23 січня 2020 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Оголошення
 • Громадська рада при РДА
 • Вивчення громадської думки
 • Центр надання адмін послуг
 • Регуляторна політика
 • Державний реєстр виборців
  Інформація з установ району
 • Очищення влади
 • Цивільний захист та безпека
 • Порядок реєстрації
 • Реєстр містобуд. умов та обм.
 • Я МАЮ ПРАВО!
 • АРХІВ НОВИН

  « Січень 2020 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31    

  Економіка

  Загальний огляд соціально-економічного розвитку району за І півріччя 2019 року

   

  Лісогосподарськими підприємствами району реалізовано продукції на суму 51.3 млн. грн., що на 8 відсотків більше показників відповідного періоду минулого року, 28.5 відсотка продукції було відправлено на експорт  тоді як за аналогічний період минулого року даний показник складав більше 43 відсотків.

  Підприємництво району сьогодні представляє 99 малих, 5 середніх підприємств та 862 фізичних осіб-підприємців, що на рівні  аналогічного періоду минуло року.

  Завдяки діяльності підприємницького сектору економіки району активно розвиваються в районі такі галузі як промисловість, торгівля, ресторанне господарство, будівництво, агропромисловий комплекс, ринок цілого ряду платних та побутових послуг.

  Стабільно працює ТзОВ «Верніколор» , яке є офіційним дистрибютором високоякісних лакофарбових матеріалів провідних виробників Італії.

  Незмінною позитивною динамікою характеризуються і результати роботи товариства з обмеженою відповідальністю «Л-Транс» по валовому доходу та обсягу наданих послуг. Дане підприємство займається перевезенням вантажів і щомісячно від даного виду діяльності на Волинську митницю надходить в середньому 10 млн. грн. митних платежів. Так за звітний період даним підприємство сплатило до різного роду бюджетів 1.2 млн. грн. податків і зборів, що в розрахунку на одного зайнятого на товаристві працівника це становить 80 тис. грн.

  В 1.8 рази більше, як за відповідний період торік (в діючих цінах) збільшився обсяг реалізованої продукції ПП «Фолсаж», яке виготовляє плівку для вакуумного пакування і за січень-червень поточного року даний показник в сумарному виразі склав майже 4 млн. грн.

  Слід відзначити і роботу пекарні підприємця Козел Оксани Олексіївни, де за добу випікають до 4.5 тис. буханок хліба та 2 тис. штук хлібобулочних виробів, зайнято при цьому 30 працівників.

  Пекарня підприємця Козел О.О. впевнено завойовувала ринок хлібобулочних виробів не тільки у нашому, але у сусідньому Шацькому районі. Асортимент продукції сьогодні нараховує 47 найменувань і постійно продовжує збільшуватись, адже цьому дозволяє проектна потужність об’єкту. Обсяг реалізованої продукції пекарні за 1 півріччя поточного року склав майже 2 млн. грн.

  Найбільш розвиненою серед підприємницьких структур є галузь торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг, де працює 294 магазини, 34 заклади ресторанного господарства, 97суб’єктів підприємницької діяльності надають різного роду платні та побутові послуги. В порівнянні з відповідним періодом минулого року на 27 одиниць зросла кількість магазинів, крім того у смт. Головне відкрито сучасний заклад ресторанного господарства на 120 посадочних місць. Значний обсяг робіт по благоустрою території і відкриттю 14- ти торгових точок після проведеної реконструкції здійснило ТзОВ « Любомль-ринок».

  Пройшов рік від початку роботи міськрайонного центру надання адміністративних послуг у новому модернізованому приміщенні. Загальна кількість видів адмінпослуг, які можна отримати у ЦНАПі збільшилась в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 8 одиниць і складає 82. Для зручності відвідувачів діє електронна черга та є можливість оплачувати послуги через POS-термінал.

  З початку року даним закладом надано населенню 10,2 тис. адміністративних послуг, а це майже на 3.9 тис. послуг більше, як за аналогічний період торік.

  Вишнівська, Рівненська об’єднані територіальні громади є учасниками міжнародного проекту за підтримки Програми «U-LEAD (Ю-ЛІД) Європою» завдяки чому буде облаштовано центри надання адміністративних послуг відповідно до європейських вимог у центрах вказаних громад. Продовжить працювати по даному проекту Любомльська ОТГ по облаштуванню віддалених робочих місць адміністраторів.

  Аналогічну заявку на участь у зазначеній Програмі подала і Головненська ОТГ.

  Бюджет району по доходах загального фонду за січень – червень 2019 року виконаний на120,4 відсотка до уточненого призначення.

