13 серпня 2020 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Оголошення
 • Громадська рада при РДА
 • Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Вивчення громадської думки
 • Центр надання адмін послуг
 • Регуляторна політика
 • Державний реєстр виборців
  Інформація з установ
 • Очищення влади
 • Цивільний захист та безпека
 • Порядок реєстрації
 • Реєстр містобуд. умов та обм.
 • Правова допомога
 • Графіки руху
 • Протидія домашньому насильству
 • COVID-19 Коронавірус
 • АРХІВ НОВИН

  « Серпень 2020 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31            
  Середа, 12 жовтня 2016 12:31

  Нове згідно нового Закону України “Про виконавче провадження”

  02 червня 2016 року Верховною Радою України прийнято Закон України “Про виконавче провадження” № 1404-VIII, а також Закон України “Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів” № 1403-VIII.  
  5 жовтня 2016 року ці закони набирають чинності.
                  Важливо знати:
      - Відповідно до нової редакції Закону України “Про виконавче провадження” виконавчий документ про стягнення періодичних платежів (зокрема аліментів) може бути самостійно надісланий стягувачем безпосередньо підприємству, установі, організації, фізичній особі - підприємцю, фізичній особі, які виплачують боржнику відповідно заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи. Разом із тим, у разі наявності заборгованості за такими виконавчими документами або заперечення її розміру боржником стягувач має право пред’явити виконавчий документ для примусового виконання.
      Розмір відрахувань із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника вираховується із суми, що залишається після утримання податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
        Із заробітної плати боржника може бути утримано за виконавчими документами до погашення у повному обсязі заборгованості:
       - відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю особи, у зв'язку із втратою годувальника, майнової та/або моральної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням, - 50 відсотків;
      - за іншими видами стягнень, якщо інше не передбачено законом, - 20 відсотків.
  З пенсії може бути відраховано не більш як 50 відсотків її розміру на утримання членів сім'ї (аліменти), на відшкодування збитків від розкрадання майна підприємств, установ і організацій, на відшкодування пенсіонером шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також у зв'язку із смертю потерпілого, на повернення переплачених сум заробітної плати в передбачених законом випадках.
       За іншими видами стягнень може бути відраховано не більш як 20 відсотків пенсії.
       Загальний розмір усіх відрахувань під час кожної виплати заробітної плати та інших доходів боржника не може перевищувати 50 відсотків заробітної плати, що має бути виплачена працівнику, у тому числі у разі відрахування за кількома виконавчими документами. Це обмеження не поширюється на відрахування із заробітної плати у разі відбування боржником покарання у виді виправних робіт і стягнення аліментів на неповнолітніх дітей. У таких випадках розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати 70 відсотків.
      Відповідно до ч.5 ст. 26 Закону України “Про виконавче провадження” у постанові про відкриття виконавчого провадження виконавець зобов'язує боржника подати декларацію про доходи та майно, попереджає боржника про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей.
      Слід зазначити, що згідно ст. 188-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення невиконання законних вимог державного виконавця, приватного виконавця щодо усунення порушень законодавства про виконавче провадження, несвоєчасне подання або неподання звітів про відрахування із заробітної плати та інших доходів боржника, неподання або подання недостовірних відомостей про доходи і майновий стан боржника, ненадання на вимогу державного виконавця, приватного виконавця декларації про доходи та майно, що подається відповідно до Закону України "Про виконавче провадження", чи зазначення у такій декларації неправдивих відомостей або неповідомлення про зміну відомостей, які зазначаються у декларації, неповідомлення боржником про зміну місця проживання чи місцезнаходження або місця роботи (отримання доходів), а також неявка без поважних причин за викликом державного виконавця, приватного виконавця - тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
      Також, згідно ст. 244-21 Кодексу України про адміністративні правопорушення органи державної виконавчої служби розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з невиконанням законних вимог державного виконавця.
      Від імені органів державної виконавчої служби розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право начальники органів державної виконавчої служби, яким безпосередньо підпорядковані державні виконавці.
      - у відповідності до ч. 2 ст. 26 Закону України “Про виконавче провадження” до заяви про примусове виконання рішення стягувач додає квитанцію про сплату авансового внеску в розмірі 2 відсотків суми, що підлягає стягненню, але не більше 10 мінімальних розмірів заробітної плати, а за рішенням немайнового характеру - у розмірі одного мінімального розміру заробітної плати з боржника - фізичної особи та в розмірі двох мінімальних розмірів заробітної плати з боржника - юридичної особи.
      Від сплати авансового внеску звільняються стягувачі за рішеннями про: стягнення заробітної плати, поновлення на роботі та за іншими вимогами, що випливають із трудових правовідносин; обчислення, призначення, перерахунок, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також смертю фізичної особи; стягнення аліментів; відшкодування майнової та/або моральної шкоди, завданої внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
          Від сплати авансового внеску у разі їх звернення до органів державної виконавчої служби також звільняються:
  1. Державні органи (Президент України, Верховна Рада України, органи судової влади, Кабінет Міністрів України, міністерства, державні комітети та інші центральні органи виконавчої влади, статус яких прирівнюється до Державного комітету України; Рада національної безпеки та оборони України; інші центральні органи та установи; інші державні органи);
  2. Інваліди війни (у відповідності до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” № 3551-ХІІ від 22.10.1993 а також інші особи, визнані інвалідами війни в установленому Законом порядку);
  3. Інваліди I та II груп, законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів I та II груп (відповідно до ст. 3 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” № 875-ХІІ від 21.03.1991 та ст. 7 Закону України “Про реабілітацію інвалідів в Україні” № 2961-ІV від 06.10.2005 та постановою Кабінету Міністрів України № 1317 від 03.12.2009 “Про затвердження Положення про медико-соціальної експертизи та Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності”).
  4.    Громадяни, віднесені до категорій 1 та 2 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.    

   

  Авансовий внесок при пред'явленні виконавчого документа до виконання необхідно сплачувати на   -      р/р 37111001006374, МФО 820172, ЄДРПОУ 35078662, отримувач: Любомльський районний ВДВС ГТУЮ у Волинській області.

  Переглядів 1417 Останнє редагування Середа, 12 жовтня 2016 12:34
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любомльська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любомльській райдержадміністрації.
  Адреса: 44300, м.Любомль, вул. Незалежності, 23, ф. 24183, т. 24264; E-mail: info@lbmadm.gov.ua
  © 2014 lbmadm.gov.ua