завершення ремонту  тепломережі: Любомльський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – районагімназія» ім. Н. Ужвій;

    У стадії завершення поточний ремонт котельні із заміною котла у Любомльській ЗОШ І-ІІІ ступеня №3.

    Відділ освіти продовжить реалізацію проектів по облаштуванню   внутрішніх санвузлів у загальносвітніх навчальних закладах  сіл Запілля та Сильно, де із обласного  та районного бюджетів  виділено  відповідно по  200 тис. грн.

    Передбачені кошти в  районному  бюджеті (840 тис. грн..)на проведення реконструкції  надвірного санвузла Головненської  ЗОШ 1-111 ступеня та  капітальний ремонт даху в  у даному навчальному закладі

    Установами бюджетної сфери  району протягом січня-червня поточного року впроваджено 6 енергозберігаючих заходів на суму 1134,1тис. грн., економія при цьому становить 211 тис. грн.

    У м. Любомлі відбулась презентація проекту "Сонячна енергія на благо громади", який був реалізований за участі Фонду Ігоря Палиці "Тільки разом" та громади Любомля. Завдяки проекту  вулиця Шевченка буде освітлюватись за допомогою сонячних батарей, які перетворюють сонячне випромінювання в електроенергію.

    Роздрібний товарооборот підприємств району за 1 квартал поточного року склав 117,7 млн. грн.

    Роздрібний товарооборот підприємств у розрахунку на одну особу населення становить 2986,5 гривень, тоді як у минулому році був 2761,7 гривень.

    Індекс фізичного обсягу товарообороту торгової мережі у % до відповідного періоду попереднього року становить 94,9%.

    Ціни на споживчому ринку області у червні 2017р. порівняно з попереднім місяцем зросли на 1,4%, з початку року – на 7,7%, в Україні –  на 1,6% та на 7,9%  відповідно.

    У червні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої підвищились на 3,0%. Найбільше подорожчали  яйця, овочі, фрукти (на 25,1–10,6%). Підвищились ціни на сало, м'ясо та м'ясопродукти, рис, хліб, рибу та продукти з риби, сметану (на 6,3–1,0%). В той же час подешевшали продукти переробки зернових, молоко, цукор, масло (на 3,1–1,0%).

    Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 1,8%, у т.ч. тютюнові вироби – на 2,9%, алкогольні напої – на 1,0%.

    У сфері пасажирських перевезень з початку року райдержадміністрацією  проведено  один  конкурс на приміські автобусні маршрути, що не виходять за межі території району, де було подано сім маршрутів, на чотири об”єкти конкурсу, зокрема:   Любомль – Чорноплеси,    Любомль -  Мосир ,  Любомль-Підлісся ( через Гущу),   Любомль-Черемошна Воля-Любомль    пропозицій від  перевізників, які бажали б взяти участь у зазначених  конкурсах  не надійшло.

    Автотранспортом спеціалізованих підприємств району, які займаються комерційними перевезеннями вантажів на постійній основі, (без урахування перевезень фізичними особами-підприємцями), перевезено 5,3 тис.тонн, що на 5,2 відсотка більше, ніж за відповідний період минулого року.

    З  початку року суб’єкти господарської діяльності району здійснювали експортно-імпортні операції з представниками ділових кіл  Німеччини, Польщі, Великої  Британії, Австрії. 

    Підприємства району відправляли переважно деревину і вироби з деревини.

    Товарна структура експорту товарів була сформована за рахунок реалізації продукції ДП «Любомльське лісове господарство та ДП «Прибузьке лісове господарство». 

   Обсяг експорту товарів у січні-травні поточного року становив 630,7  тис.дол. США, імпорту – 550,8 тис.дол. Позитивне сальдо становило 79,9 тис.дол.

    На кінець червня в районному центрі зайнятості перебувало на обліку 543 безробітних, що на 7,4 % менше, ніж рік тому, з них 88,8 % отримували допомогу по безробіттю. За сприяння служби зайнятості у січні–червні  працевлаштовано 284 осіб, рівень працевлаштування становив 11,3 %.

    Середньомісячний розмір пенсії  на 01.07.2017 року склав1577,38 грн. і збільшився на 11,8  відсотка (169,25 грн.) до відповідного показника на звітну дату торік.

    Фінансування пенсійних виплат протягом звітного періоду проведено на суму 86,5 млн. грн., що на  7.0 млн. грн. більше аналогічного періоду минулого року.

    На звітну дату в районі нараховувалось 9595 пенсіонерів, зменшилась їх кількість в порівнянні з минулим роком на 292 особи.

    В загальному обсязі доходів бюджету Пенсійного Фонду за січень-червень поточного року власні кошти склали 33,3 млн. грн.

    Питома вага власних надходжень до загальної потреби у виплаті пенсій становить майже 48 відсотків.

    Постійно збільшується кількість пенсіонерів, які бажають одержувати пенсію через установи банків, з початку року через установи банків виплачено пенсій та грошової допомоги на суму 23,2 млн. грн., що дозволило скоротити видатки на оплату послуг  підприємству поштового зв»язку і додатково спрямувати на виплану пенсій 350 тис. грн.

    Постійна  увага в районі  приділяється покращенню побутових умов найбільш незахищених верств населення району. 