  Власних доходів надійшло5417,7 тис. грн., при плановому завданні 4498,1 тис.грн., що на 919,6 тис. грн. більше. Забезпечується виконання всіх запланованих видів доходів та виконання планових показників всіма місцевими бюджетами району.

  В районі проходить сезон заготівлі ягід та грибів. Районна комісія з питань організації заготівель лісових ресурсів розглянула заяви п’яти тимчасових лісокористувачів (підприємціАбрамчукЛ.І., Макарчук Ю.В., Новосад А.В., Склянчук М.М., та Сухоносов О.В.), якими станом на 15.07.2019 року сплачено до місцевих бюджетів збір за спеціальне використання лісових ресурсів в сумі 37,6 тис. грн..

  Обсяг виконаних будівельних робіт за січень–травень 2019 року склав 2,9 млн.грн.

  У житловому будівництві за рахунок власних коштів громадян протягом січня-березня поточного року введено в експлуатацію житла загальною площею 2,6 тис.кв.м.,що становить 32,5% до показника, передбаченого Програмою.

  Обсяг капітальних інвестицій за січень- березень поточного року склав 17,8 млн. грн..

  Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 06.05.2019 року №231 затверджено 14 інфраструктурних проектів, реалізацію яких передбачено здійснити до кінця поточного року за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, капітальний та поточний середній ремонт і утримання доріг ЗКМЗ та комунальних.

  Згідно даних філії «Любомльський автодор» на утримання доріг у звітному періоді освоєно 2,4 млн. грн., в т.ч. доріг державного значення- 1.7 млн. грн., а ЗКМЗ - 0,7 млн. грн.

  Після багаторічної перерви продовжено реконструкцію автомобільної дороги державного значення М-07 Київ – Ковель – Ягодин на ділянці, що проходить повз населені пункти Хворостів, Підгородне, Машів (км 478+000 – км 482+100), на які розпорядженням КМУ від 06.02.2019 р. № 130-р передбачено фінансування у розмірі 80 млн. грн. в результаті буде введено в експлуатацію 4,1 км дороги.

  У поточному році буде завершено поточний  дрібний ремонт комунальної дороги «Сокіл-Борове» (будівництво насипу дорожного покриття), загальною протяжністю 4.2 км

  По поточному дрібному ремонту автомобільних доріг місцевого значення передбачено реалізувати 9 інфраструктурних проектів.

  Продовжуються роботи і у напрямку будівництва, реконструкції, капітального і поточного ремонту та експлуатаційного утримання доріг комунальної власності за кошти місцевих бюджетів.

  По Любомльській ОТГ за кошти місцевого бюджету проведено поточний ремонт вул. Л. Українки у с. Підгородно (200.0 тис. грн.). До кінця поточного року заплановано здійснити поточний середній ремонт вул. Дружби у с. Куснище, де передбачається освоїти 773 тис. грн. (в т.ч. 200 тис. грн. із місцевого бюджету) та 160 тис. грн. планується освоїти на поточний ремонт комунальних вулиць та доріг у с. Почапи.

  Що стосується реалізації інших інвестиційних проектів, то продовжиться реалізація слідуючих проектів:

  - «Школа на 600 місць в смт. Головно, Любомльського району Волинської області» та «Капітальний ремонт стаціонарно-лікувального відділення для постійного проживання одиноких непрацездатних громадян та інвалідів району по вул. Прикордонників, 68 в с. Гуща Любомського району Волинськоїобласті» буде здійснюватись за кошти Державного фонду регіонального розвитку та спів фінансування з місцевих бюджетів. У поточному році передбачається фінансування в сумі відповідно 16.056 і 4.423 млн. грн. в т.ч. 1.5 та 1.0 млн. грн. – це кошти місцевого бюджету). Кошти почнуть надходити на початку серпня поточного року.

  - «Реконструкція пришкільного інтернату Забузької ЗОШ під амбулаторію ЗПСМ, договірною ціною майже 10.3 млн. грн., кошти, які вже виділив Світовий банк реконструкції і розвитку складають 4,4 млн. грн. Станом на сьогодні акти виконаних робіт здані на суму майже 1.5 млн. грн.  Рівненська ОТГ спрямувала 404 тис. грн. на облаштування приміщення під квартиру для медичних працівників амбулаторії загальної практики сімейної медицини (75 відсотків яких вже освоєно);

  - будівництво Вишнівської амбулаторії загальної практики, загальною кошторисною вартістю 4990.534 тис. грн., яке проводиться за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості і співфінансування з місцевого бюджету. Касові видатки на звітну дату склали 1.3 млн. грн. Крім того на даному об’єкті передбачено освоїти 468 тис. грн. коштів місцевого бюджету (освоєно 68 відсотків). Роботи планують завершити до кінця поточного року. У поточному році за кошти даного виду субвенції придбано автомобіль швидкої допомоги для Вишнівської амбулаторії ЗПСМ, загальною кошторисною вартістю 499.5 тис. грн.

