Як внутрішньо переміщеним особам отримати реабілітаційну допомогу в стаціонарних умовах
Через повномасштабну війну реабілітація стала однією з найзатребуваніших медичних послуг. Фахова реабілітаційна допомога із відновлення навичок, необхідних для повсякденного функціонування та активного життя, може знадобитися внаслідок перенесення операцій, травмувань, тривалого лікування або хвороб. Залежно від діагнозу, пацієнти можуть потребувати ортопедичної, кардіореспіраторної, психологічної, нейро- чи інших видів реабілітації. Отримати безоплатну реабілітаційну допомогу в стаціонарних умовах може кожен, незалежно від місця проживання та реєстрації.
Програма медичних гарантій включає надання безоплатної реабілітації за пакетом “Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах”. Внутрішньо переміщені особи можуть отримати послуги реабілітації у будь-якому із 319 закладів країни, які уклали договір із НСЗУ за цим пакетом.
Щодо захворювання на гепатит «А»
Що таке гепатит «А»
Гепатит «А» («хвороба Боткіна» або жовтяниця) – гостра інфекційна хвороба з ураженням печінки, яка потрапляє в організм людини шляхом споживання їжі або води, забрудненої інфікованими випорожненнями.
Хвороба поширена в усіх країнах світу, але через наявність високоефективної вакцини у багатьох країнах розвиненої медицини захворюваність зведена практично нанівець. Переважно у країнах третього світу хворіють діти та молоді люди.
Шляхи інфікування гепатитом «А»
Підчепити гепатит «А» можна через немиті руки, погано оброблену їжу, посуд, яким користувалася інфікована особа. Найчастіше цей вид гепатиту передається фекально-оральним шляхом, тобто через продукти чи воду, заражену фекаліями та сечею хворої людини.
У побуті «хвороба Боткіна» також може передаватися при тісному фізичному контакті з інфікованою людиною.
ЗАХВОРЮВАНІСТЬ НА ГРИП ТА ГРВІ
Що таке ГРВІ?
Гостра респіраторна вірусна інфекція (ГРВІ) – одне з найпоширеніших вірусних захворювань серед дорослих і дітей. Головним чином вражає верхні дихальні шляхи – ніс, горло і бронхи, а також рідше легені. Захворювання зазвичай триває близько тижня.
Характеризується раптовим виникненням високої температури, міалгії, головного болю і важкого нездужання, кашлю, ангіни і нежиті.