24 травня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Оголошення
 • Громадська рада при РДА
 • Вивчення громадської думки
 • Центр надання адмін послуг
 • Регуляторна політика
 • Державний реєстр виборців
  Інформація з установ району
 • Очищення влади
 • Цивільний захист та безпека
 • Порядок реєстрації
 • Реєстр містобуд. умов та обм.
 • Я МАЮ ПРАВО!
 • АРХІВ НОВИН

  « Травень 2018 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31      

  001

  002

  003

  banner160x236meet your child

  004

  005

  006

  Для громадян з порушенням слуху.jpg

  007

  008

  Понеділок, 10 квітня 2017 15:55

  Шановний призовнику!

  Ось і закінчилося твоє дитинство. Тебе призивають  на службу до лав Збройних Сил. Це означає посвяту Тебе, юначе, в чоловіка. Істинно чоловічою справою є захист свого будинку, своїх близьких, своєї Вітчизни. Тому служба в армії стане найважливішим етапом у становленні Твоєї особистості.

  Україна як незалежна європейська держава прагне стати правовою, цивілізованою  країною. Важливою складовою суспільства є Збройні Сили країни. Указом Президента України № 44/2017 від 24.02.2017р. «Про строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2017 році» оголошено призов на строкову військову службу в квітні – травні 2017 року громадян України, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27 років та не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову службу.

   Проходячи службу в армії, Ти повинен знати про Переваги строкової військової служби:

       Указом Президента України №744 від 24.09.2014р. оголошене унеможливлення залучення військовослужбовців строкової служби до виконання завдань в зоні АТО.      Пакет соціальних пільг військовослужбовцям строкової служби, який доповнився Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду» від 14.05.2015 року №433-VIII – за військовослужбовцями строкової служби на період служби зберігається робоче місце та виплачується середньомісячна заробітна плата.      На виконання норми статті 21 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» 12 cерпня 2015 року Кабінет Міністрів України Постановою №587 затвердив «Порядок виплати грошової допомоги громадянам України, які призиваються на строкову військову службу», якою  встановлено, що майбутнім строковикам виплачується грошова допомога в розмірі двох мінімальних заробітних плат. Враховуючи мінімальну заробітну плату, встановлену законодавством з січня 2017 року, така допомога на сьогодні складає 6400 гривень (3200х2=6400).      Надання можливості залишення на військовій службі шляхом підписання  контракту.      Отримання за короткий термін різноманітних спеціальностей, які завжди знадобляться в цивільному житті, набуття цінного життєвого досвіду та загартування здоров’я.

   Але не всі можуть йти до армії. Лише ті, які пройдуть медичний огляд, і медична комісія визнає їх здоровими.

  Відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до Закону за сімейними обставинами, станом здоров'я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності.

      Ти можеш бути зовсім звільненим від призову в армію якщо:

  -          визнаний за станом здоров'я непридатним до військової служби в мирний час;

  -          до дня відправлення на строкову військову службу досяг 27-річного віку;

  -          виконав  обов’язок служби у військовому резерві протягом строків першого та другого контрактів;

  -          якщо батько або мати, рідний (повнорідний, неповнорідний) брат або сестра загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов'язаних. Призовники, які мають право на звільнення від призову на цій підставі, можуть його не використовувати;

  -          якщо після закінчення вищого навчального закладу Тобі присвоєно військове звання офіцерського  складу.

  Тобі може бути надана відстрочка від призову на службу за рішенням районної (міської) призової комісії, за сімейними обставинами, якщо Ти маєш:

  - непрацездатних батька і матір чи одинокого непрацездатного батька (одиноку непрацездатну матір) або непрацездатних опікуна чи піклувальника, над якими Ти у встановленому Законом порядку здійснюєш опіку чи піклування, якщо вони не мають інших працездатних осіб - громадян України, зобов'язаних відповідно до законодавства їх утримувати. Непрацездатність зазначених осіб визначається в порядку, встановленому законодавством;

  - неповнолітніх рідних (повнорідних чи неповнорідних) братів і сестер або непрацездатних рідних (повнорідних чи неповнорідних) братів і сестер незалежно від їх віку, якщо вони не мають інших працездатних осіб, крім призовника, зобов'язаних відповідно до законодавства їх утримувати;

  - одинокого батька або одиноку матір, у яких на утриманні перебувають двоє чи більше неповнолітніх дітей, до досягнення старшим із них повноліття за умови офіційного працевлаштування призовника;

  - дитину віком до трьох років або дитину старшу трьох років, яка виховується без матері у зв'язку з її смертю або за рішенням суду;

  - двох і більше дітей;

  - дитину-інваліда;

  - дружину-інваліда;

  - вагітну дружину.

  У разі якщо призову на строкову військову службу підлягають кілька синів одночасно, відстрочка може надаватися одному з них за їх бажанням з урахуванням пропозиції батьків на час проходження строкової військової служби братами, до звільнення в запас одного з них.

  Також відстрочка може бути надана за станом здоров'я:

   - відстрочка від призову до одного року надається, якщо Ти визнаний під час медичного огляду тимчасово непридатними до військової служби.

   Відстрочка для продовження навчання:

   - коли Ти навчаєшся у школі, ПТУ, технікумі, коледжі, ліцеї до здобуття повної загальної середньої освіти. Але якщо Тобі виповнилося 21 рік під час навчання, відстрочка втрачає силу, і Тебе можуть призвати;

   - коли Ти - студент денної форми навчання інститутів, університетів, академій, духовних семінарій до їх закінчення;

   - коли Ти - закінчив ПТУ, технікум, працевлаштувався за отриманою професією, то Тобі надається відстрочка на один рік.

   Якщо Тобі надано відстрочку, Ти зобов'язаний щорічно до 1 жовтня подавати у військкомат в районі або місті, в якому Ти живеш, документи, що підтверджують Твоє право на відстрочку.

  Повинен Ти і пам’ятати про порушення закону "Про загальний військовий обов'язок і військову службу".

  За ухилення від призову на строкову військову службу особа несе кримінальну відповідальність за ст.335 Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання у виді обмеження волі на строк до трьох років.

  Прикро спостерігати за випадками, коли незважаючи на конституційний обов’язок, молоді і здорові хлопці намагаються уникнути строкової військової служби.

  Збройні Сили України  - є військовим формуванням, на яке покладається оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканості.

  Обов’язок кожного військового захищати  свій народ і  свою землю. Відмовляючись виконувати військовий обов’язок, намагаючись уникнути його виконання,  ти  відмовляєшся  захищати свою  сім’ї. І навряд чи слово «мужність» тоді  насправді може стосуватися твоєї особистості.

  Переглядів 312
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любомльська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любомльській райдержадміністрації.
  Адреса: 44300, м.Любомль, вул. Незалежності, 23, ф. 24183, т. 24264; E-mail: info@lbmadm.gov.ua
  © 2014 lbmadm.gov.ua