24 січня 2021 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Оголошення
 • Громадська рада при РДА
 • Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Вивчення громадської думки
 • Центр надання адмін послуг
 • Регуляторна політика
 • Державний реєстр виборців
  Інформація з установ
 • Очищення влади
 • Цивільний захист та безпека
 • Порядок реєстрації
 • Реєстр містобуд. умов та обм.
 • Правова допомога
 • Графіки руху
 • Протидія домашньому насильству
 • COVID-19 Коронавірус
 • Містобудівна документація
 • АРХІВ НОВИН

  « Січень 2021 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  Вівторок, 13 червня 2017 16:05

  Призов офіцерів запасу: що потрібно знати

  Після підписання Міністром оборони України наказу №300 від 30.05.17 про призов громадян України на військову службу за призовом осіб офіцерського складу в населення почали виникати різні запитання: що це за призов, кого призивають, хто не призивається, які соціальні гарантії будуть надаватися особам офіцерського складу, які будуть призвані на військову службу?

  З приводу цього ми вирішили надати роз’яснення щодо подібних питань, керуючись Законом України «Про військовий обов'язок і військову службу», Указом Президента України «Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України», Наказом Міністра оборони України «Про затвердження Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України».

  Кого стосується призов?

  Міноборони призиває на військову службу офіцерів запасу, які отримали військову підготовку у військових навчальних закладах чи військових підрозділах вищих навчальних закладів, але не служили. Призиватися будуть громадяни віком до 43 років, які мають відповідну військову підготовку у військових навчальних закладах, підрозділах, ступінь не нижче бакалавра, яким було присвоєно первинне військове звання офіцера запасу, але які не проходили військової служби.

  Кого не призиватимуть?

  Ті офіцери, які вже проходили службу, до служби залучатися не будуть.

  Є також низка обмежень, у зв'язку з якими не будуть призивати офіцерів запасу. Це можливо за станом здоров'я, якщо особи офіцерського складу визнані непридатними до військової служби в мирний час; за результатами професійно-психологічного відбору тощо.

  Крім того, є низка умов для відстрочки – сімейні обставини, завершення навчання, продовження професійної діяльності або за станом здоров'я. Відстрочка від призову на військову службу офіцерів надається особам виключно за рішенням атестаційної комісії обласного військового комісаріату на підставах, визначених статтею 17 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу".

  Підставами для відстрочки від призову осіб офіцерського складу серед інших можуть бути такі:


  1. Сімейні обставини – дружина-інвалід; вагітна дружина; дитина-інвалід; двоє і більше дітей; дитина у віці до 3-х років;
  2. Стан здоров’я – якщо офіцера визнали тимчасово непридатним до військової служби, тривалість відстрочки становитиме 1 рік.
  3. Навчання – інтернатура, аспірантура, докторантура; у вищих навчальних закладах з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття вищого освітньо-кваліфікаційного рівня.
  4. Професійна діяльність – священнослужителі; кандидати (доктора) наук, які працюють на посадах за спеціальністю; педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів з повною вищою освітою, основним місцем роботи яких є загальноосвітні навчальні заклади, за умови повного навантаження на займаній посаді; медичні працівники, за умови повного навантаження на займаній посаді, у сільській місцевості; сільські, селищні, міські голови — на термін виконання ними цих повноважень; поліцейські — на весь період їхньої служби.

  Скільки триватиме призов офіцерів запасу?

  Це строкова служба, яка триватиме 18 місяців. Початком військової служби за призовом вважається день направлення військовослужбовців до військової частини із військового комісаріату. Закінченням строку служби є день виключення військовослужбовців зі списків особового складу військової частини.

  Чи відправлятимуть в АТО офіцерів запасу?

  Примусово – ні. Залучення офіцерів запасу до АТО можливе тільки  в добровільному порядку після укладання ними контракту і виявлення бажання служити в таких підрозділах. Такі офіцери, які виявили бажання проходити службу в зоні проведення АТО, повинні будуть пройти спеціальну підготовку.

  Як виглядатиме служба офіцерів запасу?

  Усі офіцери в обов'язковому порядку протягом 3 місяців пройдуть допідготовку в навчальних закладах Міноборони. А потім їх призначать на посади у військових частинах і підрозділах, які не залучаються до АТО (якщо офіцер не виявив іншого бажання). Соціальний захист офіцерів за призовом повністю відповідає рівню, який отримують офіцери військової служби за контрактом.

  Чи збережеться місце роботи після служби?

  Так. Згідно з  ст.119 Кодексу законів про працю України, за офіцерами запасу, призваними на військову службу, зберігається місце роботи, посада і зарплата на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову.

  Після 18 місяців проходження служби в офіцера є вибір: звільнитися і повернутися до цивільного життя, або укласти контракт зі Збройними силами.

  Якими будуть наслідки неявки у військкомат?

  Після отримання повістки про призов на військову службу офіцери запасу зобов’язані прибути у визначений пункт збору і в термін, зазначений в повістці. У випадку неявки офіцерів запасу без поважних причин за викликом вони несуть відповідальність у порядку встановленому законом. Так, ухилення від призову на військову службу за призовом осіб офіцерського складу згідно ст.335 Кримінального кодексу України карається обмеженням волі на строк до трьох років.

  Переглядів 705
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любомльська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любомльській райдержадміністрації.
  Адреса: 44300, м.Любомль, вул. Незалежності, 23, ф. 24183, т. 24264; E-mail: info@lbmadm.gov.ua
  © 2014 lbmadm.gov.ua