20 липня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Оголошення
 • Громадська рада при РДА
 • Вивчення громадської думки
 • Центр надання адмін послуг
 • Регуляторна політика
 • Державний реєстр виборців
  Інформація з установ району
 • Очищення влади
 • Цивільний захист та безпека
 • Порядок реєстрації
 • Реєстр містобуд. умов та обм.
 • Я МАЮ ПРАВО!
 • АРХІВ НОВИН

  « Липень 2018 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
              1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31          
  Четвер, 02 листопада 2017 12:35

  Як зняти з реєстрації особу, яка зареєстрована у житловому приміщенні (будинку або квартирі), власником якої є ви.

  Існує два шляхи вирішення цього питання: позасудовий та судовий.

  Найлегший та найшвидший шлях – якщо особа добровільно погоджується на зняття її з реєстрації місця проживання у вашому житловому приміщенні. В такому разі особа повинна подати заяву до виконавчого органу сільської, селищної або міської ради, за місцезнаходженням житлового приміщення, або до центру надання адміністративних послуг за місцезнаходженням житлового приміщення, в якому зареєстрована особа. Якщо особа не може самостійно подати заяву, від її імені такі дії може здійснити представник за довіреністю. В день подання особою або її представником заяви та всіх необхідних документів, орган реєстрації приймає рішення про зняття з реєстрації або про відмову у знятті з реєстрації місця проживання особи та вносить відомості про зняття з реєстрації місця проживання у паспорт (або інший документ, який посвідчує особу громадянина).

  Якщо особа, яка не є членом сім’ї власника, не погоджується на добровільне звернення із заявою про зняття з реєстрації місця проживання, ви, як власник житлового приміщення, можете звернутись до вищезазначених органів із заявою та документами, які підтверджують що саме ви є власником житлового приміщення (свідоцтво про право власності на нерухоме майно, інформаційна довідка та ін.).

  Слід пам’ятати, що особа, яку без її згоди було знято з реєстрації місця проживання, може звернутись до суду за захистом своїх прав та інтересів. Отже, позасудовий порядок зняття з реєстрації місця проживання на забезпечує стовідсоткову гарантію у остаточному знятті особи з реєстрації.

  Інший шлях вирішення питання зняття особи з реєстрації – судовий. Можливість позбавлення особи права на користування житловим приміщенням та зняття з реєстрації в судовому порядку залежить від того, чи належить така особа до членів сім’ї власника житлового приміщення.

  Ситуація 1.

  Особа, яку власник майна бажає позбавити права користування житловим приміщенням (зняти з реєстрації) є членом його сім’ї.

  Відповідно до норм Житлового кодексу України, до членів сім’ї власника житлового приміщення належать:

  Чоловік або дружина власника, їх діти та батьки. Членами сім’ї власника жилого приміщення може бути визнано й інших осіб, якщо вони постійно проживають разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарство.

  Таку особу може бути позбавлено права на користування житловим приміщенням у випадку, коли вона не проживає у цьому житловому приміщенні без поважних причин понад одного року, якщо інше не встановлено домовленістю із власником житлового приміщення.

  В такому разі власник житлового приміщення, після спливу 1 року (якщо житлове приміщення знаходиться у приватній власності) або 6 місяців (якщо житлове приміщення знаходиться у комунальній або державній власності) з моменту припинення проживання члена його сім’ї у цьому житловому приміщенні, має право звернутись до суду з позовом про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим  приміщенням та зняття з реєстрації.

  Однак, суд, в кожному конкретному випадку на власний розсуд встановлює наявність або відсутність поважних причин у особи, яка не проживала у житловому приміщенні понад встановленого строку.

  Ситуація 2. Особа, яку власник житла бажає позбавити права на користування житловим приміщенням, не є членом його сім’ї.

  В такому разі власник житлового приміщення в будь-який час може звернутись до суду з позовом про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням та зняття з реєстрації.

  Таке правило висловлено у правовій позиції Судової палати у цивільних справах Верховного суду України у справі №6-709цс16.

  Після набрання судового рішення законної сили, власнику житлового приміщення необхідно звернутись з цим рішенням та заявою про зняття з реєстрації місця проживання особи до органів реєстрації: до виконавчого органу сільської, селищної або міської ради, за місцезнаходженням житлового приміщення, або до центру надання адміністративних послуг за місцезнаходженням житлового приміщення, в якому зареєстрована особа.

  Довідково:

  Любомльське бюро правової допомоги Володимир-Волинського МЦ з надання БВПД

  м. Любомль, вул.. Незалежності, 12

  тел.. 2-45-43

  Переглядів 161
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любомльська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любомльській райдержадміністрації.
  Адреса: 44300, м.Любомль, вул. Незалежності, 23, ф. 24183, т. 24264; E-mail: info@lbmadm.gov.ua
  © 2014 lbmadm.gov.ua