  Проаналізувавши перелік інвестиційних проектів, які сформовані ОТГ для реалізації за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток інфраструктури: 24.9 відсотка займає придбання спецтехніки і 75.1 відсотка коштів піде на реалізації різного роду інвестиційних проектів по новому будівництву, капітальному ремонту і реконструкції об’єктів бюджетної сфери району.Станом на 01.07.2019 року вже надійшло 33.4 відсотка до передбаченої суми (12,3 млн. грн.).

  Вишнівська ОТГ реалізую проект по будівництву рекреаційної зони з влаштуванням моторик – парку на вул.Незалежності, 81 в с.Вишнів Любомльського району Волинської області (300,0 тис.грн.). Де рахунок коштів державного і місцевих бюджетів.(включаючи благоустрій території з облаштуванням зупинки) передбачається освоїти 911 тис. грн;

  Відповідними розпорядженнями Кабінету Міністрів України району спрямовано субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток окремих територій на загальну суму 2935,7 тис. грн., яка спрямована місцевим бюджетам району, зокрема: найбільше 38,7% коштів отримала Любомль ОТГ, інші ОТГ в межах від 10.2% до 18.4 відсотка, найменше коштів надійшло на об’єкти, які фінансуються за кошти обласного бюджету – 2,4%.

  Серед найбільших проектів:

  - Реконструкція системи опалення Зачернецької загальноосвітньої школи I—III ступенів Любомльсьокої районної ради Волинської області по вул. Шкільна, 2 (300,0 тис.грн.);

  - Нове будівництво рекреаційної зони з влаштуванням моторик – парку на вул.Незалежності, 81 в с.ВишнівЛюбомльського району Волинської області (300,0 тис.грн.). На даному об’єкті за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів передбачається освоїти 911 тис. грн.(включаючи благоустрій території з облаштуванням зупинки);

  - Капітальний ремонт (заміна вікон та дверей) Любомльського закладу загальної середньої освіти I—III ступенів № 3 Любомльської міської ради Волинської області (300,0 тис.грн.);

  - Капітальний ремонт (заміна вікон та дверей) Любомльського НВК“ЗЗСО I—III ступенів — гімназія” імені Наталії Ужвій по вул. Шкільна, 3 Любомльської міської ради (200,0 тис.грн.);

  - Реконструкція парку м. Любомль у Волинськійобласті по вул. Богдана Хмельницького (500,0 тис.грн.);

  - Капітальний ремонт учбового корпусу навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа I—III ступеня — дитячий садочок” с. Рівне Любомльського району Волинської області (400,0 тис.грн.);

  - Капітальний ремонт спортивного залу Нудиженського НВК “Загальноосвітня школа I—III ступенів — дошкільнийнавчальний заклад” по вул. Центральна, 21 у с. Нудиже Головненської селищної ради Волинської області (460,7 тис.грн.);

  - Капітальний ремонт (заміна вікон та дверей) в Згоранській ЗОШ I—III ст. по вул. Шевченка, 63 у с. Згорани Любомльського району Волинської області (100,0 тис.грн.).

  По програмі «Шкільний автобус» за кошти державного і співфінансування з місцевих бюджетів для закладів освіти Вишнівської і Любомльської ОТГ передбачено придбати два шкільних автобуси на загальну суму майже 4.2 млн. грн., один з яких по Любомльській ОТГ буде обладнаний місцями для дітей з особливими потребами.

  8 інвестпроектів буде реалізовано за кошти обласного бюджету в сумі 2.1 млн. грн.

  У рамках освітнього проекту «Нова українська школа» із державного і місцевого бюджетів (спів фінансування 10%) у 2019 році виділено 2.0 млн. грн. для закладів освіти району по впровадженню нової системи освіти. Касові видатки станом на 01.07.2019 року складають 188.7 тис. грн.

  За рахунок відповідної субвенції з державного бюджету передбачено облаштувати санітарні кімнати у навчальних закладах сіл Римачі, Сильно і Ясне, де в загальному буде освоєно 2.8 млн. грн., крім того 10 відсотків ще дофінансують із місцевих бюджетів.

