04 грудня 2020 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Оголошення
 • Громадська рада при РДА
 • Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Вивчення громадської думки
 • Центр надання адмін послуг
 • Регуляторна політика
 • Державний реєстр виборців
  Інформація з установ
 • Очищення влади
 • Цивільний захист та безпека
 • Порядок реєстрації
 • Реєстр містобуд. умов та обм.
 • Правова допомога
 • Графіки руху
 • Протидія домашньому насильству
 • COVID-19 Коронавірус
 • Містобудівна документація
 • АРХІВ НОВИН

  « Грудень 2020 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31      
  Вівторок, 30 липня 2013 10:33

  Якісних послуг безкоштовно не буває

  На статтю мешканців будинку 120 вул. 1-го Травня м. Любомль в газеті «Сім’я і дім»» №30(867) 25-31 липня 2013 р. «Любомльська «водопровідна» за ціною «Боржомі»: вода - холодна, а ціна – гаряча» Любомльська міська рада інформує по суті. Претензії жильців є безпідставними, оскільки тарифи на послуги є обґрунтованими, затвердження тарифів на водопостачання та водовідведення пройшли усі «процедури та погодження», передбачені законодавством.
  Рішенням Любомльської міської ради №118 від 27.07.2010 р. та висновками державної інспекції з контролю за цінами у Волинській області (№26, №27 від 25.06.2010 р.) визнано тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення 5.81 грн. з ПДВ за один метр кубічний; тариф на послуги водовідведення 9.23 грн. з ПДВ за один метр кубічний, визнано економічно обгрунтованими та встановлено тариф для населення за водопостачання на рівні 4.0 грн. з ПДВ, за водовідведення – 7.0 грн. з ПДВ. Тому в міському бюджеті на 2010 рік було передбачено кошти на компенсацію різниці між економічно обгрунтованими витратами підприємства та фактично затвердженим тарифом.
  При цьому при формуванні бюджету міста на 2011 рік не було можливості виділити кошти для покриття за рахунок бюджету міста різниці в тарифах і було прийнято рішення Любомльської міської ради № 312 від 26.10.2010 р., яким встановлено з 15.12.2010 р. тариф для населення на послуги водопостачання 5.81 грн. з ПДВ за один метр кубічний; тариф на послуги водовідведення 9.23 грн. з ПДВ за один метр кубічний. Також необхідно зазначити, що в місті Любомль у 2006 році було змонтовано оригінальну станцію знезалізнення, яка забезпечує якість води кращу, ніж вимагається державним стандартом. Одночасно звертаємо увагу на тарифи з водопостачання та водовідведення в інших населених пунктах України (тариф на водопостачання для населення: с. Тростянець становить 6.88грн. з ПДВ за один метр кубічний, м. Горохів – 5,3грн. з ПДВ за один метр кубічний, смт Любешів – 5,65 грн. з ПДВ за один метр кубічний, КП «Економсервіс» смт Люблінець – 7,76 грн. з ПДВ за один метр кубічний; тариф на водовідведення м. Камінь-Каширський – 8,92грн. з ПДВ за один метр кубічний, с. Тростянець – 10.51грн. з ПДВ за один метр кубічний).
  Частково є певні проблеми з тиском води у вказаному будинку із-за малої висоти водонапірної башні, але ця проблема буде вирішена найближчим часом, оскільки програмою соціального розвитку на 2013-2015 рр. передбачена реконструкція водозабору № 2 по вул. 1-го Травня в місті Любомль з облаштуванням станції знезалізнення та збільшення висоти водонапірної башні, що покращить якість води та тиск в даному будинку.
  Що стосується обслуговування будинку та внутрішніх мереж необхідно зазначити, що будинок 120 по вул. 1-го Травня в місті Любомль знаходиться на балансі КП «Любомльське ЖКГ». Згідно рішення Любомльської ради від від 25.12.2012р. № 202 встановлено тариф та перелік послуг з утримання будинку № 120 по вул. 1-го Травня, калькуляція витрат включає такі послуги: технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем; обслуговування димовентиляційних каналів; освітлення місць загального користування і підвалів та підкачування води; поточний ремонт конструктивних елементів, внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення центрального опалення та зливної каналізації і технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього упорядження, що розміщені на закріпленій в установленому порядку прибудинковій території. Згідно п. 1 та п. 5 ч. 3. ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» жителі зобов’язані укласти договори на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору та оплачувати житлово-комунальні-послуги у строки, встановлені договором або законом. Згідно п. 7 Правил користування приміщеннями житлових будинків, затверджених постановою КМУ від 08.10.1992 року № 572 укласти договір на надання житлово-комунальних послуг та оплачувати надані послуги є обов’язком, а не правом сторін. Жодного договору з жильцями будинку 120 по вул. 1-го Травня на даний час не укладено. Декілька разів проводились громадські слухання в присутності представників міської ради, комунального підприємства та жильців будинку, але згоди досягнуто не було, жильці висловили бажання створити ОСББ. Тому цей будинок не обслуговується і обслуговуватись не буде доти, доки не буде укладено договори з усіма жильцями будинку.
  Щодо твердження, що жильці самостійно за власні кошти замінили дах будинку і що підприємство не зарахувало ці витрати в рахунок комунальних послуг, слід додати, що відповідно до п. 2 ст. 10 Закону України «Про приватизацію житлового фонду» власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і зобов’язані брати участь у загальних витратах, пов’язаних з утриманням будинку і прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку. Отже, власники приватизованих квартир за свій рахунок повинні проводити капітальний ремонт будинку, а підприємство з його обслуговування виконує роботи з поточного ремонту на підставі договорів по утриманню житла в межах, передбачених калькуляцією. Оскільки на час проведення ремонту даху будинку жильцями не було укладено жодного договору на утримання житла, то витрати жильців по утриманню будинку неможливо зарахувати в рахунок квартирної плати.

  30 липня 2013 року

  Переглядів 1790
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любомльська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любомльській райдержадміністрації.
  Адреса: 44300, м.Любомль, вул. Незалежності, 23, ф. 24183, т. 24264; E-mail: info@lbmadm.gov.ua
  © 2014 lbmadm.gov.ua