26 лютого 2020 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Оголошення
 • Громадська рада при РДА
 • Вивчення громадської думки
 • Центр надання адмін послуг
 • Регуляторна політика
 • Державний реєстр виборців
  Інформація з установ району
 • Очищення влади
 • Цивільний захист та безпека
 • Порядок реєстрації
 • Реєстр містобуд. умов та обм.
 • Правова допомога
 • Графіки руху
 • АРХІВ НОВИН

  « Лютий 2020 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29  
  Середа, 05 грудня 2018 09:14

  У проекті Державного бюджету на 2019 рік закладено 2 млрд грн на енергоефективність

  Уряд стабільно фінансує проекти із скорочення споживання енергоресурсів, що є важливим кроком на шляху побудови енергонезалежної держави. В проекті бюджету на наступний рік передбачено фінансування Фонду енергоефективності на рівні 1,6 млрд грн. Завдяки цим коштам українці зможуть отримати допомогу на енергомодернізацію власних осель.

  Наступного року також буде подовжено державну програму надання «теплих кредитів», на яку виділяється 400 млн. грн. Ця програма вже довела свою ефективність: за 4 роки дії її учасниками стали понад 500 тисяч українських родин, які впровадили заходи з енергоефективності вартістю 6,7 млрд.грн.. Видатки з державного бюджету склали близько 2,3 млрд. грн. У 2018 році на програму виділено 400 млн. грн., цією допомогою скористалися більше 115 тисяч родин.

  Як отримати грант від Фонду енергоефективності на термомодернізацію свого будинку:

  Фонд енергоефективності України розпочинає свою роботу у 2019-му. Це поки найпривабливіша пропозиція для ОСББ вигідно та безболісно утеплити та модернізувати свої будинки. Але необхідно знати як отримати грант від Фонду!

  Хто може брати участь у програмі Фонду енергоефективності?
  Право на отримання часткової  компенсації витрат проекту (тобто, грантів) в рамках Програми мають об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). Для участі повинні бути проведені загальні збори та прийняті  рішення щодо реалізації проекту відповідно до правил Програми.

  В Програмі можуть брати участь будинки, що побудовані до 2006 року включно (починаючи з 2006 року були введені нові технічні вимоги щодо стандартів енергоефективності новобудов).

  Які витрати будуть покриватися грантом?
  Програма Фонду ЕЕ передбачає часткове відшкодування вартості реалізації проектів термореновації (впровадження комплексу, а не окремих заходів), що повинні відповідати одному з двох визначених пакетів. Кожен пакет містить обов’язкові та додаткові заходи для реалізації. Остаточне рішення про вибір заходів до проекту приймається ОСББ на основі енергетичного аудиту з урахуванням економічної та технічної доцільності.

  Пакет A (“Легкий”) – складається з відносно недорогих заходів енергоефективності з високим рівнем окупності інвестицій (перш за все, модернізація інженерних систем будинку).

  Пакет Б (“Комплексний”) – включає в себе всі заходи пакету А (якщо вони не були впроваджені раніше) а також теплоізоляцію будівельних конструкцій (стіни, даху, горища, підвалу).

  Як подати заявку на участь у Програмі?
  Заявка на участь у Програмі подається у визначеній формі в будь-якому відділенні банків-партнерів Фонду ЕЕ. Вся подальша кореспонденція буде здійснюватися через те саме відділення банку. Програма передбачає залучення державних та приватних банків з достатньою мережею по всій країні. При необхідності, ОСББ також можуть подати заявку на отримання кредиту в цих банках.

  Разом із заявою до Фонду ЕЕ ОСББ має подати такі супроводжуючі документи:

  Опис проекту в затвердженій формі; Енергетичний сертифікат будинку; Протокол загальних зборів ОСББ з рішенням про реалізацію проекту; Статутні документи ОСББ.

  Хто обирає підрядників на проект?
  ОСББ самостійно здійснює відбір усіх підрядників та постачальників послуг, необхідних для виконання проекту.
  Мінімальними вимогами до відбору є:
  • підрядники повинні мати всі необхідні ліцензії та сертифікати, що вимагаються згідно з законодавством України (ОСББ може встановлювати додаткові кваліфікаційні критерії);
  • оголошення про відбір мають публікуватися ОСББ на сайті Фонду ЕЕ відповідно до встановленої форми;
  • для великих контрактів (межа визначається Наглядовою радою) має бути застосовувана спрощена тендерна процедура.

  З метою захисту інтересів ОСББ, Фонд ЕЕ запропонує стандартизовані форми договорів, які рекомендуються до використання.

  Коли і як виплачується грант?
  Часткове відшкодування витрат (грант) буде виплачуватись усім проектам, які витримають вимоги Програми.  Якщо заявка на участь у Програмі буде затверджена, кошти на виплату відповідної суми гранту резервуються на 24 місяці.

  Виплата гранту після того як відповідні витрати вже фактично понесені забезпечує належну мотивацію отримувача (ОСББ) до контролю якості виконуваних робіт та впроваджуваних заходів.

  Грант на відшкодування вартості енергоаудиту та розробки проектної документації (до 80% вартості) надається після перевірки Фондом ЕЕ наданих документів на відповідність до умов Програми та підписаної грантової угоди.
  Виплата гранту за впроваджені заходи може додатково вимагати проходження верифікації «на місці», під час якої представник Програми відвідує будівлю та проводить візуальну перевірку виконання проекту.
  Якщо виявляється, що фактично виконані роботи (впроваджені заходи) не відповідають умовам Програми та/або грантовій угоді, такі невідповідності повинні бути усунені, інакше сума гранту буде зменшена.
  Якщо ОСББ отримує позику на фінансування проекту від одного з банків-партнерів, грант перераховується на погашення основної суми позики. В іншому випадку грант перераховується на поточний рахунок ОСББ, відкритий в банку-партнері.

  Як отримати позику в банку-партнері?
  Якщо ОСББ не має достатніх ресурсів на фінансування проекту, воно може подати заявку на отримання позики в будь-який банк-партнер Програми.
  Рішення про позику приймається банком на підставі кредитоспроможності ОСББ. Надання кредитів здійснюється на загальних ринкових умовах.

   Відділ регіонального розвитку райдержадміністрації

  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любомльська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любомльській райдержадміністрації.
  Адреса: 44300, м.Любомль, вул. Незалежності, 23, ф. 24183, т. 24264; E-mail: info@lbmadm.gov.ua
  © 2014 lbmadm.gov.ua