20 липня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Оголошення
 • Громадська рада при РДА
 • Вивчення громадської думки
 • Центр надання адмін послуг
 • Регуляторна політика
 • Державний реєстр виборців
  Інформація з установ району
 • Очищення влади
 • Цивільний захист та безпека
 • Порядок реєстрації
 • Реєстр містобуд. умов та обм.
 • Я МАЮ ПРАВО!
 • АРХІВ НОВИН

  « Липень 2018 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
              1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31          
  Середа, 25 жовтня 2017 09:25

  Санаторно-курортне оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та учасників АТО

   З 01.01.2017р. запрацював новий механізм оплати послуг за санаторно - курортне лікування для громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, який базується на укладанні тристоронньої угоди між постраждалою особою, управлінням соціального захисту населення та санаторно-курортним закладом. При цьому постраждала особа самостійно обирає санаторно-курортний заклад для оздоровлення.

   Даною постановою Кабінету Міністрів України №854 від 23.11.2016 р. «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» затверджено Порядок надання  щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплата грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

   Зазначений Порядок визначає механізм надання грошової допомоги через безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, які мають ліцензію на впровадження господарської діяльності з медичної практики.

   Вартість санаторно-курортного лікування постраждалої особи за рахунок коштів державного бюджету не може перевищувати граничний розмір грошової допомоги. У разі якщо вартість санаторно-курортного лікування в обраному санаторно-курортному закладі перевищує граничний розмір грошової допомоги, то постраждалою особою здійснюється доплата цієї різниці за рахунок власних коштів.

   Якщо вартість санаторно-курортного лікування в обраному постраждалою особою закладі менша встановленого розміру грошової допомоги, то договір укладається на вартість лікування, визначену закладом.

   Для взяття на облік для забезпечення путівкою шляхом надання грошової допомоги громадянин, віднесений до категорії І, подають до органу соціального захисту населення:

  заяву про взяття на облік для отримання путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики; довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/0; копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії І (із вкладкою); копію паспорта.

   У разі подання заяви за місцем проживання, відмінним від зареєстрованого, громадянин (крім осіб, які переселилися з тимчасово окупованої території України чи районів проведення антитерористичної операції) додатково подає видану органом соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання довідку про те, що громадянин, віднесений до категорії І, не перебуває на обліку для забезпечення путівкою.

   Для забезпечення санаторно-курортною путівкою дитини з інвалідністю один з батьків або особа, яка їх замінює подають до органу соціального захисту населення такі документи:

  заяву про взяття на облік для отримання путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики; довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/0; довідку для одержання путівки одним із батьків дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює, на санаторно-курортне лікування за формою 070/0 (у разі наявності); копію посвідчення дитини з інвалідністю ( із вкладкою); копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою), у разі наявності такого у одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює; копію свідоцтва про народження або копію паспорта дитини з інвалідністю; копію паспорта одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює; довідку про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні осіб.

   Строк перебування в санаторно-курортному закладі та закладі відпочинку становить:

  - для громадян, віднесених до категорії 1- 18 днів;

  - для громадян, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (із наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – до 35 днів;

  - для дітей з інвалідністю – від 21 дня до двох місяців.

   Постановою Кабінету Міністрів України №110 від 01.03.2017 року внесено зміни щодо забезпечення санаторно – курортним лікуванням осіб, які постраждали під час проведення антитерористичної операції та яким установлено статус учасника бойових дій чи інваліда війни відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 та пунктів 11-14 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

   Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних держадміністрацій забезпечують осіб безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів відповідно до цього Порядку згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості в міру надходження путівок:

  1) учасників бойових дій — щороку строком на 18—21 день;

  2) інвалідів війни — позачергово щороку строком на 18—21 день;

  3) інвалідів із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) — відповідно до медичних рекомендацій, з них:

   I та II груп — до санаторіїв спинального профілю з лікуванням строком на 35 днів;

   III групи — до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18—21 день.

   У разі коли особа має право на забезпечення путівкою за кількома законами, їй надається право вибору в забезпеченні путівкою за одним із них.

   Для одержання путівки особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а такі, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

   Для взяття на облік особа чи її законний представник подає заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о, копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни та документ, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

   Під час подання копій посвідчень, особи подають оригінали для їх огляду.

   Особа, яка перебуває на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням в органах соціального захисту населення, але в поточному році одержала безоплатну путівку, знімається з обліку.

   Повторне взяття на облік здійснюється на підставі копії (дубліката) довідки для одержання путівки на санаторно-курортне лікування, що долучена до попередньої справи, якщо строк її дії не закінчився.

   Путівками без лікування забезпечуються громадяни, що супроводжують інвалідів I групи (за винятком інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), яким за висновком лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога. Якщо інвалід I групи здатний обслуговувати себе самостійно, видається відповідна довідка лікувально-профілактичного закладу. Інваліда I групи не можуть супроводжувати інваліди I групи та особи, які не досягли 18-річного віку.

   Громадянам, які супроводжують інвалідів I та II груп до санаторіїв спинального профілю, путівки не видаються, а лише оплачується проїзд (двічі до санаторію і двічі в зворотному напрямку) у транспорті загального користування (залізничному та автомобільному) згідно з поданими проїзними квитками. У разі проїзду залізничним транспортом відшкодовується вартість квитка у плацкартному вагоні.

   Гранична вартість путівки (ліжко – дня) визначається щороку Мінсоцполітики за пропозицією Служби та погодженням з Мінфіном.

   Управління соціального захисту населення надсилає перелік санаторно-курортних закладів, які забезпечують учасників АТО, постраждалих осіб, віднесених до 1 категорії та потерпілих дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою послугами з санаторно-курортного лікування.

   Додаток на 10 арк.

  Начальник управління                             В. Веремчук

  Переглядів 287 Останнє редагування Середа, 25 жовтня 2017 09:36
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любомльська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любомльській райдержадміністрації.
  Адреса: 44300, м.Любомль, вул. Незалежності, 23, ф. 24183, т. 24264; E-mail: info@lbmadm.gov.ua
  © 2014 lbmadm.gov.ua