    Протягом І півріччя 2017 року виплачувались державні допомоги сім’ям з дітьми.Сума нарахованих допомог склалапонад 40,6 млн. грн. З 1 травня поточного року відбулось збільшення прожиткового мінімуму для призначення всіх видів соціальних допомог. Середній розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у червні склав 4893 гривні.

    Протягом  січня — червня 2017 року за призначенням житлових субсидій звернулось 3766  громадян. 

    Готівкову субсидію для відшкодування витрат для придбання твердого пічного побутового палива та скрапленого газу вже призначено2035  громадянам на суму 5,6 млн.грн.,середній розмір якої склав 2754,5 грн.

    Субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом січня- червня 2017 року призначено 2386 особам на суму 2796,3 тис.грн., середній розмір в червні місяці –3029,31 грн.Порівняно з минулим роком середній розмір готівкової субсидії збільшився майже на 25 відсотків.

    В районі  розпочато добровільне об’єднання територіальних  громад, 30 квітня поточного року  відбулись вибори у Вишнівській об’єднаній територіальній громаді куди увійшло 6 сільських рад, загальна площа становить  майже 427 кв. км , населення складає 6,9 тис. жителів. Машівська сільська рада планує приєднатись до утвореної ОТГ.

    В червні місяці  відповідними розпорядженнями  голови  обласної державної адміністрації  затверджено  висновки  щодо відповідності Конституції і Законам України проектів  рішень щодо проведення добровільного об»єднання територіальних громад Любомльської міської, Рівненської сільської та Головненської селищної рад .

    Основною метою економічного і соціального розвитку  району  і надалі залишається  впровадження економічних реформ задля   побудови конкурентоспроможної економіки,  забезпечення гідних умов життя і рівних можливостей для всебічного розвитку кожного громадянина, зміцнення громадянського суспільства та утвердження ефективної і відповідальної влади на всіх рівнях району.

   Відділ регіонального розвитку райдержадміністрації

    

   Загальний стан економіки району за січень-грудень 2016 року

   Аналізуючи основні економічні показники за 2016 рік слід відзначити  позитивну динаміку обсягу реалізованої продукції лісогосподарськими підприємствами району, якими   реалізовано продукції   на 69,4 млн. грн., що на 32,3% більше, як торік ,  в тому числі 36,8 млн. грн. ( 53,0 %) – це продукція відправлена на експорт.

   Обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) без ПДВ та акцизу  за 2016 рік становить 24,1 млн. грн., що в розрахунку на одного жителя  району складає 609 грн.

   Сільськогосподарськими  підприємствами  району  під урожай  2017 року посіяно 1390 га. В порівнянні з минулорічним показником площі посівів  збільшено  на 544 га(  64,3 відсотка ) .

   У  2016 році  агроформуваннями    намолочено 6113 тонн   зернових та зернобобових ( у 2 рази  більше до  попереднього року),  середня  урожайність    становить  32,6  ц/га, що на 35 відсотків більше як у 2015 році.  

   Сільгоспідприємствами  району  (крім малих)  за звітний період вирощено   42,6 т худоби (у живій масі), що у 1,2 рази  більше, ніж у 2015 році, збільшився також  валовий  надій  молока та надій молока на одну корову відповідно на 3,3 та 76,5 відсотків.

   Серед підприємств, які успішно працюють у агропромисловому комплексі району і при цьому займаються виробництвом екологічно чистої продукції слід назвати:  ПП’ ’Екоферма  , яке    розводить  овець і кіз  , планує  будівництво молочного  блоку ,  та ФГ ’’ Вест-Фенікс , яке займається  розведенням  страусів, овець  м’ясного  напрямку , у найближчих планах   вирощування  лохини  на площі -150га.

   Бюджет району по доходах загального фонду за січень –грудень   2016 року виконаний на    111,4   відсотка  до уточненого призначення. В порівнянні з 2015 роком доходи зросли на 38.5 млн. грн.

   Власних доходів  район отримав  майже  89.4 млн. грн., понад план отримано  26.2 млн. грн. Виконання власної дохідної частини забезпечено всіма місцевими бюджетами району.

   Обсяг виконаних будівельних робіт за звітний період склав 15,7млн. грн.

   Завершено  будівельні роботи на  чотирьох інвестиційних проектах, які реалізувались по проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», загальна кошторисна вартість даних проектів становить майже 1.3 млн. грн.

   За вказані кошти вдалось провести  перекриття даху, заміну  вікон і дверей, утеплення фасаду, та ремонт в середині приміщення у ФАПі с. Нудижі; перекрито дах, замінено вікна і двері, проведено водопостачання та водовідведення  по АЗПСМ смт. Головне; перекрито дах, замінено вікна на енергозберігаючі   по Гущанській АЗПСМ; проведено  реконструкцію вуличного освітлення в с. Коцюри.

   У минулому році району  виділено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів соціального-економічного  розвитку окремих територій на загальну суму 3,99 млн. грн., за які  планувалось реалізувати 32 проекти, реалізовано 19( 3,55 млн. грн.).

   Крім цього майже  2.8  млн. грн.  було спрямовано району за пропозиціями депутатського корпусу з обласного бюджету на регіональний розвиток, за рахунок яких реалізовувалось   10  інвестиційних проектів .