  Бюджетом розвитку об’єднаних територіальних громад району на поточний рік передбачено освоїти понад 29,0 млн. грн.,(ці кошти будуть спрямовуватись на реалізацію різного роду інвестпроектів та зміцнення матеріально-технічної бази підвідомчих закладів бюджетної сфери на звітну дату вже освоєно більше 8,0 млн. грн.

  У червні поточного року було введено в експлуатацію «Нове будівництво адміністративного будинку сільської ради по вул.Незалежності,80 в с. Вишнів Любомльського району Волинської області» загальною кошторисною вартістю майже 8.6 млн. грн.

  Для потреб комунального господарства Вишнівською ОТГ придбано асенізаторський автомобіль, загальною вартістю більше 1 млн. грн..(1.069 млн. грн.)

  Комунальним некомерційним підприємством «Центр первинної медичної допомоги Любомльської районної ради» укладено договір з Національною службою здоров’я України. Станом на 01.07.2019 року з громадянами підписано 31,9 тисяч декларацій, що становить 82 відсотки від загальної кількості населення району.

  За 1 півріччя 2019 року медична субвенція КНП «Любомльського ТМО Любомльської районної ради профінансована на 98,3%.

  У звітному періоді виділені кошти в сумі 1830,0 тис.грн. з районного та бюджетів ОТГ КНП «Любомльського ТМО, з яких 21%( 382.9 тис. грн.) направлено на погашення заборгованості по зарплаті( районний бюджет), інші на оплату енергоносіїв (25.4%) і реалізацію програм медичної галузі.

  Експорт товаріву січні–березні поточного року становив 405,9 тис.дол. США, імпорт – 1,1 млн.дол. В порівнянні із відповідним періодом минулого року експорт у 1 кварталі поточного року скоротився на 45,5%, імпорт зріс в 2,1 раза.

  Експортували деревину і вироби з неї та меблі, імпортували – переважно засоби наземного транспорту, крім залізничного, продукцію хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, механічні пристрої, пластмаси, полімерні матеріали.

  Основними партнерами району були країни Європейського Союзу, на які припало 86,7% експорту товарів та 91,8% імпорту.

  Роздрібний товарооборот підприємств роздрібної торгівлі в районі у січні–березні 2019 року склав 103,3 млн. грн.

  Автотранспортом спеціалізованих підприємств району, які займаються комерційними перевезеннями вантажів на постійній основі, (без урахування перевезень фізичними особами-підприємцями), перевезено 31,2тис.тонн, що майже в 4 рази більше, ніж за відповідний період минулого року.

  Середньомісячна заробітна плата штатних працівників Любомльського району у першому кварталі поточного року становила 6935 грн.,що майже в 1,7 рази вище рівня законодавчо встановленої мінімальної зарплати.

  Заборгованість із виплати заробітної плати по економічно-активних підприємствах району на звітну дату відсутня.

  Постійна увага в районі приділяється покращенню побутових умов найбільш незахищених верств населення району.

  Протягом І півріччя 2019 року виплачувались державні допомоги сім’ям з дітьми, сума нарахованих допомог склала понад 36,2 млн. грн.

  Порівняно з минулими роками середній розмір державної соціальної допомоги збільшився, тому що більшість одержувачів, а саме 61 %– це багатодітні родини

  Середній розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у червні 2019року склав 5326 грн.

           Запроваджено новий вид соціальної допомоги- відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років- «муніципальна няня». Станом на 01.07.2019 року за данною допомогою звернулось 6 громадян, сума виплачених коштів склала 26,0 тис.грн.

   За призначенням житлових субсидій звернулось 2350 громадян.

  Готівкову субсидію для відшкодування витрат для придбання твердого пічного побутового палива та скрапленого газу та субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначено відповідно 1895 та 1919 громадянам району на 7,1 і 0.6 млн.грн.

  Середній розмір готівкової субсидії в червні місяці склав 3210,84 грн., порівняно з минулим роком збільшився майже на 7 відсотків.

  Відшкодування витрат за надані пільги здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету. Загальний обсяг субвенції з державного бюджету для надання пільг на 2019 рік затверджено у сумі 4,9 млн. грн.

  Пільгами по оплаті за житлово-комунальні послуги в районі станом на 01.07.2019 року скористалися понад 3000 громадян різних категорій. Сума нарахованих з початку року пільг становить 833,6 тис. грн., яку в повному обсязі профінансовано, заборгованість відсутня.

