24 травня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Оголошення
 • Громадська рада при РДА
 • Вивчення громадської думки
 • Центр надання адмін послуг
 • Регуляторна політика
 • Державний реєстр виборців
  Інформація з установ району
 • Очищення влади
 • Цивільний захист та безпека
 • Порядок реєстрації
 • Реєстр містобуд. умов та обм.
 • Я МАЮ ПРАВО!
 • АРХІВ НОВИН

  « Травень 2018 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31      

  001

  002

  003

  banner160x236meet your child

  004

  005

  006

  Для громадян з порушенням слуху.jpg

  007

  008

  Середа, 15 березня 2017 16:27

  У театрі життя фотохудожника Миколи Трохимчука

  Вчора, 14 березня в Любомльському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки фото і графіки відомого митця, вихідця із міста Любомль Миколи Трохимчука (Троха).

  Участь у  заході взяли голова районної державної адміністрації Микола Пархомук, керуючий справами районної ради Олексій Хом’як, голова міської ради Роман Ющук, рідний брат митця Юрій та його класний керівник Богдан Івахів, віце-перзидент Національної спілки архітекторів України (м.Київ) Петро Маркман, представник від Фонду Ігоря Палиці “Тільки разом” Лариса Солом’янюк та друзі - Микола Дзей, Леонід Пікульський, Наталія Блонська.

  Народився відомий фотохудожник Микола Іванович Трохимчук (Троха) 15 березня 1961 року у м. Любомль. Сім’я по батьковій лінії мала забужанське походження.

  Майбутній митець Микола Трохимчук у 1978 році закінчив Любомльську середню школу №2. У шкільний період зацікавився музикою, грав у шкільному ансамблі на гітарі, а в музичній школі навчався по класу скрипки. Відвідував також баскетбольну секцію. У юних роках мав власний фотоапарат «Зміна», потім – «Зміна – 8», «Зміна 8М» та широкоформатний  «Любитель – 2». Таким чином, захоплення дитинства згодом стало незмінною справою життя. Протягом 1978 – 1979 років Микола навчався у Білоцерківському технічному училищі №5 на спеціальності фрезерувальника. Із навчального закладу його із кваліфікацією третього розряду направили на роботу слюсарем в Київський завод Артема («Арсенал»), де відпрацював близько шести років. Із 1980-х років Трох уже постійно проживав у Києві. Навчався графіки та живопису у приватних студіях Г. Грищенко (Київ) та В. Лисакова (Москва). У столиці він жив спочатку у гуртожитку, де жили й студенти КПІ. Із тими, хто теж був прихильником мистецтва, Троха зав’язував знайомства і дружбу, одним із його хороших друзів був відомий київський графік.

  Під його впливом сам почав займатися графікою. А щоб заробити на життя, Микола продавав музичні пластинки. І, як розповідає його рідний брат Юрій, із музики, графіки й розпочався шлях Миколи до його реалізації як майстерного фотохудожника.

  Із газетних публікацій всеукраїнського рівня дізнаємося про такий факт: на свій 25-й день народження Микола купив для себе у приятеля дешевий фотоапарат, вийшов на вулицю і почав знімати Київ. І один із перших своїх знімків - натовп біля Центрального універмагу, а на фоні цього натовпу абсолютно відчужене обличчя чоловіка, Микола вважав кращим. Можливо тому, що відносив його до розряду «чесних». Бо робив він і так звані «нечесні» знімки, тобто вигадані, штучно вибудувані. Багато його робіт давали теми для написання картин. Герої робіт майстра – переважно творчі люди: художники, мистецтвознавці, артисти та моделі.

  Уже через місяць після початку творчої кар’єри Микола Трохимчук дебютував зі своїми фотоколажами на київському Андріївському узвозі.

  Трох був одним із натхненників та ідеологів журналу «НАШ». Плідно працював, у 1990-ті – початку 2000-х, створюючи моторошний літопис мутованого пострадянського суспільства. Трох ніколи офіційно не входив до штату журналу. Починаючи із 1999 р. він був одним із головних авторів-творців НАШого, Старшим Товаришем, який задав ту планку, котру опускати було вже соромно. Микола демонстрував наочний чесний приклад правильного ставлення до гламурного сміття і його носіїв. Повноцінно він знімав до 2003 – 2004 років. Пішов із цього життя на 46-му році від серцевого нападу в квартирі товариша в м. Київ вранці 25 серпня 2007 року.

  Пік популярності Миколи припав на 1990-ті роки.

  Він друкувався у великій кількості періодичних видань, таких як журнал «Ранок», «Огонек», «ART-LINE», «Looks International», «The Ukrainian»,  «Focus» (Німеччина), «ART NEWS» (США) та газетах: «Киевские ведомости», «День», «Голос України», «Зеркало Недели» та в багатьох інших. З березня 1995 р. до лютого 1997 р. працював ведучим фотокореспондентом культурно-інформаційного тижневика «Досье Досуга».

  Переглядів 249
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любомльська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любомльській райдержадміністрації.
  Адреса: 44300, м.Любомль, вул. Незалежності, 23, ф. 24183, т. 24264; E-mail: info@lbmadm.gov.ua
  © 2014 lbmadm.gov.ua