   Завершено реконструкцію навчально-виховного комплексу « загально-освітня школа 1-111 ступеня-дошкільний навчальний заклад» в с. Рівне, загальною  кошторисною  вартість 6328 тис. грн. , в тому числі 1842.9 тис. грн. це   кошти   Державного Фонду регіонального розвитку .

   Протягом звітного періоду за рахунок різного роду бюджетів  на території району проводились капітальні та поточні ремонти вулиць та доріг . Освоєні кошти склали 19,068 млн. грн.  в тому числі:

             на  дороги загального користування місцевого значення – 3,2 млн. грн.

             по ремонту  комунальних  доріг ( за рахунок коштів місцевих рад району) освоєно 10,346 млн. грн. ( на території Рівненської, Римачівської, Куснищанської, Радехівської, Вишнівської  сільських та Любомльської міської  ради);

   Освоювались кошти і по ремонту  доріг  обласного підпорядкування місцевого значення (Висоцьк – Терехи-Замлиння-Штунь-Радехів на ділянці Штунь-Радехів) - 1,022 млн. грн.

   Проведено ремонт  дороги державного значення Т03-02 Піща-Шацьк-Любомль-Володимир-Волинський-Павлівка-Горохів-Берестечко-Козин-Кременець-(М-06) від км 45+500 до 49+090 ( в межах м. Любомль),  де  освоєно 5,0 млн. грн. 

   Ряд  інвестиційних  проектів впроваджено силами суб’єктів  підприємницької діяльності району  , серед найбільших   будівництво: магазину в с. Згорани , дорожньої  станції  обслуговування вантажних автомобілів в с. Вишнів , салону краси з фітнес - залом  та  станції технічного контролю колісних транспортних засобів і гаражів із побутовими  приміщеннями   в м. Любомль , пункту сервісного обслуговування транспортних засобів в межах Рівненської сільської ради поруч а/д « Київ- Ковель-Ягодин», АЗС з пунктом сервісного обслуговування водіїв та пасажирів в с. Старовойтове ,  автозаправочного комплексу з пунктом сервісного обслуговування водіїв, мийкою та станцією технічного обслуговування на території Рівненської сільської ради. У стадії завершення  перебуває  реконструкція лікувального комплексу районної лікарні під житловий комплекс « Княжий» в м. Любомль, який розрахований на 48 квартир.

    Завдяки діяльності  підприємницьких формувань в районі активно розвиваються такі галузі як  промисловість, торгівля, ресторанне господарство, будівництво,  агропромисловий комплекс, ринок  цілого ряду платних і побутових послуг населенню.

    Важливий внесок у розвиток реального сектору економіки району здійснюють  сьогодні такі суб»єкти малого та середнього бізнесу:  ТзОВ « Верніколор» - офіційний дистриб»ютер високоякісних лакофарбових матеріалів провідних виробників Італії;  ПП  «Фолсаж» - виготовлення плівки для вакуумного пакування; пекарня підприємця Козел Оксани Олексіївни, де    за добу випікають  до  4.5 тис. буханок  хліба та 2 тис. штук хлібобулочних виробів, зайнято при цьому 30 працівників.  Асортимент продукції на підприємстві сягає   46-ти  найменувань і продовжує збільшуватись.

   Найбільш розвиненою   у сфері підприємництва є галузь торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг , де працює  265  магазини, 29 закладів ресторанного господарства,  120  суб»єктів   підприємницької  діяльності  надає  різного  роду платні та побутові послуги.

    Для підтримки підприємницької ініціативи районний центр зайнятості  протягом  минулого  року профінансував одноразову допомогу по безробіттю для відкриття власної справи в сумі  майже 58 тис. грн., яку отримало п’ять громадян району.  Навчання у галузі підприємництва пройшло    10 осіб.

    У центрі надання адміністративних послуг райдержадміністрації  надається 49 видів послуг, за звітний період надано 10802  адмінпослуги, в середньому за місяць оформляється  900  адміністративних послуг.

   Район отримав перемогу у конкурсі   і  є  учасником  міжнародного проекту щодо налагодження роботи центру надання адміністративних послуг, відповідно до європейських вимог, реалізація якого буде здійснюватись у поточному році  . Загальна кошторисна вартість проекту становить 1.5 млн. грн. в т.ч. кошти Європейського Союзу 1 млн. грн.

    Автотранспортом спеціалізованих підприємств району, які займаються комерційними перевезеннями на постійній основі, (без урахування перевезень фізичними особами-підприємцями), здійснено 0,2 тис.пас.км і перевезено 19,1 тис.осіб (відповідно на 38,3% і 4,9% більше, ніж у  2015р.). У рейтингу міст та районів області за обсягами пасажирських перевезень район посів сьоме місце після міст обласного значення, Горохівського і Ківерцівського районів.

   Відповідно до даних обласного управління статистики на споживчому ринку області у грудні підвищились ціни на овочі, кисломолочну продукцію,  сметану, масло, сир, м’який сир, цукор, молоко, свинину, соняшникову олію,  хліб, рис, яловичину і телятину, сіль, макаронні вироби, спеції, продукти переробки зернових,  яйця, фрукти.

   В той же час спостерігалось зниження цін  на сало, м'ясо птиці, маргарин, безалкогольні напої, одяг і взуття .