  Призначено пільг для придбання твердого палива та скрапленого газу на суму понад 2.5млн. грн.

  На звітну дату в районі нараховувалось 9251 пенсіонер, їх кількість в порівнянні з минулим роком зменшилась на 138 осіб.

  Середньомісячний розмір пенсії на 01.07.2019 року склав 2072,51 грн. і збільшився до відповідного показника на звітну дату торік на 12,4 відсотка (228,21 грн.)

  Фінансування пенсійних виплат протягом звітного періоду проведено на суму 100,5 млн. грн., 3194 пенсіонери скористались правом на отримання пенсійних виплат через банківські установи,що дозволило скоротити видатки Пенсійного фонду на оплату послуг підприємств поштового зв’язку та додатково спрямувати на виплату пенсій майже 0,5 млн. грн.

  Чисельність населення району за оцінкою на 1 травня 2019 року становила 38,8 тис. осіб. Протягом січня-квітня народилось 126 дітей, зареєстровано смерть 200 осіб. Однак обсяг природного скорочення в порівнянні з відповідним періодом минулого року зменшився на 16,9%.

  За 6 місяців поточного року із 1003 незайнятих осіб, які скористались послугами Любомльської районної філії Волинського ОЦЗ, статус безробітного отримали 710 осіб.

  Чисельність громадян працевлаштованих за направленням філії становила 391 особу. Рівень працевлаштування безробітних громадян склав 39 %.

  З початку року трьом громадянам району виплачено одноразову допомогу для відкриття власної справи на загальну суму 85,1 тис.грн.

  У поточному році в роботу служби зайнятості введений інститут кар’єрного радника, основні зусилля якого направлені на працевлаштування клієнта, а не на супровід безробітних шляхом виплати матеріальної допомоги.

  У червні  місяці поточного року середній розмір виплаченої допомоги по безробіттю становив 2421 грн., що на 42 відсотки нижче законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати.

  На одне вільне робоче місце (вакантну посаду) на кінець червня претендувало 7 осіб.

  В результаті  проведеного процесу децентралізації в районі функціонує чотири добровільно об’єднані територіальні громади. Загальний відсоток охоплення місцевих рад району процесом децентралізації становить 87,5, тоді як по області даний показник складає 54,6%.

  Враховуючи рейтинг створених 50 об’єднаних територіальних громад області за перше півріччя поточного року, який оцінений по чотирьох показниках (обсяги  власних доходів і  капітальних видатків на1 жителя, питома вага видатків на утримання апарату у власних ресурсах та рівень дотаційності) визначено 5 місце для  Рівненської ОТГ , а 9,23 і 48 відповідно для Вишнівської, Любомльської і Головненської ОТГ.

  Хворостівська і Зачернецька сільські ради прийняли рішення про приєднання до Любомльської міської ради, яка надала на це  свою згоду, розпорядженням Кабінету Міністрів України затверджені зміни до перспективного плану. Що ж стосується Згоранської сільської ради, то відповідно до діючого перспективного плану їх приєднають до Головненської ОТГ.

   

   

   

  ПРОГРАМА

   ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ЛЮБОМЛЬСЬКОГО РАЙОНУ НА  2019- 2020  РОКИ

  (ЗАВАНТАЖИТИ)

   

   

  СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ ОБЛАСТІ У 2018 РОЦІ

   

  Повідомлення Головного управління статистики у Волинській області

   

  НАСЕЛЕННЯ

   Чисельність наявного населення області, за оцінкою, на 1 грудня 2018р. становила 1035,9 тис. осіб. Упродовж січня–листопада кількість жителів зменшилась на 2590 осіб.

   Порівняно з січнем–листопадом 2017р. обсяг природного скорочення збільшився на 484 особи.

   Кількість живонароджених у січні–листопаді становила 10520 дітей, померлих – 12469 осіб.

   

  РИНОК ПРАЦІ

   За даними обласного центру зайнятості, кількість зареєстрованих безробітних на кінець грудня 2018р. становила 7,8 тис. осіб, з них 60,7% – жінки, 35,7% – молодь у віці до 35 років. Кількість безробітних як у міських поселеннях, так і в сільській місцевості за грудень збільшилась відповідно на 4,4% та 23,0% і на кінець року становила 4,6 тис. та 3,2 тис. осіб.

   Рівень зареєстрованого безробіття на кінець грудня становив 1,2% населення працездатного віку, рік тому – 1,3%. Зазначений показник був нижчим серед чоловіків в порівнянні з жінками – 1,0% проти 1,5%, а також у мешканців сільських населених пунктів порівняно з міськими поселеннями – 1,1% проти 1,4%. 

