22 лютого 2019 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
  Оголошення
 • Громадська рада при РДА
 • Вивчення громадської думки
 • Центр надання адмін послуг
 • Регуляторна політика
 • Державний реєстр виборців
  Інформація з установ району
 • Очищення влади
 • Цивільний захист та безпека
 • Порядок реєстрації
 • Реєстр містобуд. умов та обм.
 • Я МАЮ ПРАВО!
 • АРХІВ НОВИН

  « Лютий 2019 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28      

  ПЕРША ДОПОМОГА У РАЗІ ПОРАНЕННЯ

         У випадку, якщо ви отримали поранення,  спробуйте самі собі перев'язати рану хусткою, рушником, шарфом, шматком тканини.   Надайте допомогу тому, хто поруч з вами, але в більш важкому стані. При пораненні настає кровотеча різної інтенсивності, яку необхідно зупинити.

         При артеріальній кровотечі кров яскрава, червона, вихлюпується з артерії фонтаном.  У випадку сильної кровотечі на кисті або передпліччі, необхідно максимально зігнути ліктьовий суглоб; при кровотечі на стопі і гомілки - зігнути ногу в колінному суглобі. При артеріальній кровотечі на стегні - накласти джгут (закрутку) на нозі нижче паху; на плечі - джгут трохи нижче плечового суглоба.

         При венозній кровотечі кров витікає рівномірним струменем темного або майже чорного кольору. Для зупинки цієї кровотечі  треба максимально підняти кінцівку і накласти тугу пов'язку. Після зупинки кровотечі краї рани треба змастити розчином йоду або зеленкою, прикрити рану марлевою серветкою або чистою ганчіркою і  забинтувати бинтом, шматком матерії або поясом.

         Біль при пораненні може призвести до шокового стану потерпілого. У цьому випадку, крім зупинки кровотечі необхідно: покласти або посадити потерпілого так, щоб його руки і ноги були трохи підняті; використовувати знеболюючі засоби; закутати потерпілого, щоб забезпечити максимальне тепло.

         При наданні першої допомоги у випадках поранення категорично не можна:

                - промивати рану;
                - витягувати будь-які сторонні тіла;
                - класти в рану вату, змочену йодом.

         В екстрених випадках можна просто взяти шматок чистої матерії (носовичок, шматок сорочки і т. д.), покласти його в рану і міцно притиснути рукою, тримаючи так  протягом часу транспортування до лікувального закладу.

         На невеликі опікові рани слід накладати трьохшарову пов'язку по можливості, змочену розчином фурациліну. Пов’язку, у разі присихання   до рани, не можна відривати, вона   сама  відліпиться від  місця ураження в міру заживання.

         При пораненні в голову потерпілого укладають горизонтально, забезпечують спокій. Рану голови (виключаючи поранення обличчя) краще не чіпати. У разі отримання поранення в обличчя слід затиснути рану стерильним тампоном, серветкою або хусткою. Для порятунку життя  таким людям необхідна кваліфікована медична допомога.

         При пораненнях хребта постраждалого необхідно знерухомити і укласти. Після цього потерпілого не слід чіпати до прибуття медиків.

         При пораненні в шию можливе ушкодження гортані, хребта, сонних артерій, яку
   негайно перетискають пальцями, а рану туго тампонують стерильним бинтом. Транспортування такого потерпілого повинно здійснюватися обережно.

         При пораненнях в груди і живіт, для запобігання попадання повітря в плевральну і черевну порожнини необхідно накласти на рану повітронепроникну пов'язку, марлеву серветку  змочену борною маззю або вазеліном, шматок поліетилену, в крайньому випадку, щільно затиснути рану долонею. Потерпілого необхідно посадити у напівсидяче положення.  Треба враховувати, що зупинка кровотечі утруднена.

  Переглядів 948
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любомльська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любомльській райдержадміністрації.
  Адреса: 44300, м.Любомль, вул. Незалежності, 23, ф. 24183, т. 24264; E-mail: info@lbmadm.gov.ua
  © 2014 lbmadm.gov.ua