   Прямі іноземні інвестиції  в районі станом на 01 жовтня  2016 року склали 238,7 тис.дол. США.

   У напрямку залучення іноземних інвестицій успішно працює ТзОВ « Л-транс» , яке  планує залучити 1 млн. Євро іноземних інвестицій   на   будівництво спеціальних складів  для зберігання вантажів   і послідуючого  перевантаження  з вагонів колії 1435 мм (Євро) у вагони колії 1520 мм (СНД).  Станом на 01.01. 2017 року  залучено іноземних інвестицій на суму 197,4 тис. Євро  в т.ч. майже  на  109 тис. Євро  ввезено спеціальну техніку .

   Обсяг експортутоварів у січні–листопаді минулого року становив 1413,7 тис.дол. США, імпорту – 1225,8 тис.дол. Порівняно з відповідним періодом 2015р. експорт та імпорт збільшився відповідно на 6,7% та 42,1 %. Позитивне сальдо становило 187,9 тис.дол.

   Експортували деревину і вироби з неї та насіння і плоди олійних рослин, в основному  до Румунії, Німеччини та Польщі.

   Імпортували пластмаси, полімерні матеріали та продукцію хімічної промисловості з Італії та Німеччини.

   Основними партнерами району є країни Європейського Союзу, на які припало 93.6% експорту товарів та 96.9% імпорту.

    У соціальній сфері району управлінням соціального захисту населення  виплачено допомог  та компенсаційних виплат на загальну суму  понад 70  млн. грн..

   Протягом  2016 року   4.7 тис. домогосподарств  були призначені субсидії на відшкодування витрат для  придбання твердого пічногопобутового палива та скрапленого газу   на суму 9.7 млн. грн.

   За житло та комунальні послуги жителі району сплатили , враховуючи погашення заборгованості попередніх років 1.6 млн. грн.. або 105,8% нарахованої суми.

   Станом на 01 січня 2017 року загальна кількість пенсіонерів в районі становила 9777  осіб.

   Середньомісячний розмір пенсії  склав 1519,02 грн. і  зріс на 9 відсотків до попереднього  року.

   Впродовж минулого року забезпечено в повному обсязі фінансування пенсійних виплат  у встановлені строки на загальну суму 166,9 млн.грн.

   Заборгованості із виплати пенсій і допомог в районі немає.

   У 2016 році в Любомльському районного центрі зайнятості на обліку перебувало 1476 незайнятих громадян. На вільні та новостворені робочі місця    працевлаштовано незайнятих та безробітних  779 осіб. Середній розмір виплаченої допомоги по безробіттю склав 1393 гривні.

   Проводится постійна робота у напрямку покращення матеріально-технічної бази закладів освіти, медицини та культури району.

   Продовжується робота по впровадженню енергозберігаючих заходів  , використовуючи  кошти місцевого бюджету  впроваджено  39  енергозберігаючих   заходів на загальну  суму  7,6 млн. грн., економічний ефект  від впровадження  становить 3,6  млн. грн.

   За  2016 рік  проведено        необхідні ремонтні роботи у ФАПах  сіл Борова, Запілля, Бережці, Радехів, Римачі, Замлиння, Олеській АЗПСМ (заміна вікон і дверей на енергозберігаючі, перекриття даху, поточний ремонт в середині приміщення, ремонт пічного опалення).

   Для зміцненя матеріально-технічної бази установ освіти використано 2169,4 тис. грн., ремонтних робіт проведено на суму   5252,2  тис.грн.,

   У галузі культури 2419,8 тис. грн..  освоєно  на ремонтні роботи закладів  на придбання музичного обладнання, сценічних костюмів, інвентаря - 594,8 тис. грн.. на комплектування фондів бібліотек району і передплати періодичних видань виділено 50,0 тис. грн.

   Основною метою економічного і соціального розвитку  району  і надалі залишається  впровадження економічних реформ задля   побудови конкурентоспроможної економіки,  забезпечення гідних умов життя і рівних можливостей для всебічного розвитку кожного громадянина, зміцнення громадянського суспільства та утвердження ефективної і відповідальної влади на всіх рівнях району.

         

   Відділ регіонального розвитку 

   райдержадміністрації

  • Житлово-комунальне господарство Житлово-комунальне господарство
    

   Список забудовників Любомльського району, які бажають одержати кредит по цільовій програмі "Власний дім" (завантажити)

   Про особливості надання послуги з управління багатоквартирним житловим будинком (завантажити)

   Перелік багатоквартирних житлових будинків м.Любомль, які передбачається включити до конкурсу з надання  послуги з управління житловим будинком (завантажити)   

   Чому варто вибрати саме Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків

    

   ОСМД, ОСББ, ТСББ, або як його називають європейці — кондоминиум, а не ЖЕК?

   Переваги ОСББ :
   - самостійна участь у формуванні свого бюджету;
   - визначення об'ємів внесків на зміст будинку;
   - вибір представників робочих спеціальностей, які робитимуть ремонтні роботи; підрядників (вивезення сміття, дезинфекція і ін.) і умови роботи з ними, вплив на якість послуг, що робляться ними, самостійне визначення черговості робіт по поточному ремонту будинку.