   Середньооблікова кількість безробітних, які отримували допомогу по безробіттю у грудні, склала 5,5 тис. осіб. Середній розмір виплаченої допомоги становив 2577 грн, що дорівнює 69,2% законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати (3723 грн).

   Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до державної служби зайнятості, за грудень зменшилась на 794, або на 23,5%, і на кінець місяця становила 2582 одиниці.

   За професійними групами найбільший попит спостерігався на кваліфікованих робітників з інструментом, працівників сфери торгівлі та послуг, робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устатковання, складання устатковання та машин (по п’ятій частині від загальної кількості заявлених вакансій на кожну з перелічених вище груп), а найменший – на кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства (1,1%).  

   Навантаження зареєстрованих безробітних на одну вакансію становило 3 особи, місяць тому – 2 особи.

   

  ДОХОДИ НАСЕЛЕННЯ

   Середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників підприємств, установ та організацій області (з кількістю працюючих 10 осіб і більше) становила 7324 грн, що на 25,2% більше, ніж у 2017р. (в Україні – 8865 грн і на 24,8% більше). За рівнем зарплати Волинь випередила Кіровоградську, Тернопільську, Херсонську, Чернівецьку та Чернігівську області.  

   Найбільш оплачуваною була робота працівників, зайнятих у виробництві меблів, автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів, машин і устатковання, не віднесених до інших угруповань, у сферах державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування і фінансової та страхової діяльності, де заробітна плата перевищила середній показник по області в 1,8–1,5 раза.

   Найнижчий рівень заробітної плати спостерігався у сферах тимчасового розміщування й організації харчування, виробництва шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів, творчості, мистецтва та розваг і не перевищував 68,8% від середнього рівня по економіці.

   Індекс реальної заробітної плати порівняно з 2017р. становив 112,7% (в Україні – 112,5%).

   Впродовж грудня загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати зменшилась на 37,9% і на 1 січня 2019р. становила 17,7 млн.грн, що дорівнює 1,2% фонду оплати праці, нарахованого за грудень 2018р.

   Кількість працівників, які вчасно не отримали заробітну плату, становила 3,2 тис. волинян, або 1,9% від середньооблікової кількості штатних працівників, зайнятих в економіці. Кожному із зазначених працівників не виплачено в середньому 5516 грн. 

   

  СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

   Субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у 2018р. призначено 180,7 тис. домогосподарств, із них у міських поселеннях – 107,5 тис., у сільській місцевості – 73,2 тис. домогосподарств.

   Сума субсидій, призначених домогосподарствам, становила 78,8 млн.грн, з неї в міських поселеннях – 48,2 млн.грн, у сільській місцевості – 30,6 млн.грн.

   Середній розмір призначеної субсидії на одне домогосподарство у грудні дорівнював 1050,2 грн (у грудні 2017р. – 1384,8 грн).

   Крім того, 28,8 тис. домогосподарств було призначено субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, з них у міських поселеннях – 4,0 тис. домогосподарств, у сільській місцевості – 24,8 тис. домогосподарств.

   Середній розмір призначеної у грудні субсидії цього виду на одне домогосподарство становив 2671,1 грн (у грудні 2017р.– 2577,6 грн).

   Сума субсидій готівкою, отриманих домогосподарствами на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, у 2018р. сягнула 99,8 млн.грн.

   За житло та комунальні послуги волиняни сплатили (враховуючи погашення боргів попередніх років) 1433,8 млн.грн, або 82,5% нарахованих за цей період сум, за постачання електричної енергії – 758,0 млн.грн.

   На кінець грудня 2018р. заборгованість населення зі сплати за постачання природного газу становила 539,8 млн.грн, за централізоване опалення та постачання гарячої води – 86,2 млн.грн, за централізоване постачання холодної води та водовідведення – 27,0 млн.грн, за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – 25,0 млн.грн, за вивезення побутових відходів – 7,1 млн.грн, за постачання електричної енергії – 92,0 млн.грн.

   

  СПОЖИВЧІ ЦІНИ

   Індекс споживчих цін (індекс інфляції) в області становив 109,9%, в Україні – 109,8% (за 2017р. – 114,6% та 113,7% відповідно).

   Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої підвищились на 7,5%. Найбільше подорожчали хліб, овочі, пшеничне борошно на 28,6–24,6%. Зросли ціни на макаронні вироби, сметану, рибу та продукти з риби, молоко, кондитерські вироби з борошна, м'ясо птиці, масло, кисломолочну продукцію, сири, свинину – на 14,4–5,4%. В той же час знизилиcь ціни на гречані крупи, фрукти, яйця, сало, цукор на 23,0–9,8%.

   Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 13,4% відбулося за рахунок підвищення тарифів на утримання будинків та прибудинкових територій на 28,6%, природний газ – на 22,9%, гарячу воду, опалення – на 19,8%, каналізацію – на 15,0%, водопостачання – на 12,8%.

   Зростання цін в сфері охорони здоров’я на 10,6% відбулося внаслідок подорожчання послуг лікарень на 28,4%, амбулаторних послуг – на 11,0%, фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання – на 8,2%.

   Підвищення цін на транспорт у цілому на 12,2% зумовлено подорожчанням проїзду в автодорожньому пасажирському транспорті на 31,0%, в залізничному пасажирському транспорті – на 26,1%, палива та мастил – на 9,9%.

   У сфері зв’язку ціни зросли на 12,2% за рахунок подорожчання поштових послуг в 1,8 раза, підвищення абонентної плати за користування мобільним зв'язком на 22,4%, місцевим телефонним зв’язком – на 22,0%, мережею Інтернет – на 5,6%.

   Зростання вартості послуг освіти на 18,4% пов’язано з підвищенням плати за перебування дітей у дошкільних закладах на 22,8%, за навчання у вищих навчальних закладах – на 18,6%, на курсах іноземних мов – на 8,6%.

   

  ПРОМИСЛОВІСТЬ

   Індекс промислової продукції за підсумками року становив 102,3%, у т.ч. у добувній промисловості та розробленні кар’єрів – 92,1%, у переробній – 102,5%, постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 101,8%.

   У переробній промисловості досягнуто приросту у металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин та устатковання, виготовленні виробів з деревини, виробництві паперу та поліграфічній діяльності, текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів, коксу та продуктів нафтоперероблення, хімічних речовин і хімічної продукції на 18,4 – 0,9%. У виробництві харчових продуктів, напоїв зберігся рівень виробництва 2017р.

   Підприємствами області реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на суму 30,9 млрд.грн, або 29,7 тис.грн у розрахунку на одну особу.

   

  СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО

   За попередніми даними, у 2018р. порівняно з 2017р. індекс сільськогосподарської продукції становив 103,1%, у т.ч. у сільськогосподарських підприємствах – 110,8%, у господарствах населення – 97,7%.

   Індекс продукції рослинництва становив 106,7%, у т.ч. в аграрних підприємствах – 117,8%, господарствах населення – 99,4%.

   У 2018р. зібрано 1233,5 тис.т зернових та зернобобових культур у масі після доробки, що на 5,9% більше порівняно з 2017р. Це рекордний за останні роки урожай. Середня врожайність зерна становила 42,0 ц з га (на 4,7% більше).

   Виробництво буряку цукрового фабричного (522,2 тис.т) зменшилося на 15,8% (за рахунок скорочення зібраної площі на 13,5% та зниження урожайності на 2,7%).

   Урожай ріпаку і кользи (136,4 тис.т) збільшився на 38,1%, що зумовлено збільшенням площі його збирання у 1,5 раза при урожайності 32,2 ц з га. Виробництво сої (99,9 тис.т) на 21,9% вище врожаю 2017р.

   Обсяг виробництва соняшнику становив 69,5 тис.т, що в 1,8 раза більше, ніж у 2017р. Вирощують цю культуру переважно у сільськогосподарських підприємствах.

   Господарствами усіх категорій зібрано 1164,5 тис.т картоплі (на 2,2% більше, ніж у 2017р.), 280,2 тис.т культур овочевих (на 7,4% менше), 42,9 тис.т культур плодових та ягідних (на 16,3% більше).

   Індекс продукції тваринництва становив 97,9%, у т.ч. у сільськогосподарських підприємствах – 101,4%, господарствах населення – 95,1%.

   Господарствами усіх категорій реалізовано на забій 162,1 тис.т худоби та птиці (у живій масі), що на 1,3% менше 2017р., вироблено 390,8 тис.т молока (на 5,1% менше) та 202,9 млн.шт яєць (на 0,2% більше).

   Частка господарств населення в загальному виробництві цих продуктів тваринництва складала відповідно 35,2%, 77,7% та 88,4%.