   В результаті:
   1. Підвищується зацікавленість, відповідальність і, як наслідок, ефективність управління загальною власністю, покращується житлово-комунальне обслуговування.
   2. Колишній власник зобов’язаний взяти участь в першому після приватизації капітальному ремонті будинку — створення ОСББ «притягає» з місцевого і державного бюджетів засоби на капітальний ремонт будинку.
   3. З ОСББ співвласники будинку набувають повноцінного представника своїх інтересів, як перед державними органами, так і перед комунальними службами і іншими юрособами.
   4. ОСББ гарантоване отримання прибудинкової території у власність, або в оренду. Це позбавить від неприємностей при несанкціонованому будівництві на прибудинковій території передбачених місцевою владою будов в процесі ущільнення забудови.
   5. Залучення додаткового доходу на зміст будинку з джерел, які раніше не були задіяні або ж «поглиналися» ЖЕК (оренда підвалів, послуги телефонної, телевізійної і інтернет-зв’язки, парковка у дворі та інше).

  • Державний реєстр виборців Державний реєстр виборців

   Державний реєстр виборців – гарантія вашого волевиявлення!!!

   Невід’ємне право громадянина демократичної держави – вільно обирати владу. Неодмінний обов’язок демократичної держави – забезпечити своїм громадянам можливість реалізувати це право, в тому числі, і через діючі державні органи.

   Відділ ведення Державного реєстру виборців створений у 2007 році у відповідності до ч.6 ст.33, ч.5 ст.34 Закону України «Про Державний реєстр виборців», на виконання постанов Кабінету Міністрів України від 26.06.07 р. № 868, від 18.07.07 р. № 943. Розпорядженням голови Любомльської РДА від 01.09.2010 р. № 185 затверджено Положення про відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Любомльської районної державної адміністрації.

   Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Любомльської РДА є підрозділом апарату районної державної адміністрації, підзвітний і підконтрольний адміністрації, працює під безпосереднім керівництвом керівника апарату РДА, діє у відповідності з Положенням про відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Любомльської РДА.

   Відділ у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, Центральної виборчої комісії, голови районної державної адміністрації, регіонального органу адміністрування Державного реєстру виборців, а також Положенням про відділ.

   У своїй роботі відділ ведення Державного реєстру виборців Броварської РДА використовує автоматизовану інформаційно-телекомунікаційну систему (АІТС «ДРВ»), яка призначена для зберігання та обробки даних, що містять відомості про громадян України, які мають право голосу на виборах різних рівнів у відповідності до вимог ст.70 Конституції України. Реєстр ведеться в електронній формі з єдиною базою даних, яка містить персональні дані усіх виборців України.

   Основними завданнями відділу ведення Реєстру є: ведення персоніфікованого обліку виборців, що проживають або перебувають на території району; складання та уточнення списків виборців для виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, сільських та селищних голів, для всеукраїнських та місцевих референдумів

   Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Любомльської районної державної адміністрації знаходиться за адресою:

   вул.Незалежності, 23, м.Любомль, Любомльський р-н, Волинська обл., 44300

   Контактні телефони: (03377) 2-31-93, 2-23-80

   Факс: (03377) 2-31-93

   e-mail: vvdrv@lbmadm.gov.ua

   Графік роботи відділу:

    

   понеділок – четвер      з 8.00 до 17.15;

   п’ятниця –                    з 8.00 до 16.00;

   перерва на обід              з 13.00 до 14.00;

   субота, неділя – вихідні

    

    

    

    

   Особовий склад відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Любомльської РДА:

   начальник – Капустян Олег Олександрович;

   головний спеціаліст – Матвійчук Людмила Анатоліївна;

   провідний спеціаліст – Саць Оксана Володимирівна

   Звичайні виборчі дільниці Любомльського району, утворені на постійній основі

   Номер одномандатного виборчого округу на постійній основі

   Кількість постійних дільниць

   Номери постійних виборчих дільниць

   19

   65

   070589-070653

   Постійні виборчі дільниці округу на карті

   https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_dvk&pid100=7&pf5271=19&prejim=3

   Статті

   Шановні виборці Любомльщини!

   Створення якісного Державного реєстру виборців – це важливий крок для України як демократичної держави, яка прагне інтегруватись у світову спільноту, оскільки дозволить усім виборцям здійснити своє волевиявлення, обмежить можливість маніпулювання під час голосування та виявить достовірний рейтинг довіри виборців до претендентів на обрання.

   Звертаюсь до мешканців Любомльського району з переконливим проханням: не залишайтесь осторонь, уважно перевірте свої особисті дані, оскільки їх достовірність впливає на права кожного із нас. З боку держави затрачено чимало зусиль, бюджетних коштів, щоб створити ефективну систему обліку виборців. Але без активності самих виборців по уточненню своїх персональних даних це може бути дорогою з одностороннім рухом.

   Ознайомитись зі своїм записом в Реєстрі і при необхідності внести зміни до своїх персональних даних можна прямо зараз, не очікуючи наступних виборів. Тож, запрошую виборців краю скористатися своїм правом та перевірити достовірність власних персональних даних.

   З повагою, начальник відділу ведення

   Державного реєстру виборців апарату

   Любомльської РДА Олег Капустян

   Особистий кабінет виборця: перевір свої персональні дані у Державному реєстрі виборців не виходячи з дому

   Шановні виборці!

   Службою розпорядника Державного реєстру виборців Центральної виборчої комісії на офіційному веб-сайті «Державний реєстр виборців» (www.drv.gov.ua) розроблений та функціонує програмний ресурс «Особистий кабінет виборця», де кожен, хто досягнув вісімнадцятирічного віку, може перевірити інформацію про своє включення (невключення) до Державного реєстру виборців. Для цього необхідно зайти на офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців та пройти нескладний процес реєстрації, вказавши ПІБ, дату народження, адресу власної електронної скриньки, яка буде використовуватись як ім’я користувача для входу в систему, та пароль. Прізвище, ім’я, по батькові та дата народження, вказані при реєстрації, автоматично переносяться до пошукової форми при формуванні запитів до бази даних. Тому вказуйте достовірні дані про себе (відповідно до вашого паспорта). Кількість запитів обмежена. Протягом доби можна відправити лише один запит, відповідь на який буде надіслано на вашу електронну пошту через 2-3 робочі дні. У повідомленні буде зазначено чи включені ви до Державного реєстру виборців та де знаходиться ваша виборча дільниця.

   У разі невключення до Державного реєстру виборців вам необхідно звернутися до відділу ведення Реєстру за своїм зареєстрованим місцем проживання, де за пред’явлення відповідних документів (паспорта) та заяви вас включать до Реєстру виборців.

   Варто наголосити, що користувач несе персональну відповідальність за достовірність даних та зловживання даним ресурсом. Адміністратори сайту зобов’язуються обробляти персональні дані виборця в суворій відповідності до законодавства України про захист персональних даних.

   Якщо у вас виникли питання щодо виправлення виявлених неточностей та функціонування вищевказаного програмного ресурсу звертайтеся до відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Любомльської райдержадміністрації за адресою: м. Любомль, вул. Незалежності, 23 (2-й поверх приміщення райради, каб. 207, 208), телефон 2-23-80.

   Відділ ведення Державного реєстру виборців

   апарату райдержадміністрації

    

   Порядок звернення виборця за власною ініціативою до органу ведення Державного реєстру виборців щодо зміни його персональних даних

   Кожен виборець у разі зміни його персональних даних, зазначених у частині першій статті 6 та пунктах 1 і 4 частини першої статті 7 Закону України «Про Державний реєстр виборців», може особисто звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців відповідно до своєї виборчої адреси із заявою про внесення змін до його персональних даних у Реєстрі. До заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують ці зміни. У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру.

   Виборець, який постійно не здатний пересуватися самостійно, може уповноважити на подання такої заяви іншу особу.

   Виборець, який проживає чи перебуває за межами України, звертається із заявою до відповідної закордонної дипломатичної установи України, яка невідкладно передає заяву разом з документами (їх копіями), що додаються до неї, органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

   У разі звернення щодо зміни виборчої адреси виборець подає органу ведення Реєстру за новою виборчою адресою заяву, до якої додаються документи (копії документів), що підтверджують зміну виборчої адреси виборця.

   Зразки заяв:

    

   Порядок звернення громадян

   Зразки та форми документів

   "Закон України "Про Державний реєстр виборців"

   Положення про відділ ведення ДРВ

   Звіт про діяльність відділу ведення ДРВ

   "Парламентські вибори 2012"

   Шановні жителі Любомльського району!
   Для перевірки та уточнення персональних даних у списках виборців вам необхідно звернутись у відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Любомльської районної державної адміністрації. ПРИ СОБІ МАТИ ПАСПОРТ.

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   Шановні виборці! Не будьте байдужими та не упустіть нагоду скористатись своїм виборчим правом

   Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Любомльської районної державної адміністрації (далі – ВВ ДРВ) доводить до вашого відома, що згідно Указу Президента України № 690/2014 від 27 серпня 2014 року «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів»  26 жовтня 2014 року відбудуться позачергові вибори народних депутатів України. Виборча кампанія стартувала 28 серпня 2014 року. Цього ж дня відбудуться і позачергові вибори Любомльського міського голови, призначені Постановою Верховної Ради України № 1345-VII від 17 червня 2014 року.

   З метою виготовлення якісних списків виборців та своєчасного внесення змін до персональних даних виборця, виборчої адреси, включення до реєстру, тимчасової зміни місця голосування, звертаємось до Вас, шановні вибоці, з проханням відвідати ВВ ДРВ, у разі необхідності до 19 жовтня 2014 року за адресою: м.Любомль, вул. Незалежності, 23, 2-й поверх приміщення Любомльської районної ради (кабінети 207, 208).

   Довідки за телефоном  2-23-80.

   Отож, шановні виборці! Відділ ведення ДРВ закликає Вас не бути байдужими та не упустити нагоду скористатися своїм виборчим правом.     

   До уваги виборців!

   Календарний план основних організаційних заходів з підготовки проведення позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року. ( http://www.cvk.gov.ua/vnd_2014/)

   Календарний планосновних організаційних заходів з підготовки та проведенняпозачергових, повторних, проміжних виборів сільських, селищних, міських голів 26 жовтня 2014 року. (http://www.cvk.gov.ua/vm_2010/calendar/ )

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   Шановні мешканці Любомльщини!