   За попередніми розрахунками, на 1 січня 2019р. загальна кількість великої рогатої худоби склала 137,3 тис.голів (на 0,7% менше, ніж на 1 січня 2018р.), у т.ч. корів – 91,8 тис. голів (на 0,2% більше), свиней – 285,5 тис. голів (на 9,5% менше), овець і кіз – 16,3 тис. голів (на 4,1% менше), птиці всіх видів – 7,4 млн. голів (на 5,9% менше). У господарствах населення утримувалось 67,3% загальної кількості великої рогатої худоби, у т.ч. корів – 79,3%; свиней – 71,5%, овець і кіз – 92,6%, птиці всіх видів – 39,6%.

   

  БУДІВНИЦТВО

   Обсяг виробленої будівельної продукції (виконаних будівельних робіт) становив 1787,8 млн.грн. Індекс будівельної продукції порівняно з 2017р. склав 97,9%.

   Будівництво будівель скоротилось на 14,0% (у т.ч. житлових – на 3,3%, нежитлових – на 19,6%), інженерних споруд – зросло на 19,1%.

   На спорудженні будівель виконано 56,0% усіх робіт, решта – на будівництві інженерних споруд.

   Нове будівництво, реконструкція та технічне переоснащення становили 69,9% від загального обсягу виробленої будівельної продукції, капітальний і поточний ремонти – 24,0% та 6,1% відповідно.

   Будівельники м.Луцька та Луцького району забезпечили 82,4% всього обсягу виробленої будівельної продукції.

   

  ЗОВНІШНЯ ТОРГІВЛЯ ТОВАРАМИ

   Експорт товарів у січні–листопаді порівняно з відповідним періодом 2017р. збільшився на 9,9% і становив 695,4 млн.дол. США, імпорт – на 6,7% і складав 1318,5 млн.дол. Від’ємне сальдо дорівнювало 623,1 млн.дол.

   У загальному обсязі експорту товарів переважали машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання, деревина і вироби з деревини, меблі, недорогоцінні метали та вироби з них, текстильні матеріали та вироби, продукти рослинного походження, живі тварини; продукти тваринного походження.

   Основу товарної структури імпорту складали палива мінеральні; нафта і продукти її перегонки, машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання, засоби наземного транспорту, крім залізничного, пластмаси, полімерні матеріали, каучук, гума, недорогоцінні метали та вироби з них, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, текстильні матеріали та текстильні вироби, живі тварини; продукти тваринного походження.

   Основними партнерами в експортно-імпортних операціях були країни Європейського Союзу (ЄС), на які припадало 78,2% загального обсягу експорту та 57,7% імпорту товарів.

   Серед країн ЄС значними були обсяги торгівельних операцій з Німеччиною, Польщею, Нідерландами, Угорщиною та Литвою.

   

  ВНУТРІШНЯ ТОРГІВЛЯ

   Оборот роздрібної торгівлі, який включає дані щодо роздрібного товарообороту підприємств (юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), основним видом економічної діяльності яких є роздрібна торгівля, становив 16,3 млрд.грн, що у порівнянних цінах на 2,4% більше обсягу 2017р.

   Роздрібний товарооборот підприємств роздрібної торгівлі (юридичних осіб) склав 10,3 млрд.грн, що у порівнянних цінах на 3,1% більше обсягу 2017р.

  ТРАНСПОРТ

   Автомобільним транспортом перевезено 5,1 млн.т вантажів та виконано вантажооборот обсягом 1,8 млрд.ткм, що відповідно на 9,6% та 17,1% більше, ніж рік тому. Підприємства автотранспорту перевезли майже три чверті загального обсягу вантажів, решту – фізичні особи-підприємці.

   Усіма видами транспорту (крім залізниці) виконано пасажирооборот обсягом 2,2 млрд.пас.км та перевезено 101,0 млн. пасажирів, що відповідно на 8,3% більше та на 2,2% менше ніж у 2017р.

   Послугами автомобільного транспорту (з урахуванням перевезень фізичними особами-підприємцями) скористалося 69,1 млн. пасажирів, що на 6,8% менше від обсягів перевезень пасажирів у 2017р., міського електротранспорту – 31,9 млн. пасажирів, що на 9,4% більше.

   Крім того, залізничними станціями області (за попередніми даними) відправлено 1,1 млн.т вантажів та 2,2 млн. пасажирів, що відповідно на 5,8% більше та на 8,0% менше обсягів 2017р.

   

   

   

  Переглядів 5932
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любомльська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любомльській райдержадміністрації.
  Адреса: 44300, м.Любомль, вул. Незалежності, 23, ф. 24183, т. 24264; E-mail: info@lbmadm.gov.ua
  © 2014 lbmadm.gov.ua