   На 25 травня 2014 року Верховною Радою України призначено позачергові вибори Президента України. Окрім того цього ж дня відбудуться позачергові вибори Гущанського сільського голови та проміжні вибори депутатів до Куснищанської, Радехівської та Полапівської сільських рад. З метою підготовки актуальних та достовірних списків виборців просимо вас уточнити свої персональні дані, звернувшись до відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Любомльської райдержадміністрації. Не залишайте перевірку на останній день, адже за п’ять днів до виборів внесення у списки можливе лише за рішенням суду, а в день виборів – взагалі заборонене. Тому якщо у вас є сумніви щодо включення себе до Державного реєстру виборців або ж щодо достовірності внесених до нього особистих персональних даних – звертайтеся прямо зараз! Особливо це стосується осіб, яким виповнилося 18 років, які змінили прізвище або отримали громадянство, а також тих, котрі на попередніх виборах не виявили себе в списках або їхні дані були внесені помилково.
   Водночас нагадуємо, що на офіційному веб-сайті «Державний реєстр виборців» (www.drv.gov.ua) функціонує програмний ресурс «Особистий кабінет виборця», де кожен, хто досягнув вісімнадцятирічного віку, може перевірити інформацію про своє включення (невключення) до Державного реєстру виборців (див. інформацію нижче).
   Слід відзначити, що поновлення і уточнення персональних даних Державного реєстру виборців здійснюється працівниками відділу постійно, проте без вашого безпосереднього звернення дуже важко виявити помилки в списках виборців. Тому звертаємось до вас з проханням перевірити свої дані. При собі мати документ, що посвідчує особу (паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України – для осіб, які нещодавно набули громадянства України).
   Додатково повідомляємо, що кожен виборець, який в день позачергових виборів Президента України 25 травня 2014 року буде знаходитись поза межами населеного пункту, в якому зареєстроване його місце проживання, і не зможе проголосувати на тій виборчій дільниці, до якої відноситься його виборча адреса, може тимчасово змінити своє місце голосування без зміни виборчої адреси.
   Для цього необхідно звернутись з відповідною заявою до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації або за місцем, де буде перебувати (проживати) виборець у день виборів.
   При собі потрібно мати паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України) та документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування (довідка з місця роботи, довідка сільської чи міської ради про місце проживання, договір про право власності на житло тощо). Без таких документів виборцю буде відмовлено у задоволенні заяви. 
   Для виборців, виборча адреса яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя і які у даний час проживають на території району, досить пред’явити тільки паспорт. Члени виборчих комісій, які в день виборів будуть працювати на виборчій дільниці, до якої їх виборча адреса не відноситься, подають заяву про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси, до неї додають копію посвідчення чинного члена ДВК (пред’являється оригінал) або копію рішення про утворення/зміни в складі ДВК.
   Заяви приймаються відділом ведення Державного реєстру виборців до 19 травня 2014 року. 
   Заява розглядається відділом ведення Державного реєстру виборців невідкладно, виборцю видається посвідчення про тимчасову зміну місця голосування встановленої форми, яке потрібно пред’явити членам дільничної виборчої комісії при отриманні виборчого бюлетеня.
   Тимчасова зміна місця голосування забезпечує включення виборця до списку виборців тільки на одній виборчій дільниці.
   Якщо виборець отримав таке посвідчення, а потім передумав змінювати місце голосування і вирішив голосувати за своєю виборчою адресою, необхідно повернути посвідчення у той відділ ведення Реєстру, який його видав. Інакше його не буде у списках виборців за попередньою адресою.
   Прийом громадян здійснюється за адресою: м. Любомль, вул. Незалежності, 23 (2-й поверх приміщення райради, каб. 207, 208), телефон 2-23-80.
   Також інформуємо вас, шановні виборці, що з 26 квітня по 25 травня відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Любомльської райдержадміністрації працюватиме без вихідних.

   Відділ ведення Державного реєстру виборців
   апарату Любомльської райдержадміністрації

   Особистий кабінет виборця 
   Шановні виборці!

   Службою розпорядника Державного реєстру виборців Центральної виборчої комісії на офіційному веб-сайті «Державний реєстр виборців» (www.drv.gov.ua) розроблений та функціонує програмний ресурс «Особистий кабінет виборця», де кожен, хто досягнув вісімнадцятирічного віку, може перевірити інформацію про своє включення (невключення) до Державного реєстру виборців. Для цього необхідно зайти на офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців та пройти нескладний процес реєстрації, вказавши ПІБ, дату народження, адресу власної електронної скриньки, яка буде використовуватись як ім’я користувача для входу в систему, та пароль. Прізвище, ім’я, по батькові та дата народження, вказані при реєстрації, автоматично переносяться до пошукової форми при формуванні запитів до бази даних. Тому вказуйте достовірні дані про себе (відповідно до вашого паспорта). Кількість запитів обмежена. Протягом доби можна відправити лише один запит, відповідь на який буде надіслано на вашу електронну пошту через 2-3 робочі дні. У повідомленні буде зазначено чи включені ви до Державного реєстру виборців та де знаходиться ваша виборча дільниця.
   У разі невключення до Державного реєстру виборців вам необхідно звернутися до відділу ведення Реєстру за своїм зареєстрованим місцем проживання, де за пред’явлення відповідних документів (паспорта) та заяви вас включать до Реєстру виборців.
   Варто наголосити, що користувач несе персональну відповідальність за достовірність даних та зловживання даним ресурсом. Адміністратори сайту зобов’язуються обробляти персональні дані виборця в суворій відповідності до законодавства України про захист персональних даних.
   Якщо у вас виникли питання щодо виправлення виявлених неточностей та функціонування вищевказаного програмного ресурсу звертайтеся до відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Любомльської райдержадміністрації за адресою: м. Любомль, вул. Незалежності, 23 (2-й поверх приміщення райради, каб. 207, 208), телефон 2-23-80.

   Відділ ведення Державного реєстру виборців
   апарату Любомльської райдержадміністрації
  • Сільське господарство Сільське господарство

   Територія Любомльського району має рівнинний рельєф, порівняно теплий помірно-континентальний клімат з достатньою кількістю тепла і вологи, бідні дерново-підзолисті і болотні грунти, великі лісові масиви, густу мережу річок і озер, компактно заселена, 68,6 відсотки мешканців проживає у сільській місцевості.

   Загальна площа району становить - 148865 га,
   з них сільськогосподарські угіддя –44055,4 га

    тому числі рілля –28338,0/8 га,
   сінокожаті- 10115,7га

   пасовища- 5370,18 га.

   Виробництвом сільськогосподарської продукції займаються 7 агроформувань ринкового типу на базі приватної власності на майно і землю, у тому числі:
   1 сільськогосподарський виробничий кооператив, 3 приватних (приватно-орендних) підприємств,  ТзОВ - 3.
         Крім того, в районі зареєстровано станом на 1січня  2016 року 25 селянських (фермерських) господарств. За останніх 10 років площа сільськогосподарських угідь у користуванні сільськогосподарських  підприємств  зменшилася, а її питома вага - із 91,1 до 5 відсотків, в господарствах громадян, навпаки, зросла із  7,9 до 60 відсотків.

        Як свідчить аналіз 98% молока ,97% м’яса ,100% яєць  вироблено у господарствах  приватного  сектору. 

       Внаслідок дисбалансу цін на енергоносії  та добрива це все відобразилось  на виробництві  с/г продукції.

        Протягом  І   кварталу  2016  року   сільськогосподарськими  підприємствами  району  вівся    комплекс   весняно  - польових робіт.  Було   підживлено  озимих   зернових на площі -    845 га.   в т .ч  -  579  га   озимої    пшениці ,  237 га  – озимого  жита, 29 га  – озимого  ячменю  . Протягом  І   кварталу 2016  року сільськогосподарськими  підприємствами  району  вже   було  посіяно    448 га  ярих   зернових   .в т .ч – 330  га  ярої  пшениці , 50  га. -  зернобобових    та 38  га    ярого  ячменю і   30 га .-  вівса.  Всіма  формами  власності  господарств   за І квартал   2016  року було посіяно 2570 га ярих зернових , що становить  56 %  до запланованого посіву .

       На виконання  програми   розвитку сільськогосподарського виробництва    Любомльського    району   на 2013 - 2017 роки  було виділено  83  тис .грн.  з  районного бюджету. Це  для   здешевлення   вартості  штучного  осіменіння  -  32,5 тис . грн . Для часткового відшкодування вартості паливно-мастильних матеріалів для проведення весняно - польових  робіт - 6,4 тис грн.

       А на виконання  програми    підтримки  ОСГ   у  Волинській  області на  2012-2016 роки було   виділено -44,1 тис. грн   (. на дотацію утримання  ОСГ трьох і більше  корів).

       На   території     району    організувалось  і   функціонує   ПП »Екоферма» для  забезпечення населення    екологічно - чистою  продукцією .    Підприємство  планує займатись розведенням   кіз  та  овець і також   планує   будівництво   молочного  блоку.

      Також  успішно  функціонує  ФГ ’’Вест - Фенікс’’ ,   яке  займається   розведенням  страусів   та   овець   м’ясного  напрямку.

       Станом   на 1 квітня  2016  року  в  районі  в сільськогосподарських підприємствах( основне коло )   нараховується  120 гол. ВРХ  в т .ч .корів - 55гол.  ,  свиней-667 гол..

        За  1 квартал    2016 року  сільськогосподарськими   підприємствами   району  вироблено  (основне  коло)  268  ц. молока  Надій на 1 корову  становить  558 кг.,  що більше  на 181 кг. до минулого року.   Вирощено   худоби та птиці у живій вазі 89  ц. , в т..ч   ВРХ  22 ц ,67 ц .- свиней.  Реалізовано   худоби та птиці  у живій   вазі  92 ц..в  т .ч ВРХ  -  12 гол., свиней  - 80 гол., що більше  в  порівнянні   з минулим    роком  на   52 гол.,  або   становить  154 %.

  Детальніше в цій категорії: ПРОЕКТ РІЧНОГО ПЛАНУ ЗАКУПІВЕЛЬ »
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любомльська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любомльській райдержадміністрації.
  Адреса: 44300, м.Любомль, вул. Незалежності, 23, ф. 24183, т. 24264; E-mail: info@lbmadm.gov.ua
  © 2014 lbmadm.gov.ua